Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra (ya da Ingiltere) sizi nasil degistirdi?

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby davsan » Wed Jun 27, 2007 3:01 pm

bunu buyuk olasilik ayri bastlikta yazmak icab eder ama burda baslayayim ben, gerekirse admin ceker onu baska basliga...
Site Memuru'nun notu: Yormasaniza kardesim admini. Baslik acandan para mi aliyoruz?

maruzatim su: buraya yazilanlari okurken aklima geldi, hazirlikli olunmasi gereken farkiliklardan bahsediyoruz hani.... peki ya buraya geldikten sonra bizde farklilasan seyler? onlar hakkinda uzun yillardir burda olanlarin fikirlerini almak isterim. ben nacizane 1.5 yillik tecrubemle cevap verecek olursam, anlayis seviyem derim. sizler?
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Tue Jul 03, 2007 9:19 am

Ben Amerikan aksanina kil olmaya basladim. Bana ne oluyorsa? Ayrica, evet, cok yuzeyselim.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby outsider » Tue Jul 03, 2007 9:58 am

bende oops demeye basladim :) Turkiyede cok fena madara olucaz ama du bakalim.
outsider

New postby MmarlonN » Tue Jul 03, 2007 10:27 am

- Her gün banyo yapmaya ve traş olmaya alıştım bu memlekette.
- Gariptir çok üşüyen biriydim üşümemeye (daha az diyelim) başladım.
- Sigarayı (bana göre) oldukça azalttım bu çok sevindiğim bir gelişme. Ama ne bulursam yemeye başladım bununla birlikte kilo alıyorum eğlenceli oluyor.
- Polonyalılara daha çok sinir olmaya başladım.

En faydalı gördüklerim bunlar sanırım.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby erkut » Tue Jul 03, 2007 12:37 pm

MmarlonN wrote:- Gariptir çok üşüyen biriydim üşümemeye (daha az diyelim) başladım.
- Ama ne bulursam yemeye başladım bununla birlikte kilo alıyorum eğlenceli oluyor.

Birinci sik ikinci sikkin sonucudur. Kan yapmaya baslamissindir, ondandir o ondan.
erkut
ROGER WATERS

New postby davsan » Tue Jul 03, 2007 1:39 pm

ben de hergun banyo yapmaya basladim- MmarlonN deyince aklima geldi, eskiden "hasta olursun kizim" uyarilari engellerdi...
davsan
BAŞKAN

New postby davsan » Tue Jul 03, 2007 1:41 pm

MmarlonN wrote:- Ama ne bulursam yemeye başladım bununla birlikte kilo alıyorum eğlenceli oluyor.

bunun sebebi, ya birazdan sevdigim baska bi sey bulamazsam, korkusu olabilir mi? cunku memlekette, her hangi bir saatte ve yerde istedigin ve zevkle yiyecegin bi sey illa ki bulursun. ama burda, en azindan bende, oyle bi rahatlik yok. buldum mu alip saklayasim geliyor.
davsan
BAŞKAN

New postby MmarlonN » Tue Jul 03, 2007 2:23 pm

davsan wrote:ben de hergun banyo yapmaya basladim- MmarlonN deyince aklima geldi, eskiden "hasta olursun kizim" uyarilari engellerdi...

Sorma Davşan Reis, banyo bana saatler süren zor bir eylem gibi gelirdi. Burada değiştik biraz... Ama suyu güzel değil buranın (herşeye bir kusur bulma mekanizması) saçları bir garip yapıyor.

davsan wrote:bunun sebebi, ya birazdan sevdigim baska bi sey bulamazsam, korkusu olabilir mi? cunku memlekette, her hangi bir saatte ve yerde istedigin ve zevkle yiyecegin bi sey illa ki bulursun. ama burda, en azindan bende, oyle bi rahatlik yok. buldum mu alip saklayasim geliyor.

Bunun sebebi sanırım sigarayı azaltmam. Komik ama ortalama bir saatte bir (sigara içmeyince canın ister karnın acıkmış gibi olur, içersin geçer ya) karnım guruldar gibi oluyor. Hemen mutfağa ya da çevremde atıştıracak ne varsa ona saldırıyorum. Türk yemeklerini şüphesiz ki özlemek ile beraber bazı uzak doğu yemekleri, deniz ürünleri ve etli her türlü nesneyi mideme indiriyorum. Pek de seçici olduğum söylenemez.

Dip not: Deli derecede kasap sucuğu çekiyor canım Türkiye'den ilk dönecek olana vereceğim siparişi.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby hcho » Wed Jul 04, 2007 2:30 pm

Ben sakal hadisesinde tam ters sekilde degistim. Turkiye'de iken her gun tras olurken burada haftada 1 ile iki haftada 1 arasinda oynuyorum. Zaten gunessizlikten yuzum olu fare rengi bir de sakalsiz olunca iyice hasta gibi gozukuyorum.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Thu Jul 05, 2007 8:13 am

sabahlari porridge yemege basladim kahvaltida...
davsan
BAŞKAN

New postby dejas » Thu Jul 12, 2007 1:00 am

Buradaki gayleri gördükçe Türkiyeye dönünce erkek erkeğe nasıl türk usulü öpüşeceğimi düşünmeye başladım sanırım yapamayacağım ben daha önce nasıl öpmüşüm o kadar erkeği ayrıca bu gelenekte nereden geliyor neden erkekler birbirlerini öpüyor bizim memlekette sorularını sorar oldum o kadar vahim durum yani ;)
dejas

New postby MITOKONDRI » Tue Jul 17, 2007 9:27 am

(1) Her sabah banyo yapmaya alistim, yeminlen sabah kalktigimda banyo yapmadan ise gidersem butun gun kendimi kotu hissediyorum.

(2) Sabahlari meyvali porridge yemegi kesfettim.

(3) Ekmek yememegi ogrendim. Yok oyle artik bakkaldan iki ekmek her gun!! Walla ne iyi seymis, yemeklerin tadini daha iyi cikarmama neden oldu.

(4) Sarap ve Peynir kulturum olustu. Turkiye de ki gibi onume gelen sarabi peyniri diil, secerek almayi ogrendim. Isimlerini ogrendim. Restaurant ta listeye bakarak neyin ne oldugunu anlamayi ogrendim.

(5) Hafta sonlari illa ki bir aktivite yapmak zorunda hissettirildim bu memlekette.. Turkiye de yatardim hafta sonlari.. Burda illa ki bir action olacak. Ama iyi de oldu, daha aktif oluyorsun, piskin piskin yatipta napican..

(6) Eskiden severek konustugum Amerikan aksani gitti, yerine sanki dogma buyume buraliymisin gibi Ingiliz aksani geldi... Hatta oyle bir hal aldi ki millet cidden beni Londra li sanmaya basladi.. Ustune bir de Amerikan aksanina ve Amerikalilara uyuz olamay basladim..!!! Sanirim gittikce ingilizlesiyorum.. Naturalised British Citizen - lik bu olsa gerek..

(7) Kisin ortasinda uzerimde sadece bir gomlek ve ceketle disarda gezmeyi ogrendim... Ben Izmir de bile montsuz disari cikmazdim.. derim mi kalinlasti burda yoksa ben mi alistim havaya bilmem...

(8) Gay- Bisex zart zurt hepsini dogallikla karsilamayi ogrendim... Bir ingiliz arkadasimin lafini hic unutmam, 5 sene onceydi: Kimi insanlar sol eliyle yazar kimi insanlar sag eliyle, bunu da o kadar dogal karsilamalisin...Seni ilgilendirmez arti ayrimcilik yapman suc teskil eder.

(9) Ingiliz olcu birimlerine alistim... Boyumu sorduklari zaman 183cm yerine artik agzimdan 6 feet cikiyor!!!

(10) Turkiye de iken sempati duydugum Fransizlardan nefret ettim bu ulkede... Hatta hic beklemedigim bir irkcilik basladi bende Londra sagolsun.. Fransizlara, Hintlilere ve Pakistanlilara karsi

(11) Turk kiz arkadas aramamayi da ogrendim.. Ne varsa Italyanlarda var.. -))
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby erkut » Tue Jul 17, 2007 10:34 am

Mitokondri hocam, bünye asimilasyona oldukca yatkinmis valla. Hizli gecirmissin süreci. Türk bir sey kaldi mi üstünde? :D
erkut
ROGER WATERS

New postby davsan » Tue Jul 17, 2007 10:47 am

MITOKONDRI wrote:
(6) Eskiden severek konustugum Amerikan aksani gitti, yerine sanki dogma buyume buraliymisin gibi Ingiliz aksani geldi... Hatta oyle bir hal aldi ki millet cidden beni Londra li sanmaya basladi.. Ustune bir de Amerikan aksanina ve Amerikalilara uyuz olamay basladim..!!! Sanirim gittikce ingilizlesiyorum.. Naturalised British Citizen - lik bu olsa gerek..

buna ben de 100% katiliyorum. ben de Ingiliz aksani hastasi ve savunucusu oldum, bananeyse!

Turk kiz arkadaslarin iyisinin de olabilecegini unutmamak da fayda olabilir tabi :D
davsan
BAŞKAN

New postby outsider » Tue Jul 17, 2007 9:23 pm

Abi benim butun tanidigim italyanlarda turk kiz pesinde kosuyorlar yaw inanilmaz bisey...daha az once iki tane italyan kanka birbirine girdi bi tane kezban diye turk kizindan... yani dedim lan yeter bize cektirdikleriniz turkiyede avrupayida karistiriyosunuz!!
outsider

Next

Return to Hyde Park