Board index Alaturka Londra Hyde Park

londra'ya yeni geleceklere ogutler

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby outsider » Mon Aug 11, 2008 3:42 pm

Stanstede 'den Liverpool st.'a shuttle bus servisleri var, havaalaninin hemen disindan kalkiyor ve tam 1 saat suruyor. Gayet rahat. ordan cabler 15-20 pound civarinda birsey tutar sanirim.
outsider

New postby deep » Mon Aug 11, 2008 7:16 pm

23 Temmuz'da 10 Pound idi (Victoria'ya).
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby davsan » Mon Aug 11, 2008 8:17 pm

@ flavio

o ne resim ya? narkotik subede cekilmis gibi :) bi tek TC yazmamissin onune : ))
davsan
BAŞKAN

New postby Flavio Briatore » Mon Aug 11, 2008 9:03 pm

aa davsan sen diyince farkettim,posta ekledim sanıyorum eklemedim,özellikle öyle çektim,o görüntüleri andırsın diye :)
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby haphazard » Mon Aug 11, 2008 9:58 pm

ahahha davsan aynı şeyi ben söyliyecektim resmen.. yanına bir kaç silah ve kurşunlar ile TC yazması gerek. fetto hocam harbiden değişik bir işler var sende ama çözemedim frekansı :P
haphazard
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Tue Aug 12, 2008 12:04 am

"Malı Arab Faikten aldık,Karabükte ikinci yüklemeyi yapıp ondan sonra..."
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby erdalax » Wed Jan 07, 2009 9:23 am

Vizemizi aldik paramizi denklestirdik, kriz bizi korkutsa da gelmeye karar verdik. Hele once su basligi bir canlandiralim.

Daha once bir kere ulke degistirdigim icin sikintilar yasamanin kacinilmaz oldugunu biliyorum. Bunu hafif atlatmak icin foruma UK' den katilan arkadaslarin yardimlarini bekliyorum.

Geldigimizde yapmamiz gereken resmi isler neler ? resmi kayit, kimlik, numara, belge vs almamiz gerekiyor mu?
Banka hesabim yok henuz parami nasil tasiyacagim?
Ev bulmanin ve sahibinden kazik yememenin yollari.
Hastane Saglik isleri, Sosyal guvenlik sistemine nasil dahil olacagiz.
Parasiz ve issiz donemi en az stresle atlatmanin yollari.

gibi konularda deneyimlerinizi paylasirsaniz, cok mutlu olmakla kalmam, Bruksel'den gelirken yanimda getirmeyi planladigim 43 kilo cikolatadan pay bile veririm.
erdalax

New postby fusss » Wed Jan 07, 2009 11:45 am

Ben de erdalax'ın sorularına bir ek yapmak istiyorum.
Geçen gün İngilterede çalışmış ve gerçekten iyi bir pozisyonda çalışmış biriyle görüştüm iş imkanları için. Bana verdiği bilgi Türkiye'deki deneyimin çok bir işe yaramayacağı (ki bunu mesleğim gereği 3 aşağı 5 yukları tahmin ediyordum) ve ilk işe başladığımda aylık net max. 1500-1600 pound alabileceğim yönünde. :roll:
Bu para İngiltere, özellikle Londra için çok iyi değil diye tahmin ediyorum ama sizlerde görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Ayrıca sıkıntı çekilmeyecek ortalama bir maaş (sinamaya gidip arkadaşlarla puba gitmek falan gibi aktivitelerin de yapılabileceği, yani sosyal olmaya olanak sağlayacak) ve kira dışında ortalama aylık giderler hakkında yaklaşık bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
fusss

New postby hcho » Mon Jan 12, 2009 10:12 am

Gecinmek icin ne kadar lazim oldugu konusunda:
http://alaturkalondra.com/forum/viewtopic.php?p=3030
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby cazkedisi » Wed Feb 23, 2011 9:47 pm

geldiginde police registration'i bir hafta icinde yaptirman gerekiyor, ayrica national insurance number'ini da al bir kenarda bulunsun derim, calisirken zaten lazim olacak.

hastane konusunda sana en yakin klinik ya da hastaneye gidip kayit olacaksin, form dolduracaksin, sana temel bir saglik testi yapacaklar, idrar tahlili, tansiyon olcme tipi seyler. 6 hafta sonra verdigin adrese saglik kartin gelecek. devlet hastanelerinde doktor gormek, kan tahlili yaptirmak gibi aktiviteler ucretsiz. dis hekimligi dahil degil yalniz, parali. tiroid ilaclari gibi bazi ilaclar ingiltere'de herkese bedava veriliyor. bunun icin nhs prescription charge certificate'a basvurman gerekiyor. o kartla recetede yazilan ilaci ucretsiz bir ilacsa eczaneden bedavaya alabilirsin.

ev bulma ve kazik yememe ile ilgili hersey ilgili baslikta yazilmis durumda.

son olarak issiz oldugun donemde parasiz yapabilecegin aktivitelerle ilgili, bedava gezebilecegin muzeler sunlar: national gallery, national portrait gallery, tate modern, tate britain, british museum, victoria and albert museum, national history museum ve science museum (bu son ucu ayni yerde zaten)

ayni zamanda oturdugun bolgedeki yerel kutuphaneye uye olursan ucretsiz olarak kitap odunc alabilirsin. dvd ve cdleri de cok cuzi ucretlere kiralayabilirsin.

cikolatadan kaldiysa da isterim :P
cazkedisi
ROGER WATERS

Previous

Return to Hyde Park