Board index Alaturka Londra Hyde Park

peynir, zeytin ve turk kahvaltisi faciasi

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby MmarlonN » Tue Aug 28, 2007 4:23 pm

Dalston tarafina alisveris icin gitmek bana manyak zor bir aktivite gibi geliyor. West Ealing yonunde bir tane Turkish \ Polish kirmasi market var oradan aliyorum ben gerektiginde. Dalston`dakiler kadar cesit yok ama.

Bir de oradaki esnafin duvarligi ve essiz musteri hizmetleri servisi beni hasta ediyor bu yuzden de acikcasi pek tercih etmiyorum. Ben hala bakkal amca sicakligi arayan modellerdenim. Tesco`da bile saatte 10 yuz bin barkot okutan ablalar bunlardan daha guler yuzlu oluyor. Suphesizki guzel ornekleri vardir ama ben gorduklerimi aktariyorum.

Ama lahmacun iskembe gibi muhtelif yemekleri yemek icin de essiz yerler suphesiz.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby hcho » Tue Aug 28, 2007 6:33 pm

Polish market olayina coken bir Turk bakkali daha:) Iste girisimcilik. Benim eski mahallede de vardi bir tane Corumlu Polish Market.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby hcho » Fri Nov 23, 2007 10:56 am

Canim bir kac gundur feci sekilde kokorec cekiyor. Turkiye'ye gitmeme 1 ay var daha. Nerede bulunur bilen var mi?
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby maytap » Mon Jan 21, 2008 2:22 am

arkadaşlar merhabalar
bu tarz sorular can sıkabilir ama :) türk ürünlerini vücut her geçen gün özlemekte
brightonda kalıyorum ve sırf gıda ürünü almak için londraya geleceğim
forumdan araştırma yaptım
herşeyi bulabileceğim yer dalston junction sanırım
bu dalston denen yerde en fazla çeşidi olan marketler hangileridir
ve dalstona geldiğimde bu türk marketlerini kime sorsam gösterir mi
göstermezse :) bana birisi cadde ismi falan verebilir mi
aydınlatırsanız sevinirim
maytap

New postby dada_ist » Tue Jan 22, 2008 3:01 pm

@ maytap ben de Brighton'da yasiyorum. st. james's street kosesinde taj adinda etnik bir süpermarket var, türk peyniri ve bir takim konserve urunlerini bulabilirsin. yine north road'da churchill alisveris merkezini gecip hove yoluna dogru devam edince solda buyuk bir taj daha var ki orda türk yogurdu vs. de bulabilirsin.

Karsilastigim ve tecrube ettigim kadariyla Turk urunleri ya Almanya ya da turkiye menseli oluyor. Brighton civarinda taj'in urun cesitliliginden memnun kaldim uygun zamaninda bir goz atmani tavsiye ederim.

:)
dada_ist

New postby maytap » Tue Jan 22, 2008 6:07 pm

teşekkür ederim saolasın bilgilerin için
ayrıca biliyor musun bilmiyorum lewes road da da türk marketi var
ama bunlar yetmiyor :)
insan özellikle türk ürünleri arıyor
adam gibi yemek yemek istiyor falan
brightonda yediğimiz kebaplar falan malum :) takdir edersin ki
maytap

New postby hcho » Fri Jan 25, 2008 8:54 am

Dalston taraflari komple Turk mahallesi. Tum marketleri gezeceksin, iyisi diye bir sey yok. Yanliz dikkat, satilan mallarin buyukce bir kisminin son kullanma tarihi gecmis olabiliyor.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby mindbender » Sat Jan 26, 2008 3:20 pm

Elephant & Castle`da tube station dan 1 otobus duragi sonra, Marks&Spencer karsisinda buyukce bir market var hemen hemen butun turk urunlerini bulmak mumkun, bonibon dahi var. Susamsiz pide de cikariyorlar ki baya tatminkar diger lokal marketlerdeki ekmek tiplerine gore cok cok iyi. Sahsen dalston`dan daha iyi buldum ben cesit olarak, sebzeler ozellikle domateslerin kalitesi yuksek. Pinar sosis,peynir cesitleri bulmak mumkun, sucuk icin Efe sucuk var baya iyi kalitede. Dalston`da ise Tefeci diye bir yer varmis en buyuk turk marketinin o oldugunu soyledi o bolgedeki diger turk marketleri.
Ayrica genel olarak peynir vs aldiginizda herhangi ingiliz cheddar`indan daha ucuz ve daha buyuk miktarda almak mumkun
mindbender
ROGER WATERS

New postby hcho » Sat Feb 16, 2008 2:57 pm

Bugun Asda'da Alman mali Turk urunleri reyonuna denk geldik. Dortmund usulu Kayseri mantisi aldik, bakalim ne cikacak.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby hcho » Mon Feb 18, 2008 7:56 pm

Dortmund isi Kayseri mantisi soya fasulyeliymis. Vejeteryan. Nasil buyuk bir sukut-u hayal anlatamam.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Mon Feb 18, 2008 9:00 pm

Kötü bir hayal kırıklığı olmuş olsa gerek. Hiç de muadil değil be kardeşim.
MmarlonN
BbrandoO

New postby deep » Tue Feb 19, 2008 10:50 am

Mantinin icinde soya fasülyesi pek secilmiyor.. Bir de benim gibi damak tadı sagdan sıfıra yaklasan tipler icin yerken bile anlasilmiyor.. Burda istiklal'de ev yemegi yapan bir cok yerde de varmış bu durum..
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby davsan » Tue Feb 19, 2008 12:06 pm

ben de yadeim o bahsi gecen mantidan. bence de kucucuk kucucuk sIkIlmisti mantilar zaten, icinde ne oldugunu anlamak cok kolay degil... gerci et oldugunda ben anliyorum ama, bu seferkini sorsan, et degil diyebilirdim sadece.
davsan
BAŞKAN

New postby erkut » Tue Feb 19, 2008 4:10 pm

Hocam,

su "Alman mali Türk ürünleri" , "Dortmund mali Kayseri mantisi" seklinde ifade tarzindan vazgecelim, valla gücüme gidiyor. Sen git isbilen, mali götüren Gastarbeiter´yla (misafir isci) dalga gec.

Hic Corlu mali Levis giyiyorum, Türk mali Alman ürünleri diyor muyuz?, diyebiliyor muyuz? "Bana bunun cevabini ver, sen bana bunun cevabini ver." (copyright Sahan)

Forumdaki diskriminasyona hayir.

Susma sustukca sira Bursaliya, Hollandali, Birmingham, Brighton´luya ge le cek.
erkut
ROGER WATERS

New postby MmarlonN » Wed Feb 20, 2008 12:04 pm

Muhaha, Erkut Başkan içerlemiş.

Alışkanlık be abi, damak tadı bizi de anla. Yoksa senin Alman - Türk karması damak zevkinden ve aldığın bu damak kültürüne : ) laf söylediğimiz yok.

Garip geliyor sadece belki alışırız zamanla kim bilir, sen alışmışsın sana normal geliyor.

Bizim ev arkadaşı da "Almanya'da üretilen Türk ürünleri (bakınız ben biraz yumuşattım)" alıyor, alışamadım gitti. Onu yiyeceğime domuz yerim diyorum kendime. Bilmiyorum öyle farklı bir tat öyle farklı bir kokusu var ki. Mesela Alaaddin diye : ) bir marka var, salam sucuk gibi atraksıyonlar üretiyor Almanya'dan buraya. Yahu ne zaman kokusunu duysam irkiliyorum. Çok enteresan yahu.

Bir tek Aytaç'ın Kayseri Usulü Sucuğu var o biraz bizim "Kasap Sucugu"na benziyorum onun dışındakileri nedense yiyemiyorum.

Olayı başka yerlere çekme başkan : )
MmarlonN
BbrandoO

PreviousNext

Return to Hyde Park