Board index Alaturka Londra Hyde Park

peynir, zeytin ve turk kahvaltisi faciasi

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby aytugkemal » Wed Feb 20, 2008 12:19 pm

Vallahi ne yalan soyleyim cogu alisverisimi Sainsbury den yapiyorum.Sadece et tavuk gibi helal olmasi erekn urunleri Turk maketinden aliyorum.Ama bazen turk urunlerini insanin cani cekiyor.Gecenlerde Turk marketinden Manti aldim.Hemen evde guzelce yaptim-ayiptir soylemesi bayagi marifetliyim.Sonra Kurufasulye aldim,taze fasulye konservesi aldim.Aaaa bir de cigerli bulgur pilavi yaptim.Ehuehuehu yemek tarifi kosesi gibi oldu biraZ:)Gunun menusu nedir diye sormayin:) Himm bir de ben antep fistigi ve pismaniye cok tuketiyorum.Sanirim turk marketindeki fistik ve pismaniye reyonlarini ben bosaltiyorum.:)
Vatan...Millet...Londra...;)
aytugkemal

New postby mindbender » Tue Feb 26, 2008 1:13 am

ben turkiyede oldugum surecte, turk kanallarinin avrupa uydu yayinlarinda gordugum sucuk vs reklamlarini cok icerlemistim (cok sacma sapan reklamlardi), buraya gelipte o markalari gorunce bi yakinlik hissettim, turkiye de iyi marka olarak belledigimiz bir cok markanin almanya uretimini bulabiliyorum. Suana kadar da bir sikinti yasamadim tat ve saglik acisindan :)

Sainsbury's demisken, turkiye de migros'un kendi adiyla etiketledigi urunleri alirken pek dusunmezdim fena da cikmazdi. Burada bir kac ay, sainsburys in basic diye gecen urunlerinde diretiyim dedim sonra tovbe ettim, bir tanesi mi birseye benzemez.
mindbender
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Tue Feb 26, 2008 1:31 am

Lidl sebze ve meyve konusunda gayet başarılı.Mutlaka deneyin...

Elma hem sert hemde tam Türkiyedeki gibi 8 tane oluyor pakette,orta boy,acaip güzel,paketide 1£ filan.

Muzda çok güzel kilosu yaklaşık 1£ .

Soğan ve Domatesleride güzel yine fiyatlarıda çok uygun.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Tue Jul 07, 2009 12:03 pm

sainsbury's'de gecen yil ince uzun kavanozda moroccan siyah zeytini vardi, ben aliyordum. bizimkine gore tuzlu ama tuzunu cikarinca tadi cok guzel. boyle kucuk burusuk olanlarindan :) tfc'de pinar beyaz peynir var ama cok guzel degil. tabii ki hic yoktan iyidir. kennysgold irish butter cok guzel bence tereyagi olarak.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Thu Mar 25, 2010 5:33 pm

ben dalston'da başak süpermarket diye kocaman bir markete gidiyordum yolum düşünce. eski evden oraya gitmek daha kolaydı, şimdi üşeniyorum ama çeşit bol. gayet de güleryüzlü insanlar vardı kasada. kart geçmiyor olabilir, hatırlamıyorum ama bitki çayı, hazır çorba gibi şeyler aşırı ucuzdu. tabii ordaki marketlerin hepsi birbirine benziyor olabilir ama ben memnun kalmıştım burdan.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Thu Mar 25, 2010 5:35 pm

Londra'daki Türk yemekleri post'umun burayla daha çok ilgili olduğuna kanaat getirip aşağıya kopyalamış bulunuyorum :)

cumartesi gunleri acilan borough market'ta bir turk zeytini standi var. gemlik'te bir aile uretiyormus bunlari ve bence zeytinleri harika. ustelik cok da ucuz. 200 grami 3 pound. cesitler cok, ama benim favorim limon doldurulmus yesil zeytin oldu. eksi eksi, ooh :P siyah burusuk zeytin de super bence.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby hcho » Fri Apr 23, 2010 3:18 pm

Marks and Spencer'da Spanish Olives adi altinda cekirdeksiz yesil zeytin satiyorlar. Saniyorum Londra'da yedigim en iyi yesil zeytin o.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby hcho » Sun Nov 21, 2010 3:45 pm

Le Pain Quoitidien'de brioche diye bir pogaca satiyorlar. Turkiye'dekiler cok benziyor bir tek ustunde corek otu eksik. Deneyin.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

Previous

Return to Hyde Park