Board index Alaturka Londra Hyde Park

Kiririm bu DVLAnin sitesini!

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby kalamaria » Wed Nov 28, 2007 10:08 pm

hcho>> reverse parking, reversing in the corner olaylarinda eger manevrayi kurtaramiyacak kadar hatali basladigini hissedersen panik yapmadan yeniden eski pozisyonunu al ve tekrar basla..ben 2 kez yaptim ikisinde de kabul gordu:)) Junctionlarda STOP isaretini gordugunde isaretin hizasinda dur mutlaka,,, bu stop isaretleri yolun bayagi icerisinde,,, ben biraz ilerde durup good observation yapayim dedim,, onemli hata olarak kabul edildi ve sinavi kaybettim,,

bir de ara yoldan gelip sola dogru hard shoulder a girme durumun olursa durma sakin,,,devam et,,, bu da sinavi kaybettirten obur onemli hataydi...

roundaboutlarda aman cok bekledi der diye acele etme,,cok beklemek sinavi kaybettirmiyor,,, cok cok emin olmadan roundabouta girmek sinavi kaybettiriyor...bazi alcaklar dis seritten sinyalsiz geliyor ,, senden onceki exite girecek ve sana dogru gelmiyecek hissine kapiliyor insan,,,

kolay gele...
merhaba herkese
kalamaria
ANNIE LENNOX

New postby hcho » Thu Nov 29, 2007 9:46 am

Kalirsam herhalde bu roundabout hadisesinden kalacagim. Sagdan gelene yol vermek, kavsagin ortasinda sinyal verip serit degistirmek falan otomatiklesmedi bende. Hala Turk usulu goz karari yapiyorum.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby kalamaria » Thu Jan 17, 2008 1:40 pm

HCHO >>> nasil gecti:))))
merhaba herkese
kalamaria
ANNIE LENNOX

New postby hcho » Thu Jan 17, 2008 2:46 pm

Az once pratik sinavi gecmis bulunuyorum. 15 kucuk hataya kadar izin var, ben 6 tane yapmisim. Elime bir gecici belge verdiler, ehliyetim 20 isgunu icinde posta ile gelecekmis.

Darisi alacak diger arkadaslarin basina.
Bitti.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Thu Jan 17, 2008 2:52 pm

hayirli olsunnn :)) artik sinavi gectigne gore, kendi bildigin gibi kullanabilirsin londra sokaklarinda :)
davsan
BAŞKAN

New postby Flavio Briatore » Thu Jan 17, 2008 2:58 pm

Tebrikler Hcho çok sevindim,geçmiş olsun...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby erkut » Thu Jan 17, 2008 3:03 pm

takdir ve tebrikler hcho. Ödlek Flavio´ya kapak olsun senin ehliyet. :D
erkut
ROGER WATERS

New postby davsan » Thu Jan 17, 2008 3:12 pm

"gerekirse sana 4 teker takar binerim!"
anlayan anladi :)
davsan
BAŞKAN

New postby Flavio Briatore » Thu Jan 17, 2008 3:15 pm

Ondan sonra benimle niye uğraşıyorsun olur ,çılgınsın şerefsizim kepezli :)
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby diyab » Thu Jan 17, 2008 3:52 pm

Usta tebrikler.
Soyle bir sinav yorumu alsak, hatalarin sevaplarin neydi, nelere dikkat etmek lazim vs.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby hcho » Thu Jan 17, 2008 8:20 pm

Arkadaslar sagolun, varolun. Simdi sira araba almaya geldi.

@diyab
Soyle oluyor sinav, sinav merkezine gidiyorsun. Seninle ayni saatte sinava girecek diger arkadaslarla birlikte bir odaya aliniyorsun. Tam saatinde testi yapacak arkadaslar geliyor. Gelenlerden biri eli masali hoca tipindeydi, allahtan bana denk gelmedi.

Testci ile disari cikinca sana bir goz muaynesi yapiyor once. Muayne dedigim de, 30 metre civari mesafeden bir aracin plakasini okuyup okuyamadigina bakiyor.

Sonra arabanin basina geliniyor. Kaputu actirip, suyun, motor ya da fren yaginin nereden degistirildigini soruyor. Bana bir de hidrolik direksiyonda ariza olup olmadigini nasil anlarsin diye sordu.

Bu fasil bittikten sonra araba surmeye geciliyor. Testci elinde bir form senin yanlis ve dogrularini isaretliyor. Bol bol durdurup kaldirtiyor seni. Amac aynalara, kor noktalara bakmayi unutuyor musun, sinyal veriyormusun her seferinde gormek. Tali yoldan ana caddeye girmek, caddeden tali yola girmek, roundabout'ta sola ve saga donmek gibi yol ustu isler oluyor.

Bunlarin disinda paralel park, sokak icinde arabayi geri dondurme ve koseden geri geri donus manevralarindan ikisni yaptiriyor sana. Bana ilk ikisi dustu.

Buyuk hatalarda direk kaliniyormus. Emniyet kemerini
takmamak, sollama yaparken ayna kontrol etmemek, yolda baska bir aracin onune cikip yavaslamasina ya da yon degistirmesine sebep olmak gibi seyler buyuk hata.

15 kucuk hata yapma hakkin var. Ben 6 tane yaptim. Geri geri parkederken biraz acikta kaldim, bir caddede hiz limitini goremedigim icin 30la gitmistim, meger 40mis. Tali yoldan cikarken apaci gibi gorunmeyeyim diye azicik uzaktaki bir arabayi bekledim, tereddut etti diye yorumlamis. Bisikletli birini gecerken sinyal vermedim ve geri girerken aynaya bakmadim diye iki eksi almisim. Kalkislardan birinde vitesi el frenini indirdikten sonra gecirdim diye bir eksi daha.

Testin sonunda daha arabadan inmeden sonucu soyluyor sana. Gectiysen gecici ehliyetini ve formu alip, gecici bir belge veriyorlar. Ehliyeti sonradan posta ile gonderiyorlar.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby 386-DX » Thu Jan 17, 2008 9:13 pm

Ehliyete başvuracaklar için şuralarda bilgi var:

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Dr ... /index.htm
http://www.dvla.gov.uk/drivers.aspx

Bu arada bizim ehliyetler 1 yıl boyunca geçerli. O arada alana kadar kullanmaya devam edebilirsiniz. Başka bir AB ülkesinde yaşıyorsanız da gelmeden ehliyet almak iyi fikir olabilir, bir AB ülkesinden alınan ehliyet bütün ülkelerde geçerli.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby 386-DX » Thu Jan 17, 2008 9:15 pm

Bu arada İngiltere'den hiç motosiklet ehliyeti alan var mı burada?
386-DX
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Thu Jan 17, 2008 9:18 pm

hcho,

sollama yapmadın dimi :)
haphazard
ROGER WATERS

New postby kalamaria » Thu Jan 17, 2008 10:34 pm

hcho>> ben de kutlarim:)))
merhaba herkese
kalamaria
ANNIE LENNOX