Board index Alaturka Londra Hyde Park

CRB

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby firetrappp » Mon Jul 16, 2007 3:23 pm

sizlere bir sorum olacak arkadaslar.
Yaklasık 3 hafta önce bi iş görüşmem oldu özel bi akıl hastanesi aslında iş basvurum kabul edildi fakat tr den CRB (criminal report..) bizdeki adıyla sabıka kaydı aslında.
sistemdeki bi ingiliz için gelmesi 2 3 hafta civarında suruyomus fakat biz deniz aşırı ulke oldugumuzdan daha fazla zaman alıyomus.burda bi taksi şöförüyle konustum onlarında her yıl almalrı fılan gerekiyomus
bu konuda bilgisi olan yada daha önce almıs olan varsa sevinirim
Zira bu işi tr buyuk elciliği halledecek tahminimce ve tr deki prosedürüde göz önüne aldıgımızda uzunca bi süre beklicem gibi görünüyo
firetrappp

New postby outsider » Mon Jul 16, 2007 8:05 pm

Kafa karistirmak pek istemiyorum ama taksinin soyledigi sanirim biz ogrenciyken almak zorunda oldugumuz police registration belgesi. Her vizenin verildigi gunden itibaren 7 gun icinde yenilenmesi gereken temiz kaydi gibi birseydi. Hos sen ogrenci olmadigin icin ayni sey gecerli midir emin degilim

TC temiz kaydi icin dedigin gibi konsolosluk yardimci olacaktir.

Artik eskisi gibi bekleme donemi pek kalmadi, aninda butun secereni orda dokerler saniyorum.

Pasaport yenilemesi icin gitmistim (ki eskiden turkiyeye mektup du ivir zivir derken en az 2 ayi gozden cikariyorduk) 10dk icinde pasaportu uzattilar birde ustune yeni kimlik verdiler hayret ettim. Istersen onlari bir ara.

Eger uzun surecek gibiyse en mantiklisi bir vekalet cikartip ailenden yada yakinlarindan birinin senin yerine bu isi turkiyede yapip belgeleri sana postalamasi cok daha hizli olacaktir.
outsider

New postby MITOKONDRI » Tue Jul 17, 2007 8:37 am

Turkiye Konsolsolugunu bir ara, onlar bilgi verir, benim bildigim getirtebiliyorlar ve oyle cok zaman da almiyor...

arti police registration dediniz de aklima geldi, yaw ben sirket degistirrince yani calisma izni bastilar pasaporta, benim oryaa gitmem lazimdi ama gitmdim. 2 yil oldu!!! bu saatten sonra gitsem, e oha yani cus simdi mi aklina geldi dicek herifler! -((
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby outsider » Tue Jul 17, 2007 9:25 pm

ben 2 kere gec gittim gene gec gelirsen 5000 point geciririz hatta istersek seni gozaltina bile alabiliriz deyip bayaa bi tirstirmislardi... haberin olsun
outsider

New postby hcho » Wed Jul 18, 2007 3:33 pm

@firetrapp

Ustad akil hastanesinde ne is yapacaksin? Hayir cira icin baltayla sandalyeye girismeni okuduktan sonra bu bilgi bir tedirginlik yaratti.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby firetrappp » Fri Jul 20, 2007 11:04 am

valla isin acikcasi beni oraya almalarinda bence ;asil sebep benimle hastalar arasinda bi bag kurmus olmalari heralde
beni onlara yakin gormus(iq) olmalari tahminimce :D
firetrappp

New postby hcho » Fri Jul 20, 2007 3:31 pm

Ben daha cok "baltali ilah" cinnet gecirdi 5 kisiyi dogradi tipi 3. sayfa haberi tadinda bir tedirginlik yasamistim :)
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Tue Jul 24, 2007 10:42 am

Gazetelerde okuruz artık. Akıl hastanesindeki bakıcı yemek yapacak et bitince hsataları kesti diye : )
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby firetrappp » Wed Jul 25, 2007 9:18 am

abi dun tc konsoloslugu aradi beni neyse(gerci ben tlf dki sesi marlona benzetince komik durumlar yasandi ama) duydugum ilk soru su oldu CRB nedir ? bende cevapladim nedir?
neyse sabika kaydi vesaire acikladim sonra olay aciga kavustu
isin anlamadigim tarafi sanki elcilik yeni kurulmus ve boyle bi seyle ilk kez karsilasiyolar garip geldi sanirim bu hastane ve ozel bakim gerketiren islerin cogunda crb gerekiyo hani taksicilerden istediklerine gore benden istemeleri cok normal :D
abi sizde abrarttiniz baltali ilah hasta bakici cinnet gecirdi filan
tamam gecmis genclik donemlerimizde 3 5 vukuuatimiz oldu ama yapmayin etmeyin tamam kutukden cira yaptim (ben tebrik beklerken ) ayrica evde tahta sandalyelerde vardi (son care olarak gordum ama ) onlari yapmadim hahaha
firetrappp

New postby Tugce88 » Mon Oct 26, 2020 9:18 am

Merhabalar, ben foruma yeni üyeyim belki yanlis yere yaziyorum. Birsey ogrenmek istiyorum. Esim 2029 yilinda iskocya ya gelip basvurusunu buradan yapti Temmuz ayinda da onayinu aldi. Ben ve cocugum icin de 2019 Aralik ayinda aile birlesimine basvuru yaptik 6 Mart 2020 de buraya geldik. Polis kaydi icin iilk 7 gün icerisinde randevumuzu 27.04.2020 tarihine verdiler ancak pandemiden dolayi ertelendi. Mail attik lockdown bittikten sonra biz dönüs yapacagiz dendi. En son 16.10.2020 tarihinde randevular acilmis gorunuyor ancak biz Iskocya’da oldugumuz icin posta kodu Ingiltere’den farkli oldugundan bize randevu acilmiyor. Ogrenmek istedigim su, Iskocya’da olup bu donemse polis kaydi randevusu alan var mi?
Tugce88

New postby Tugce88 » Mon Oct 26, 2020 9:22 am

2019 yazacaktim telefon klavyesinden yazdigim icin yanlis oldu...
Tugce88

Return to Hyde Park