Board index Alaturka Londra Hyde Park

Ingilizlerin sasirtan yonleri

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby mindbender » Wed Aug 13, 2008 2:33 pm

valla ben de `obur` tesbitine katilamiyorum, calistigim ortamda insanlarin hic bir sey yedigine sahit olamiyorum belki 1 adet meyva oglen.. kahvaltida yapmiyolar.

onun disinda disarda yeme aliskanliklari var da diyemiyorum, zira oglen yemeklerini herkes evden getiriyor mutfakta isitiyor. kucuk/orta capli/buyuk sirket olmaksizin bu boyle, en fazla ready-meal alip onu isitiyorlar.

Bunun disinda londra'da daha disarda yiyipte, iyiymis ya bu dedigim, tekrar yemek istedigim bir sey olmadi. Az biraz nandos fena degil turkiye ile kiyaslamayi bir kenara birakirsak fiyat/performans olarak idare edilebilcek seviyede goruyorum.

Ciddi bir obezite olma durumu da yok gibi toplum olarak, zaten herkes bir sekilde spor yapiyor ya ise gidip geldikleri araclar ya da oglen is aralarinda veya aksam is cikisinda spor salonuna giderek.
mindbender
ROGER WATERS

New postby diyab » Thu Aug 14, 2008 10:45 am

Evet obur lafi fazla kacmis. Gida sektoru cidden buyuk. Ozellikle londradaki insanlarin yasantisina bakarsaniz cogunlukla aksam yemeklerini disarda yiyorlar, yemek zorunda kaliyorlar. Bunda Londranin buyuk sehir, yapilacak aktivitenin cok olmasi, ulasim probleminin payi buyuk. TV'de bircok yemek/restoran programi var. Bunlardan birkismi insanlari kendi evlerinde yemek yapmaya, fastfood'dan uzak durmaya ozendiriyor. Diger kismi ise daha cok restoran isletmeciligi / ahcilik konularini uzerine.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby davsan » Thu Aug 14, 2008 4:50 pm

benim de ozellikle aksamlari disarda yemek uzerine tesbitim su:

durumu kotu ve cok iyi olanlar evde yiyor (cok iyi olanlarin ozel ascilari var genelde); orta halliler disarda yiyor veya ready meal alip evde firina atiyorlar.

bir de su marmite'i sevmyorlar mi! iigiiggyyyyyyy, igrenc bi sey!
davsan
BAŞKAN

New postby baris » Sat Aug 16, 2008 10:26 pm

you either love it, or hate it! :D
baris
ROGER WATERS

New postby deep » Sat Aug 23, 2008 12:20 am

Metroda rahat rahat makyaj yapan hatunlar..

Hep mi bana denk geliyor yoksa fazla mı rahatlar :) Gerci hangi konuda degiller ki diyeceksiniz :)

Turkiye'de bayanlar gerektiğinde 1-2 sn şöyle bir aynaya bakıp bırakır en fazla. Bugun ablanın teki düğüne gider gibi süslendi 10 dakika..
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Sat Aug 23, 2008 2:09 pm

ahahah :) maalesef deep çok fazlalar hatta bir keresinde thelondonpaper'da bir abinin tekide baya kıl olmuş baya bir giydirmişti. rahatlık diz boyu tabii ki öyle böyle değil :)
haphazard
ROGER WATERS

New postby davsan » Sun Aug 24, 2008 6:15 pm

tr'de sanirim makkyaj da "gizli" yapilan seylerden biri. kizlarda "yooo, hic makyaj yapmam ki ben" modu vardir genelde. makyajsiz guzelim mesaji :)

burdaki kizlarin umrunda degil oyle bi sey. o yuzden de rahat rahat makyaj yapiyorlar.
davsan
BAŞKAN

New postby mindbender » Fri Aug 29, 2008 3:36 pm

bu mnakyaj meselesine ben de kafa yordum trende karsilastigim onca makyaj yapan hatundan sonra ama sunu anliyamadim.

Makyaj yaparak guzel gozukecegi insan kitlesini niye calistigi yerdeki insanlarla sinirlandiriyor? Trende ki bizlerin cani can degil midir? Yap makyajini oyle cik evden kardesim!
mindbender
ROGER WATERS

New postby davsan » Fri Aug 29, 2008 4:49 pm

seni bi daha nerde gorecek mindbender, sen begensen ne begenmesen ne, diye dusunuyorlardir herhalde :p
davsan
BAŞKAN

New postby haphazard » Fri Aug 29, 2008 7:40 pm

davsan'ın yoruma katılıyorum. ama bazen aynı istasyondan aynı saatlerde bindiğin biri olunca bir kaç kere aynı manzara ile karşı karşıya kalabiliyorsun.
haphazard
ROGER WATERS

New postby deep » Mon Sep 08, 2008 10:21 pm

3'tür görüyorum, lavaboda 2 musluk var biri sadece sıcak digeri sadece soguk suya bagli. E sıcak su tek basına 3 sn den fazla kullanılamiyor ki ne anladım ben bu işten, ben mi bi seyi atliyorum?
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby Flavio Briatore » Mon Sep 08, 2008 10:43 pm

deep : hiçbirşey atlamıyorsun hocam malesef böyle olan yerler var.Artı olarak duşlarda Elektrikli Isıtıcı olmasına ayarım bende.Sıcak su geliyor ,ama ısıtıcıya bağlıyorlar.

Hadi onu geçtim,geçen gün bir ev görmeye gittik,ev mükemmel tam istediğimiz gibi,duşa bir girdik,Elektirikli Isıtıcı bilem yok,tabi Duş başlığıda yok,emlakçı Türk Hamamı gibi kullanırsınız dedi(Tasla yani...),boru taktıralamazmış,fayanslar ve duvarların kırılması lazımmış.

Ulan Şu İngilterede bi Hcholarda var istediğim gibi duş başlığı ve doğal gaza bağlı olanı be...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby baris » Tue Sep 09, 2008 9:03 am

deep: bu eski ingiliz gelenegi (lavaboyu tikacla kapayip su doldurup yuz yikamak) devam etmiyor ama lavabolari devam ediyor.
Bulasiklari da durulamadan legen icinde yikiyorlar zaten.
Duran suda temizlik mi olur anlamadim. Su dedigin akacak ki temizledigin bir ise yarasin.
baris
ROGER WATERS

New postby deep » Wed Sep 10, 2008 8:10 am

Aynen dostum..

Eski Ingiliz'lerin vakti de bolmus anlasilan
deep
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Fri Sep 12, 2008 1:05 pm

Yardimseverlikten zerre kadar anlamiyor bu adamlar.. Hani ekmegini paylasmak diye bir deyim vardir ya, bu adamlara daha degisik geliyor bu durum sanirim. Yada sadece yabancilara karsi boyleler.
haphazard
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Hyde Park