Board index Alaturka Londra Hyde Park

1 haftalık turistik iş gezisi

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby mavituna » Thu Jun 28, 2007 1:57 pm

Iyigunler,

Agustos ayinda 1 haftaligina londraya gidiyoruz.
eksi sözlükten pegasus ist-lon 60 £ oldugunu ogrendim. gayet uygun gorunuyor.
sabiha gokcen - 3. hava alanı (adını unuttum) gidiyormus.

su an forumu okuyorum. bu forum daha cok calisma/okuma amacli uzun sure kalmak uzere londraya gidenler icin enfes bir kaynak gibi görünüyor.

Ancak kısa süreli ziyaretler icin merak edilenlere cevap olusturabilecek potansiyeli de bu başlık altında geliştirmek uygun olabilir.
ben de bu konuda merak ettiklerimi soracagim.

bu simdilik tanisma mesajı oldu.
iyi gunler dilerim.
Last edited by mavituna on Mon Jul 16, 2007 10:59 am, edited 1 time in total.
mavituna

New postby davsan » Thu Jun 28, 2007 6:16 pm

nee, £60 mi?? :(( ben onun 6 katini odedim daha bugun! sonra bunu okuyunca baktim, pegasusun sayfasi acilmiyor :((
davsan
BAŞKAN

New postby MmarlonN » Thu Jun 28, 2007 10:25 pm

Davşan Reis, ben en son Pegasus ile geldim. 60 küsür pound işte. Sabiha Gökçen'den Stansted'e geliyor. Hizmet ve ilgi alaka (ne kadar böyle gider bilinmez ama) uluslararası dolmuş Easy Jet'e bin basar. İçkiler paralı yemek ikram, kızlar güler yüzlü.

Keşke bilet almadan önce buralara baksaydın reis, yazmıştık sağa sola...

@mavituna, hayırlı yolculuk ayrıca iyi eğlenceler Londra'da.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby mavituna » Fri Jun 29, 2007 10:12 am

ilk sorum.
internetten otel ariyoruz.

gerci yarin 2 haftaligina ayvaliga gidecegiz donuste 15 temmuzda otel -bilet rezervasyon, vize vs islerine girisecegiz.

ama simdiden sormus olayim.
otel konusunda onerebileceginiz bir bolge isim vs var midir?

oteller internetten baktigim kadariyla cok pahali.
bir de room+continental breakfast oluyor ki kücük oglumuz var o kahvalti hic uymuyor ha 3-4 gun dayanırız gerekirse ama duzgun kahvalti secenegi olani tercih ederim.

tabii is tercihe gelecek olursa sicak ve soguk suyun ayri ayi akmadigi lavabosu olan oteli de tercih ederim. :-)

sahi ingilterede bu sicak-soguk su konusunda ne yapiyorsunuz?
mavituna

New postby MmarlonN » Fri Jun 29, 2007 10:26 am

mavituna wrote:
tabii is tercihe gelecek olursa sicak ve soguk suyun ayri ayi akmadigi lavabosu olan oteli de tercih ederim. :-)

sahi ingilterede bu sicak-soguk su konusunda ne yapiyorsunuz?

Otel konularında çok bir bilgi sahibi değilim ama şu ayrı musluk olayına takılmadan edemedim. Bu adamcağızların herşeyi ayrı ve aykırı olduğu için bu konuda da garip bir takıntıları var. Tamam eskiden belki lavaboyu doldurarak yüzlerini yıkadıkları için sorun yokmuş belki ama şimdi ben öyle elini yüzünü yıkayan olduğunu düşünmüyorum... Nerede güzelim ECA armatürler.

Ben adam gibi ılık su ile ellerimi yıkayabildiğimi söyleyemeyeğim, ya tam yanar ya tam donar.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby erkut » Fri Jun 29, 2007 2:51 pm

Almanya´dan geliyoruz 3 yil önce. Camasir makinasini koyduk kamyona. Ulan geldik burada takicat makinayi, dumur olduk. Hadi klasik musluk, trafik, elektrik konusundaki enteresanliklari biliyoruz da, bu ne lan camasir makinasinin benim bildigim tek su giris borusu olur, oradan soguk su girer, makina onu istedigin dereceye ayarlar. Diii miii? Burada Camasir makinalarinin hem sicak hem soguk su girisi var. Biz Türküz ya, uyanigiz, dedik sadece soguk suya baglayalim o zaman. Bagladik, bu sefer de basinc azligindan yeteri derecede su almiyor makina. Camasirlar falan kokuyor, temizlenmiyor. Allah belanizi versin, dedim ya. YUh yani, ic ekonomiyi korumak icin adamlarin atmadiklari takla, salto kalmamis burada.

Ne yapican? Üretici olarak bu pazara gireceksen, tek tip üretim tasarlamasi ve üretim düzenlemesini kolacan edip yay gibi esnek olacan.

Cok millet gördüm de, bu arkadaslar kadar enteresanini görmedim be.
erkut
ROGER WATERS

New postby mindbender » Fri Jun 29, 2007 8:18 pm

ucak konusunda benim arastirmalarim british airways ile son buldu, internetten ucuz ucak bileti satan acentaların fiyatları daha yüksek çıktı. Bir de pegasus vs ile gidecek olanların stansed hava alanını göz önünde bulundururken, sehir icine inmek icin odeyecekleri muhtemel taksi parasini da hesaba katmalari gerekiyor yanilmiyorsam, sirf bu yuzden ben metro erisimi olan hava alanini (heathrow) tercih ettim dolayisi ile british airways'i. Diger mevcut hava alanlarindan sehir icine ne tur vasitalar var bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa guzel olabilir.
mindbender
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Fri Jun 29, 2007 10:15 pm

mindbender wrote:ucak konusunda benim arastirmalarim british airways ile son buldu, internetten ucuz ucak bileti satan acentaların fiyatları daha yüksek çıktı. Bir de pegasus vs ile gidecek olanların stansed hava alanını göz önünde bulundururken, sehir icine inmek icin odeyecekleri muhtemel taksi parasini da hesaba katmalari gerekiyor yanilmiyorsam, sirf bu yuzden ben metro erisimi olan hava alanini (heathrow) tercih ettim dolayisi ile british airways'i. Diger mevcut hava alanlarindan sehir icine ne tur vasitalar var bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa guzel olabilir.

Biz Luton'a indik Easyjet ile...Yolculuk gayet güzeldi,hatta Uçak korkumdan kabuslar gördüm (ilk kez bineceğim için ne korkusu onuda bilmiyorum ya...)Eşimle geldik,beklediğimden güzel geçti,hiç tırsma filan olmadı :)

Lutondan trene binersen 12£
Eğer Easyjet servisine binersen 8£ ,biz servisle geldik,Baker Street'te bıraktı.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Sat Jun 30, 2007 7:02 pm

@mavituna
Otel yerine "short term let" dusunebilirsiniz belki eger cumbur cemaat geliyorsaniz.
Haftasonu ev bakmaya gittik Wimbledon'da, emlakcinin gosterdigi bir evi bu sekilde kiralamislar. 2 oda 1 salon evde 4 yetiskin 1 cocuk kaliyorlardi. Haftasina 400 kusur pound vermisler.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby outsider » Sat Jun 30, 2007 8:09 pm

Ayrica Stansted den Liverpool St. stationa shuttle bus servisleri var aslinda o kadar buyuk problem degil stanstedden gelmek, asil sorun SABIHA ABLA!

Son turkiyeye gidisimde bende ucuz diye easyjet (Lutondan) almistim pisman oldum. Tabi benim istanbuldaki ev ATATURK HL dan metoryla 15 dakika suruyor, SABIHA dan gelmek 3 saatimi aldi!

Ayrica Lutondan ucak sabah 7 deydi ve oraya da hayvan gibi taksi parasi vermemek icin trenle gitmek lazim. Oyle olunca ya ilk trene binmen lazim (ki yetismek mumkun degil) yada bir gece onceki son tren (00.45 civari galiba) haliyle gecenin 1 inde sabahki 7 ucagi icin 6 saat zombi gibi dolandim Lutonda birde o yorgunlukla koyun gibi istiflendik ucaga uzerine de istanbulda havaalanindan eve donus 3 saat surdu, kardesim dedim ben nasil bir iskenceye maruz kaldim boyle 100 pound icin!

Yani beyler sadece ucus fiyatinin iyi olmasi da yetmiyor :)

Bu arada soru sahibi arkadas icin benim favori sitem gumtree.com onerecegim orada kisa sureli yer kiralama ucretlerine bakabilirsin.

http://www.gumtree.com/london/london-sh ... 211_1.html

bu linkte epey bir shortlet var harita yardimi da var ki super kolaylik.

Tabiiki bakicagin yerin merkeze yakin olmasi iyi olur ancak o kadar buyuk sorun degil cunku metroyla gezmek de ayri bir keyif temmuzda (mis kokulu ferah serin bir ortamdir londra metrosu. Hele sabah 8-10 arasi bombostur, herkes yer verir, kimse ustunuze cikmaz, signal failure nedir bilmeyiz :))

Saka bi yana cocuk oldugu icin tabiiki ona gore bir yerler bakmak lazim kolay gelsin. Bence dikkat etmeniz gereken ulasim olanaklarina yakin olmasi, sehir merkezine asagi yukari 20 dk. bi mesafede olsaniz sizi bunaltmaz. Sehir merkezindeki evler cok pahali ama az biraz disari cikinca daha uygun yerler bulmak mumkun.
outsider

New postby mavituna » Mon Jul 16, 2007 10:54 am

öncelikle hepinize ilgi ve yanitlar icin tesekkur ederim.

otel yerine yer kiralama uzerine onerilen siteyi inceleyecegim. 1 hafta kalir miyiz bilmiyorum aslında ilk mesajlari gonderip izne ayrilmistim daha yeni is basi yaptim artik daha duzenli izleyecegim.:-)

merkeze yakin bir konaklamayi terch ediyoruz sanirim 3 yetiskin bir 4 yas cocuk olacagiz.
otel ve "shrot term let" aramalarını ona göre yapacagim.

lavabo konusunda istegime uygun bir alternatif olmadigini anlamis bulunuyorum.:-)

ulasim konusunda 3. havaalanından shuttle oldugunu ben de duymustum emin degildim. detayli inceleme yapacagim bir sey bulursam sizinle paylasirim.:-)

sabiha gokcen ve ataturk havaalanlarına muhtelif yerlerden havas kalkıyor diye duymustum.

bu arada biz ankarada yasiyoruz bir de esenbogadan londraya direk ucuslar var.
pegasus degildir belki ama pegasus icin istanbula gidisi de hesaba katarsak ayni fiyata gelebilir. bakacagiz.

aslinda otel ve bilet rez. yapip vize basvurusunda bulunmak gerek biran önce.
mavituna

New postby mavituna » Fri Aug 03, 2007 2:54 pm

Ucak bileti ile ilgili dile getirdigim rakamlar ya eylül sezonu icin gecerli degil ya da çoook çok önce almış olmak gerekiyor.

şu siralar gezilecek gorulecek yerler vb incelemeler de yapıyorum. metro vb araçlar üzerine de incelemelerim sürmektedir. bu hususta her tür tavsiyenizi can kulagiyla dinleyecegim.

yanımıza yağmurluk ve şemsiye zaten alacaktik.:-) 4 yaşındaki oğlan çocuğu özelinde tavsiye edeceginiz bir şeyler olabilir mi
sadece kalış süreci ile ilgili değil seyahat ve kontrol noktalarıyla ilgili bu son sorum?
mavituna

Return to Hyde Park