Board index Alaturka Londra Hyde Park

Ingilizlerin sasirtan yonleri

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby hcho » Tue Jul 24, 2007 6:32 pm

Daha once hastaliklarini konusmustuk, burada da sasirtan yonlerini konusalim.

Bugun elektrik malzemeleri satan bir dukkana ugradim. Aldiklarim toplam 22 pound gibi birsey tuttu; adam durup dururken "senin guzel hatrin icin 20 olsun" dedi. Hayir, Hintli, Pakistanli falan olsa anlayacagim ama gayet Cockney bir Ingilizdi. Demek neymis? Ingilizlerde de esnaflik varmis. Sasirdim.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Thu Jul 26, 2007 8:21 am

biz de virgin'e uye olduk, box yollayacaklardi. inanmazsiniz, bizi evde bulamayinca komsuya birakmislar!! biz sok olduk...
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Thu Jul 26, 2007 10:31 am

Ben bir de para ustu hikayesinde bayagi bir sasirmistim. Hep anlatirlar hani; 5.05 tutan hesap icin 10.05 verince 5 geri vermeyi akil edemezler diye. Hikayeymis, yemisler bizi.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby kalamaria » Sun Jul 29, 2007 12:23 pm

yoldan gecen ingilizlerin her arabam yolda kaldiginda bana cok yardimlari oldu..
- uc kez akuyu sarj yardimi
- 1 lez lastik degistirme,, aksam hava yagmurlu,,yoldan gecen iki ingiliz genc ,,AA yi beklemek zamaninizi alir,,hadi hemen lastigi degistirelim,,, demesin mi,,insan bi an sasiriyor, aman istemem diyesi geliyor,, ama cok duygulandim cidden...
- bi kez benzin bitmesi,, uluslararasi yolcumu karsilamaya gidiyorum,,uf uff,,, yagmur yagiyor dememe gerek yok..
ugrasiyorum calismiyor,,yoldan gecen bi arabadan bi kiz sarkti,,yardim edelim mi diye,,benzin bitti dedim,,sen bekle hemen alip gelelim demesin mi,,, gecip gittiler...10 dk gecti gelen yok,, aptal aptal beklemeyim dedim,,bi ara araba calisti gibi oldu,,,100mt falan gittim,,bunlar karsidan korna yaparak geliyor... (ben de tam kaciyordum dedim,,bu espriyi bile anlayip bi de gulduler iyi mi) hemen bidonla benzini koydular,,,2 bayan 1 erkek,, para veriyorum almiyorlar,,,zorla 10 pound verdim,,onlar da zorla 5 pound ustun verip gittiler,,,

----------------------
bir baska sasirtici olay,,, tasinacagim,, bos evin anahtarlarini almisim,,oglen arkadaslarimla eve bakmaya gittik,,kapi caldi,,komsu ingiliz kadin,,,cay kahve ister misiniz diyor:)))
simdi cok iyi komsuyuz...
merhaba herkese
kalamaria
ANNIE LENNOX

New postby Flavio Briatore » Tue Aug 14, 2007 12:27 pm

Oturma izni için Home Office gönderdiğimiz evraklarda Evlilik Cüzdanımız vardı(orginali tabi...),adamlar bugün mektup yollayıp "marriage certificate" belgesinin orginalini istemişler :)

Telefon açtık ,bilgi veremiyorlarmış,mektubu yollayan kişiye mektup yollayıp anlatmamız gerekiyormuş...

Ben şaşırmayımda napayım ?
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Wed Aug 15, 2007 10:25 am

Doktordan araba konsepti burada da varmis:

http://www.gumtree.com/london/04/12010804.html

Ya da abi Turk.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Mon Sep 10, 2007 4:58 pm

Su Faturası'nın 3 aylık olarak ödemiştik(Mart,Nisan,Mayıs),geçen fatura geldi 250£ olarak,telefon açtık,neymiş efendim yıllık ödüyecekmişiz,ama biz taşınıcaz diyince tamam siz yıllık ödeyin biz size hesaplayıp geri kalanını öderiz dediler,başka bildiğin fıkra varmı diye sorasım geldi.

Ödemeyi düşünmüyorum yıllık olarak,hesaplayıp yollasınlar kullandığımızı diye diretmeyi düşünüyorum,sizce ?
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby mindbender » Mon Sep 10, 2007 5:33 pm

oturdugumuz evde su sayaci yokmus sanirim bolgeye mahsus, ortalama bir fatura geliyormus her ay..
mindbender
ROGER WATERS

New postby me neither » Mon Sep 10, 2007 5:44 pm

Savoy Court: UK'de trafiğin normal yani Türkiye'deki gibi aktığı tek yol -Londra'da. Aslında çıkmaz sokak. bizzat gidip kendi gözlerimle de gördüm :shock:
Efsaneye'göre vakti zamanında kraliçe bir kere tersten girmiş sonra öyle kalmış orası :!:
yine benzer bir hikaye ingiliz değil gerçi Londra'da yaşayan irlanda'lı bir kız, italyan bir çocuk ve ben pubtayız. kız gayet ciddi sordu bana "trafik sizde de terstenmi akıyor yoksa buradaki gibi mi? italyan arkadaş lafı ağzımdan aldı. "Normal olan bizimkisi, ters olan burası"
me neither

New postby diyab » Tue Sep 11, 2007 7:46 am

Flavio Briatore wrote:Su Faturası'nın 3 aylık olarak ödemiştik(Mart,Nisan,Mayıs),geçen fatura geldi 250£ olarak,telefon açtık,neymiş efendim yıllık ödüyecekmişiz,ama biz taşınıcaz diyince tamam siz yıllık ödeyin biz size hesaplayıp geri kalanını öderiz dediler,başka bildiğin fıkra varmı diye sorasım geldi.

Ödemeyi düşünmüyorum yıllık olarak,hesaplayıp yollasınlar kullandığımızı diye diretmeyi düşünüyorum,sizce ?

Usta sayac felan varsa oku ona gore guncellesinler elemanlar. Ama londrada bile heryerde sayac yok bilmem sizin oralarda varmidir? Bende olsam senin gibi yapardim, enayimiyim kardesim adamlara servet odeyecem en azindan 3 aylik yapsinlar. Gaz ve elektrik faturasinda da adamlar estimate reading'le fatura gondermislerdi enayilik edip ilk seferinde odemistim ama sonra akillaniyor insan :)
diyab
ROBERT PLANT

New postby hcho » Thu Oct 04, 2007 8:11 am

Dun aksam pek de bilmedigimiz bir yerde metro duragina gitmek icin taksiye binelim dedik; adam orasi yurume mesafesinde bosuna para vermeyin dedi. Halbuki Turkiye'de oyle mi olur, adam senin cevreyi bilemedigini anladigi anda sehir turu attirir.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby diyab » Thu Oct 04, 2007 8:37 am

hcho wrote:Dun aksam pek de bilmedigimiz bir yerde metro duragina gitmek icin taksiye binelim dedik; adam orasi yurume mesafesinde bosuna para vermeyin dedi. Halbuki Turkiye'de oyle mi olur, adam senin cevreyi bilemedigini anladigi anda sehir turu attirir.

Eger taksi duragindan biniyorsan ve nispeten kisa mesafe (4-5km) gideceksen de havani alirsin. Ama yok hava alanina gideceksen degme taksicinin keyfine.
diyab
ROBERT PLANT

New postby hcho » Sat May 03, 2008 1:17 pm

Kime oy verdiklerini cat diye soylemeleri. Biz de oy gizlidir geyigi vardir hep, konusu acilinca bin dereden su getirilir, yine soylenmez kime oy atildigi. Ingilizler direk soyluyor. Sirkette kim Kenci, kim Borisci herkes biliyor mesala.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Koşan Geyik » Sun May 04, 2008 10:55 pm

Siyaset konusuna girmekte biraz daha çekingenler ama kime oy vereceklerini hiç çekinmeden söyleyenlere rastlamak beni de sevindirdi açıkçası... Bir de bu konuda şöyle şeyler yazmıştım bloğumda zamanında, bir göz atmak isterseniz... (Umarım bu linkleri vermem site kurallarına aykırı değildir.)

http://ingilteredenmektuplar.blogspot.c ... klarm.html

http://ingilteredenmektuplar.blogspot.c ... ltr-1.html

http://ingilteredenmektuplar.blogspot.c ... itika.html
Koşan Geyik

New postby haphazard » Tue May 06, 2008 12:05 am

Pub'da oturup bira içtiğim 50li yaşlarda bir amcanın bana bira ısmarlamak istemesi. Onunlada yetineyip para verip git kendine bira al demesi. Hey gidi hey.. Bizim amcalar kola falan ısmarlardı..
haphazard
ROGER WATERS

Next

Return to Hyde Park