Board index Alaturka Londra Hyde Park

Ingilizlerin sasirtan yonleri

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby jazzbo » Fri Jul 17, 2009 12:51 am

Leon,

Jestmidir artik nedir, bu tur seyleri karsiliksiz yapmalarida ayri bir sasirtici yon.

Isckocya da yasarken bizim ust komsu bizim cop konteynerini kendisininkiyle beraber sokaga tasirdi cop gunlerinde...kesintisiz bir sekilde birbucuk sene surmustu bu jest..

Senin bu olay Londra da tecelli ettiyse daha da bir sasirtici :) Bizim vaka kendi halinde bir Iskoc kasabasinda vuku bulmustu,,hani kapi peceyi kitlemeden yasanan, herkesin birbiriyle selamlastigi tipik bir masal kasabasi..
jazzbo

New postby Flavio Briatore » Fri Jul 17, 2009 2:57 pm

Hcho : Dans mans dedin aklıma geldi ,sen birde buna bak

http://www.youtube.com/watch?v=JSryk6rHh4A
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby erkut » Mon Nov 02, 2009 4:41 pm

eczanelerde receteleri niye yarim saat bekletiyorlar burada? Manyak mi bunlar? Hadi Tesco'da, Sainsbury's'de falan müsteri alis veris yapsin diye git yarim saat sonra gel olayini anlarim da. Highstreet'de recete karsiligi bi tane kelek bi ilac vericen kardesim, ne yapayim ben simdi bu sogukta yarim saat?
erkut
ROGER WATERS

New postby davsan » Mon Nov 02, 2009 10:56 pm

di mi ya! beni de sinir ediyor o. bi kere boots'tayim ilac alacam, goruyorum da alacagim ilaci, orda rafta duruyor. hatun yine de illa git aksam gel dedi! yanlis yapmamak icin kirk kere bakiyorlar mi seni gonderdikten sonra, nedir anlamadim...
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Tue Nov 03, 2009 9:50 am

Su NHSin bir suru para batiridigi IT sistemi var ya, hah ona giris yapiyorlar teslim edilen ilaclari. Boylece doktorunuz da kendi bilgisayarindan ilaci alip almadiginizi falan gorebiliyor.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erkut » Tue Nov 03, 2009 10:01 am

Hocam biz Almanya'dan geliyoruz. Mantik almiyor benim o yüzden. : ) Orada da giriyorlar aynen böyle, eczaci verdigin receteyi scan yapiyor ve mesaj aninda doktorda. Bu yüzden yarim saat beklemiyorsun.

Cok ilkel bi sistem bu. Agiz tadiyla hasta olamiyorsun ya.
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Tue Nov 03, 2009 10:08 am

Abi sen burayi Prusya ile niye karsilastiriyorsun ki? Emir-komuta zinciri genlere islemis orada, islerin tikir tikir islemesi normal. Burasi eski imparatorluk, sorunlar hep bollukla cozulmus. Bolluk olmayinca organizasyonsuzluk goze batiyor tabi. Baska bir yerden de hatirliyor olman lazim bunu :)

Gecmis olsun bu arada. Donguz gribi degil, di mi?
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erkut » Tue Nov 03, 2009 12:07 pm

benim Ingiltere'ye gecis Almanya üzeri oldugundan o baska yeri cikaramadim simdi. :)

Donguz daha ugramadi, ama aman adini anip cagirmayalim. Diz fena su topladi. Baglar esnemis, iltihap toplamis. Simdilik ilacla tedavi edicez, dedi GP. Galatasaray'in sakatlarina biz de eklenmis olduk. Parke sahalara ne zaman döneriz, belli degil. Saglik ekibi kötü abi kulübün. :)
erkut
ROGER WATERS

New postby green 'n purple » Thu Nov 12, 2009 4:40 pm

Bu arada siddetle tavsiye ederim Kate Fox'un Watching the ENGLISH adli kitabini. Bir suredir burada olan arkadaslara eglence ( surekli cidden yaa seklinde tepkiler verip gulup egleneceksiniz); yeni gelen arkadaslar icin ise informative olacaktir. Ingilz davranisininin sakli kurallaridir, cok eglencelidir, bilgilendiricidir.
green 'n purple

New postby hcho » Wed Feb 17, 2010 9:38 am

Dun "Pancake day" imis. Turkiye'ye donunce dogumgunumun "kaymakli ekmek kadayifi gunu" olarak kutlanmasini saglayacagim.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby cazkedisi » Mon Apr 12, 2010 5:09 pm

metroda türkiye'den getirdiğim 30 kiloluk bavulumu kan ter içinde merdivenlerden çıkarmaya uğraşırken birden bir baktım, bavul hafifledi. meğerse ingiliz 70'lik amcam arkadan tutmuş, bir anda merdivenlerin sonuna geldim bavulu taşımadan. aynı şey bir kere daha oldu. hiç beklemezdim ingilizlerden ama sağ olsunlar, sayelerinde bel fıtığı olmaktan kurtuldum!
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby hcho » Thu Aug 12, 2010 11:40 am

Polislerin naifligi mi diyeyim, yetersizligi mi diyeyim sasirtmakla kalmiyor zaman zaman hayrete dusuruyor. Hatta bir ara seytana bile uyabilirim.

Madness on the fat lane diye bir program yayinladi BBC, hala iPlayer'da bulabilirsiniz. Iki kizkardes kuzeyde bir yerde otoyolda bariyerlerin arasinda yururken goruluyorlar. Polis bunlari toplamaya gidiyor, polisin elinden kacip trafigin icine atliyorlar. Birinin ayagi bir tirin altinda kalarak kiriliyor, digerine yuksek hizda bir araba carpiyor dusup kendinden geciyor falan. Sonra kendilerine geliyorlar tekrar polise direnip elllerinden kacmaya calisiyorlar. Daha saglam olani karsi seritten akan trafigin arasina giriyor tekrar falan. En sonunda polis ve araclardan inenler karga tulumba hatunu zaptediyorlar falan.

...ve hatunu 2 gun sonra serbest birakiyorlar. Hatunda gidip birini bicaklayarak olduruyor. Baska birinin kafasina kiremitle vuruyor olse o da olur. Bunca olan bitenden sonra hangi akla hizmet saliverilir anlamiyorum, anlayamiyorum.

Bir diger mevzu da Raul Moat konusu. Abi aldi silahi eline 1-2 kisiyi vurdu kayiplara karisti. Bir haftaya yakin aradilar. Tamam tek kisiyi bulmak kolay degil, eyvallah da televizyona cikip Birlesik Krallik'taki tum silahli polisleri bolgeye gonderdik demek nedir? Al eline 45ligi Londra'da ne kadar banka, kuyumcu varsa soy. En yakin mudahele 3 saatten once olmaz.

Seytan diyor kur eve cephaneligi bir sonraki mevzuyu bekle, oldu mu vur voliyi Turkiye'ye tuy.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Fri Aug 13, 2010 12:42 pm

Dengesiz adamlar şu Polisler :)

Geçen bir video izledim adamın arabasına dalmışlar 3-4 kişi
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/15499992.asp
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Wed Jun 08, 2011 8:34 am

Su gazetelerdeki-televizyonlardaki ev fiyati vermenin hastasiyim. Olay bir evde olmussa kesin fiyati da soyleniyor. Ornege bakalim:

Karisinin is arkadasi ile iliskisi oldugunu ogrenen John Brown cinnet gecirip cocuklarini baltayla dogradi.Surrey'de £250K'lik bir evde oturan cift, 12 senedir evliydi.

Ev bosaldi, emlakciya kosun mesaji mi veriliyor, olayin kahramanlarinin hangi sosyal siniftan olduguna dair bir sinyal midir, nedir anlamiyorum.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby olamalam » Wed Jun 08, 2011 10:26 am

Ben herseyin su John Brown'un basinin altindan cikmasina sasiriyorum. Ne bela adammis birader :P
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Hyde Park