Board index Alaturka Londra Hyde Park

londra'ya yeni geleceklere ogutler

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby outsider » Tue Jul 03, 2007 9:54 am

Davsan cok hakli.

Isin kotu tarafi da ne biliomusun. Sagligini etkiliyor. Ucuz diye fastfooda abanan bunye daha sonra iflasin esigine gelebilir o yuzden diger harcamalarini minimuma indirip parayi bogaza yonlendirmek her yonden daha saglikli olur herhalde.
outsider

New postby MmarlonN » Tue Jul 03, 2007 10:17 am

Katılıyorum. Ucuz yemek diye diye garip garip 3.-4. sınıf fast foodların, içinde ne olduğu belli olmayan Uzak Doğu yemeklerini yiyerek sonra mideyi bozmak da var. Bir de Hindistan mutfağı faciası var, en azından bana göre.

Can boğazdan gelir, sağlık önemlidir diyerek saldırmak en iyisi.

Davşan reise ek olarak ben de gözlemlediğim fiyatları yazayım,

Türk mahallesinde lahmacun 1 pound : ) kebaplar ortalama 5 ila 10 pound arası.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby Endoplazmik Retikulum » Tue Jul 03, 2007 2:25 pm

Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Orasi Tokyodan daha pahali gibi gozukuyor. Yen de tarihinin en dusuk gunlerini yasiyor zaten, 2 kurus maasimiz pond karsisinda carcur oldu gitti:))
Yanliz biseyi anlamadim, Hindistan mutfagi niye facia oluyor? Burada ben en eli yuzu duzgun yemek diye yiyorum hint yemeklerini.
"Munferidin munasibi mukafatindan mutefekkir olandir"
Endoplazmik Retikulum

New postby Flavio Briatore » Tue Jul 03, 2007 3:17 pm

Endoplazmik Retikulum : Eğer sigara kullanıyorsanda bazı tavsiyelere belki ihtiyacın olabilir.(Kullanmıyorsanda kullananlar için rehber olabilir...)

Sigara fiyatları malum pahalı.5£ civarı satılıyor ve kesinlikle ucuz değil.10 luk ve 20 lik paketler var.Sigara fiyatları heryerde aynı değil.Fiyat +-0,5£ oynuyor.Çok içiyorsanız alacağınız yere dikkat edin.

Tütün fiyatları aynı şekilde pahalı ve heryerde fiyatları değişiyor.

Drum 12,5 gram olanı 2,5£ civarında.10-15 arası sigara içenlere 2 gün yetebilir.
Medal 12,5 gram olanlar ise 1,5£ aynı şekilde 2 gün yetebilir.

(Hollandada 50 gramlık tütünler fiyatları ~3-4 Eur)

Tütün kağıdı 15pence ile 25 pence arası değişiyor.
Filtreler ise 120 tanesi bazı yerlerde 1£ iken,bazı yerlerde 3 paketi (3*120) 1£

Not : Sigara içmeyen ve İngiltere nasıldır diye merak edenlerin bu yazıdan anlayacağı gibi fiyat farkları Türkiye'den olduğundan biraz daha farklı.Mesela sigara fiyatları heryerde aynıyken burda farklı olabiliyor.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Tue Jul 03, 2007 4:31 pm

@ER
Benim icin Hint yemeklerini tahammul edilmez kilan herseyin icine koyduklari kisnis otudur. Ingilizcesi coriander bu meretin, tadi topraga benziyor.

Bir de inege kutsal diyen milletin yemegi yenir mi hic? Forza kirmizi et!
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Mon Aug 06, 2007 11:46 pm

Hint yemeği cahili olarak (sadece bir kere denedim o da pek başarılı değildi) sormak isterim bu abiler kırmızı et kullanımıyorlar değil mi yemeklerinde? Tamam kutsal filan da kırmızı et olmadan da zor olur ya.

Bir de özellikle iş merkezlerine yakın güzel klas hint lokantalarında kuyruk bekleyen insancıkları görünce hayretler içinde kalarak, "bu kadar insan seviyor ben sevmiyorum, anormal miyim?" sorunusunu kendime sormaktan alamıyorum.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby hcho » Tue Aug 07, 2007 8:44 am

Abi inek kutsal, kirmizi et yaygin degil o sebeple. Ama boga etini de yiyorlar.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Latin_Beats » Fri Mar 14, 2008 2:37 pm

Millet herkese selamlar, Curry olayı Leeds'e 20dk uzaklıkta olan Bradford'da aşmış durumdadır. En sağlam curry yiyebileceğiniz yerleşim yeridir. İngiltere'nin en yabancı ağırlıklı yaşam alanı olmasından dolayı, İngilizden çok Hintli, Pakistanlı, Polonyalı bilumum Asyalı ve Afrikalı mevcuttur. 1.5 yıl master için kaldım, okul dışında gerisi yalandı :) Leeds'e gittik mi köyden şehire gelmişiz gibi seviniyorduk.
Latin_Beats

New postby davsan » Sat Mar 15, 2008 7:08 pm

Bradford ingiltere'nin en yabanci agirlikli yasam alani miymis? niye? fabrikalari falan mi cok?
davsan
BAŞKAN

New postby Latin_Beats » Mon Mar 17, 2008 10:02 am

Bradford aslında 1900 lerden hatta dahada öncelerinden başlayarak, İngilterenin tekstil merkezi olmuş aynı zamanda da Kuzeyin kültür ve eğlence merkeziymiş. Tekstilin çoğuda Hindistan ve Pakistan ağırlıklı traderlar aracılığı ile oluyormuş, tabi haliyle bu amcalarımız yayılmacı politika izleyip, Bradfordda bir yoğunlaşma içine girmişler. Bugün eğer giderseniz yollarda yerel kıyafetleri ile yürüyen "Biz erkeklerin sünnet sonrası giydiğimiz olay :) " bir çok Pakistanlı görürsünüz. Şive olarak çok bozuk bir İngilizce ve yaşam biçimi. Ingiliz kültürü ile uzlaşma içine girmek yerine kendi kültürlerini benimsetme çabasına girmişler sürekli kavga çatışma eksik olmuyor. Hatta web de şöyle Bradford Riots diye aratırsanız baya bir bilgi edinirsiniz gerginlikler ile ilgili. Üstelik çokta eski bir olay değil 2000 senesi civarlarında olan bir olay bu. İkiz kule ve londra bombalamalarından sonra baya şüphe çekti Bradford.
Latin_Beats

New postby diyab » Mon Mar 17, 2008 10:56 am

Bradford'u gorunce Ingilterenin tepsi gibi duz olduguna dair inancim kirilmisti:) Bradford dere tepe ayni istanbul gibi.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby deep » Mon Mar 17, 2008 9:40 pm

Bir de şu sütlü çay geyigi var, şehir efsanesi gibi doğru mu yanlış mı bilemiyorum :)

Böyle sütle bi acı tecrübemiz münih'te olmuştu, bi misafirlikte mis gibi kokan peynirli börekleri getirdiler, tabağın içinde süt, sütün icinde canım börekler yüzüyor... Servisi böyleymiş.. börek pişene kadar çektigim azaba mı salgıladıgım kova kova enzime mi acıyayım şaşırmıştım.. Biri süt diyince önce bi durup düşünüyorum artık :)
deep
ROBERT PLANT

New postby davsan » Tue Mar 18, 2008 12:02 am

sutlu cay isi sehir efsanesi degil canim, gayet gercek. hatta ben de artik cayimi sutlu iciyorum :)

daha dogrusu bende sutlu cay diye yeni bir icecek zevki olustu. yoksa cayi hala cay olarak da seviyorum (tabi demleme cayi).
davsan
BAŞKAN

New postby erkut » Tue Mar 18, 2008 12:17 am

sütlü cay icmiyorum. Evde tarhana icip, bulgur pilavi yiyorum.

davsan baskan, birinci cümlenin ardina ikinci/ücüncü cümleyi yazmasaydin, elimdeki bütün el bombalarini sana atacaktim. Ikinci/ücüncü cümlelerle cok iyi kurtarmissin olayi. ;)

Haaa, biz de Alman Bratwurst´lari yiyoruz, o baska. :D
erkut
ROGER WATERS

New postby haphazard » Tue Mar 18, 2008 5:28 pm

Ben 3 4 sene önce bir arkadaşın çay ile süt içtiğini görmüştüm ama bunun ingiliz kültürü olduğunu bilmiyordum. Çok şaşırdım, denedim, güzelde gelmişti ama nedense ilk ve son içişim oldu..

Ben en çok master için ingiltereye gidip gelen arkadaşımın getirdiği çaya şaşırmıştım. Kahve gibi fincanın içine döktü üstüne kaynar su oldu çay :)
haphazard
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Hyde Park