Board index Alaturka Londra Hyde Park

tv izleme

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby firetrappp » Mon Jul 16, 2007 2:02 pm

selam arkadaslar ıngıltereye gelelı yaklasık 6 hafta oldu fakat turk tv kanalları ızleme hakkında en ufak bı bılgım yo.digiturk oldugunu duydum netden ızlemekde keyıf vermıyo nasıl olcak sasırdım bilgisi olan varsa paylasırsa sevınırım
firetrappp

New postby davsan » Mon Jul 16, 2007 2:04 pm

selam firetrapp, hosegelmissin.

sorunla ilgili detayli cevaplari "online turk tv kanallari" basligimizda bulabilirsin. iyyi seyirler...
davsan
BAŞKAN

New postby firetrappp » Mon Jul 16, 2007 2:05 pm

tesekkur ederım yardımcı oldugun ıcın ayrıca hosbulduk.boyle bı forumun olması cok guzel ve ayrıca yararlıda
firetrappp

New postby MmarlonN » Mon Jul 16, 2007 2:06 pm

firetrappp hoşgeldin aramıza.

Uydu antenleri ve bunların tesisi konusunda : ) çok değerli abimiz, hasta Galatasaraylı Erkut Beyler sana bilgi verecektir sanırım. Hatta çok yardımseverdir icap ederse gelip montajını da yapar : )

Şaka bir yana firetrappp'ın sorduğunu ben de merak ediyorum hatta Erkut abiye telefonda sordum "hallederiz koçum" çekti.

Nasıl oluyor? Digitürk mü iyi yoksa uydu alıp sıtımızı Türksat'a mı yaslayalım? Hangisi iyi, kaç para?
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby MmarlonN » Mon Jul 16, 2007 3:09 pm

Artı, firetrappp'ın sorusunu sulandırmayacak biçimde benim de bir sorum olacak.

Şimdi biz buarada Bulldog ADSL diye birşey kullanıyoruz evde hızı iyi ama son haftalarda hep sorun yaşıyoruz bağlanma olayında.

Kendimize bir iyilik yapalım hem unlimited manyak hızlı broadband'imiz olsun hem de adam gibi Tv kanalları seyredelim diyoruz. SKY alsak, internet verseler, uydu dalgasını verseler diyoruz? Virgin mi SKY mi tercih etmeliyiz her iki hizmet için de?

Hangisini tavsiye edersiniz? Ayrıca Erkut başkan gelip uydu tertibatını kurar mı : )
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby erkut » Tue Jul 17, 2007 7:58 am

uyduyla dicitürk arasinda pek fark yok aslinda. Yani dicitürk icin uydu zaten lazim. Dicitürk kartiyla kompatibil olan bir receiver cakiyorsun, bir tane de anten (minimum 80 cm capinda olacak) anteni Türksat´a ceviriyorsun, bütün Türk kanallari cikiyor hemen hemen. Hem son model receiver, hem de montaj 150-200 paund´a yaptiriyorsun hepsini. Gelen eleman sagolsun, bana TV8´in sifresini de kirivermisti, gecen sene paso Ingiltere Ligi takilmistim. Bu sene TV8 yayinlamiyor galiba maclari.

Dicitürk´ün Ingiltere distribütörünü ariyorsun 0 1132 891555. Karti da yolluyorlar, sokuyorsun ayarlanmis karti receiver´a. Olay tamamina eriyor.

Valla ehlini getirmekte fayda var, cok rekabet var zaten, adamlar 40-50 paund kara bu isi bitiriyorlar. 40-50 paund kisicam diye o kadar zahmete, riske girmeye gerek yok. Ariyorsun, sana anteninden, kablosunda, receiver´indan her birseyini getirip gisgicirdak calisir vaziete getirip gidiyorlar.

Ben anteni kendim taktim, sebebi benim evin Trabzon´da(yani uzak) olmasi, gelemeyiz dediler essoglessekler, hazirlanmis receiver´i da gittim Türk mahallesine aldim, taktim. O gün bugündür iyiyiz.

Sky mi Virgin mi olayinda da, direk SKY diyorum BbrandoO. Virgin´in cani sIkilidiginda baglantilari, TÜrkiye´deki su elektrik kesintisi gibi kestiklerini duyuyorum sagdan soldan. Ben de SKY almayi düsünenski yakindanski.
erkut
ROGER WATERS

New postby MITOKONDRI » Tue Jul 17, 2007 8:34 am

Ne yaparsan yap... sakin virgin tercih etme... az cektirmediler bana... hayatimda bu kadar kotu musteri hizmeti baska firmadan almadim!.. simdi sky a gectim.. rahatim.. tv nin yaninda internet zaten bedava.
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby davsan » Tue Jul 17, 2007 8:48 am

@ MITOKONDRI

hadi ya...biz de Virgin mi sky mi diye dusunuyorduk tam. iyi oldu soyledigin. ben de asla talk talk'u onermem! 3 hafta surdu bi eleman yoolayip internetimizdeki problemi incelemeleri. sonra da 1 hafta daha ugrasip beceremediler. biz de baglanamayan aboneligimizi iptal ettik....
davsan
BAŞKAN

New postby firetrappp » Tue Jul 17, 2007 10:56 am

eyvallah arkadaslar saolun cok yardimci oldunuz artik yeni evimize tasininca bi uydu almak farz oldu tesekkurler
firetrappp

New postby hcho » Mon Jul 30, 2007 9:35 am

Virgin hakikaten berbatmis. Evde BT hatti yok ve baglatmasi £125 tutuyor diye Virgin'i sectik. Ben boyle kotu musteri destek hatti gormedim. Dovesim var, o derece...
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erkut » Mon Jul 30, 2007 10:28 am

kardesim iki adet oldukca net uyari gelmis yukarida, sen git hala virgin olayina gir. Ondan sonra bana Cüneyt Arkin ayaklari falan.

Hayret birsey ya. Dayak ilkönce sana lazim. Benim baldiz kan kusuyor Virgin´den her gün. SKY dedik, reklam yaptik, onu da yemedin be bilader.
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Mon Jul 30, 2007 11:36 am

Maalesef tembelligimize geldi. Evde hal-u hazirda Virgin tesisati var diye oradan devam edelim dedik. Su anda TVde bir problem yok, ama broadband ve telefon patlak.

Neyse bu bize ders olsun.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Mon Jul 30, 2007 3:43 pm

Virgininmi var derdin var ,boşuna kadanı şişirmedik o kadar :)

Bunlar ruh hastalığı müessesesinin en önde gidenlerinden
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Mon Jul 30, 2007 10:22 pm

Broadband olayini hallettik. Geriye kaldi telefon, onu da yaparsak hersey tamam olacak.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Mon Jul 30, 2007 10:26 pm

hcho birde unutma ödemeyi Bankaya takimat vererek yapın.Otomatik ödeme yani.Mesela biz 3-4 ay 15£ ödedik internet için sonra öküzler söyledi bankaya talimat verirseniz 5£ almıyorlarmış,masraf olarak 5£ alınıyormuş vs...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

Next

Return to Hyde Park