Board index Alaturka Londra Hyde Park

Turkiye'yi arama secenekleri

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby hcho » Thu Jul 05, 2007 9:51 am

Skype, Messanger ve benzeri internet ustu teknolojiler super tabi. Gel gor ki zaman zaman teknofobik kisileri de aramak gerekiyor. Misal babaanneme bu saatten sonra ADSL, bilgisayar ve mikrofon aldirip MSN ustunden konusmayi ogretemem.
Hangi methodu kullaniyorsunuz bu durumlarda? Calling card? Hangisi?
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby diyab » Thu Jul 05, 2007 11:53 am

Yaklasik bir senedir Landline icin Telesavers'i kullaniyorum. Kullandigim no: (08445665665), simdi baktim sayfasina Tr nolarini degistirmisler, sabit hat fiyatini da 3p'ye dusurmusler, cebi 8p'ye cikarmislar.
http://www.telesavers.co.uk/accessnumbers.php
Cep uzerinden aradigim halde ses kalitesi fena degil.

Gecen sene bir ara skype kullandim, pek memnun kalmadim, hem ses kalitesi kotuydu (memleket biraz kiyida kosede biyer, ankara istanbul icin sorun olmamasi lazim) hemde pahaliya geliyordu.

Bu arada O2 kullaniyoruz duygusal(£) sebeblerden dolayi. O2 Telesavers nolarini beles dakikalardan dusuyor(du). Simdi baktin ona da, 27 nisan 07 itibariyle seytana uymuslar. Bu tarihten once abone olduysaniz sorun yok hala beles dakikalardan dusuyor. Ahanda linki:
http://www.o2.co.uk/mobilestariffs/tari ... ialnumbers
diyab
ROBERT PLANT

New postby outsider » Thu Jul 05, 2007 2:16 pm

Ben Telestunt miydi neydi onu kullaniyorum. Cep te Landline da dakikasi 7p.

Aram numarasi budur : 08717726363

Ancak CEP tellerde beles dakikalardan dusmuyor

Ayrica web uzerinden JAJAH var kalitesi cok iyi fiyatlar da makul eger karsi tarafta da JAJAH varsa zaten sinirsiz beles konusma sansiniz var eger yoksa cuzi bir dakika ucretiyle gorusebiliyorsunuz. Onceden 3-5£lik kredi almak gerekiyor.

Isin guzel yani eger pc varsa mikrofonla pcden arama yapabiliyorsunuz eger yoksa arayacaginiz numarayi bilgisayardan girdiginizde daha once kaydettiginiz numaradan geri araniyor ve hatta baglaniyorsunuz.

http://www.jajah.com/

http://www.jajah.com/info/rates/ burdada fiyatlar var
outsider

New postby Flavio Briatore » Thu Jul 05, 2007 5:24 pm

Birgün deneme amaçlı olarak Vodafone hattıma 5£luk kredi yükletmiştim ve Tr'deki evi aramıştım ,1 dk bile sürmemişti :)

Son aylarda 5£ 'a Home Talk kartı alıp Pay Phone ile arama yapıyordum.120 dakika civarı görüşebiliyordum.Ses filan şahaneydi,ama son zamanlarda hatları düşmüyordu,en son aldığım kartın kontörüde hemen bitti,değişik arayışlardayım.Şuan için 12voip (http://www.12voip.com/en/index.html) programını kullanıyorum.Kullanıcı hesabı açtırdım,Toplam 30 dakika beleş (Her 5 Dkda bir kesiliyor...) deneme sürem var.Program aracılığı ile internetten sabit hatları arayabiliyorum.

Adamların iddiasına göre 10 Eur yatırırsak 3 aylık sınırsız görüşme hakkımız varmış.Tabi Türkiye'nin herhangi bir ev telefonu için geçerli.

Image
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby diyab » Fri Jul 06, 2007 7:19 am

Flavio usta bu 12voip'in ses kalitesi nasildir. Fiyati cok iyi gozukuyor.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby mindbender » Fri Jul 06, 2007 8:14 am

vodafon un burada lanse ettigi kampanyasi ve web sitesine gore, vodafon hattindan baska bir vodafon hattini aramanin dakikasi 0,29 ytl olarak gozukuyor web sitelerinde
mindbender
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Fri Jul 06, 2007 10:41 am

diyab wrote:Flavio usta bu 12voip'in ses kalitesi nasildir. Fiyati cok iyi gozukuyor.

Şuana kadar 20-30 dk filan görüşme yaptım,hiç kesilmedi,mükemmeldi.İstersen programı çekip dene.30 dakika deneme süre si veriyorlar.

mindbender:Vodafone'nun internetteki fiyatları ile dükkanlardaki fiyatlar farkediyor diyede not ekleyim.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby mindbender » Sat Jul 07, 2007 12:41 pm

mindbender:Vodafone'nun internetteki fiyatları ile dükkanlardaki fiyatlar farkediyor diyede not ekleyim.

bu nası olabiliyor ki? Türkiye den alinmadigi icin kampanya kapsamina girmiyo olabilir mi bir sekilde hat?
mindbender
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Sat Jul 07, 2007 12:47 pm

mindbender wrote:

bu nası olabiliyor ki? Türkiye den alinmadigi icin kampanya kapsamina girmiyo olabilir mi bir sekilde hat?

4-5 ay önce telefon ve hat alayım dedim,internette 15£'du fiyatı.Mağazaya gidip sorduk telefonları görelim vs diye.Adam 25£ dedi .Nette daha ucuz dedik,evet öyle bizde satış yapamıyoruz düzelmesini bekliyoruz gibi şeyler söylemişti.Şuan nasıl bilmiyorum ,netten mutlaka fiyatlara bakın derim..
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby mindbender » Sat Jul 07, 2007 1:02 pm

Bu ucretlendirmeye bir bak istersen, belki turkiye den almak gerekiyodur hatti, bilemedim
http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/ta ... rotesi.php
mindbender
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Sun Jul 15, 2007 8:57 pm

12voip'den 10 Eurya 3 aylık paketini aldım akşam üstü.İlk önce telefonunuzu giriyorsunuz sizi arıyorlar,verdikleri kodu giriyorsunuz ve sonra internetten alışverişi yapıyorsunuz.

Türkiye,Hollanda ile görüştük 1-2 saat,ses kalitesi mükemmeldi,hiç kesilme olmadı.İyiki varsın 12voip :)

Not : İnternet bağlatınızın iyi olması gerekiyor.Bizimki 2Mbit hızında.Bunada dikkat edin.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby coskan » Fri Oct 19, 2007 1:44 pm

peki cep telefonu aramak icin hangi kart daha uygun ?
coskan

New postby Flavio Briatore » Fri Oct 19, 2007 2:36 pm

Buarada 3 ay kullandık ,çok memun kaldık,aramaların 90% kusursuz oldu.Bazen hatlardan dolayı problemler olsada performansı iyi.

Uzattık,Allah 12voip'e zeval vermesin :)
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby coskan » Fri Oct 19, 2007 2:52 pm

Flavio Briatore wrote:Buarada 3 ay kullandık ,çok memun kaldık,aramaların 90% kusursuz oldu.Bazen hatlardan dolayı problemler olsada performansı iyi.

Uzattık,Allah 12voip'e zeval vermesin :)

bu cevaptan cep telefonu aramalarında da iyi olduug sonucunu cıkarabilirmiyim ?
coskan

New postby Flavio Briatore » Fri Oct 19, 2007 2:54 pm

coskan wrote:
bu cevaptan cep telefonu aramalarında da iyi olduug sonucunu cıkarabilirmiyim ?

Cep Telefonu aranmıyor malesef.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

Next

Return to Hyde Park