Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra'daki Turk yemekleri

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby davsan » Wed Jan 17, 2007 2:10 am

olmuyo di mi? illa bi seyler eksik kaliyor ya, tadi hic ayni degil :(

bugun patlican salatasina nareksisi gezdirerek agiz tadiyla yemek istedim EV Resturant'inda ama bana nareksisi diye getirdikleri bariz tatliydi yahu! nar'i tamamdi da eksisi Turkiye'de kalmisti galiba...
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Sun Jan 21, 2007 2:45 pm

Ingiliz damak tadina uyarliyorlar biraz sanirim. Bizim yemekler orjinal tadi ile fazla baharatli geliyor.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erkut » Tue Jan 30, 2007 8:08 pm

hcho wrote:Ingiliz damak tadina uyarliyorlar biraz sanirim. Bizim yemekler orjinal tadi ile fazla baharatli geliyor.

bizimkiler fazla baharatli geliyorsa ben hintli amcamlarin bu kadar tutulan yemeklerine birsey demiyorum hcho´cum.

Beceremiyorlar diyemiyor insan, hemsehrilerini koruma icgüdünü takdir ediyorum. ;)
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Tue Jan 30, 2007 10:26 pm

Ustadım beceremiyecek ne var? En kotu Wood Green taraflarindan bir asci tutar getirirsin, aynisini yapar.

Hint yemkeleri de modifiyeli. Brick Lane falan taraflarinda daha orjinalleri var; tren olup gezersin baharattan.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Tue Jan 30, 2007 10:46 pm

ote yandan Turkiye'ye gittiklerinde yedikleri yemekleri ove ove de bitiremiyorlar ama? nezaketten bize oyle yansitiyorlar desek, her giden kilo alip donuyor??

yani sanirim hcho hakli, is yeri sahipleri o varsayimla modifiye ediyor ama, bence varsayimlari yanlis.
davsan
BAŞKAN

New postby erkut » Wed Jan 31, 2007 11:55 am

green lane'nin Türk yemekleri konusunda zayif oldugunu bizzat test ettik gördük. Bir arkadasim Kuzey Londra'da Luton taraflarinda saglam Türk restorantlari oldugunu söyledi, ocakbasi muhabbeti falan iyiymis oldukca. Tam olarak adresi alip, test olayina giremedim.

Ama ben yine de evimin bahcesinde mangalda uskumruyu tercih ederim o baska. ;)
erkut
ROGER WATERS

New postby MITOKONDRI » Wed Apr 25, 2007 2:27 pm

Yaw bu Ingiltere'de ki serbetsiz kuru baklavalara ne demeli? Boyle igrenc bisi olamaz!!! Bir de bunu Turk restaurantlarida yapiyor walla her seferinde azarliyorum herifleri, ayip size diye.. bu ne bicim turk baklavasi???
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby erkut » Wed Apr 25, 2007 3:58 pm

MITOKONDRI wrote:Yaw bu Ingiltere'de ki serbetsiz kuru baklavalara ne demeli? Boyle igrenc bisi olamaz!!! Bir de bunu Turk restaurantlarida yapiyor walla her seferinde azarliyorum herifleri, ayip size diye.. bu ne bicim turk baklavasi???

green lane´de bir türk baklavacisi var(Gaziantep baklavacisi mi öyle bir sey). Türkiye´den geliyormus tereyagi. Valla cilgin tatli yapiyorlar.
erkut
ROGER WATERS

New postby MmarlonN » Thu Apr 26, 2007 1:47 am

erkut wrote:
green lane´de bir türk baklavacisi var(Gaziantep baklavacisi mi öyle bir sey). Türkiye´den geliyormus tereyagi. Valla cilgin tatli yapiyorlar.

Burada kidemi buyuk olanlar varken bana laf dusmez ama, izlenimlerimi paylasmak isterim.

Bu Hackney`de Dalston diye bir yer var ya. O caddede bir Antep Baklavacisi var (lahmacuncunun sirasinda) ben cok basarili buldum. Tavsiye ederim, tatli sevmeyen biri olarak cok begendim.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby Flavio Briatore » Thu Apr 26, 2007 11:42 am

MmarlonN wrote:
Burada kidemi buyuk olanlar varken bana laf dusmez ama, izlenimlerimi paylasmak isterim.

Bu Hackney`de Dalston diye bir yer var ya. O caddede bir Antep Baklavacisi var (lahmacuncunun sirasinda) ben cok basarili buldum. Tavsiye ederim, tatli sevmeyen biri olarak cok begendim.

Kanka bide hcho'nun işyerine yakın bir Türk lokantası gibi bir yer var,bahsetmiştim ya sana...Ordakiler bayağı güler yüzlü güzel mekan..

Orayada uğra bir ara...

Ayriyetten hcho şimdi çüş diyicek biliyorum ama Lig TV'yi beleş izliyorum internetten,hiçbir ali cengiz yok,adamlar hesabı kapatmayı unuttular sanırım :)
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby davsan » Sat Apr 28, 2007 3:53 pm

Ftw wrote:
MmarlonN wrote:
Ayriyetten hcho şimdi çüş diyicek biliyorum ama Lig TV'yi beleş izliyorum internetten,hiçbir ali cengiz yok,adamlar hesabı kapatmayı unuttular sanırım :)

hcho ne der bilmem ama ben diyebilirim onun yerine :( nasi izliyosun yaaaaa? bizde de hic sans yok walla!
davsan
BAŞKAN

New postby Flavio Briatore » Sat Apr 28, 2007 4:51 pm

davsan wrote:hcho ne der bilmem ama ben diyebilirim onun yerine :( nasi izliyosun yaaaaa? bizde de hic sans yok walla!

Bazen birazcık şanslı oluyorum sanırım :)
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby davsan » Sat Apr 28, 2007 7:47 pm

ya peki sehriye satiliyor mu bu Hackney tarafindaki turk bakkallarinda? bilen var mi? cunku Canning Town'da bi turk bakkali var, o satmiyor...
davsan
BAŞKAN

New postby maytap » Wed Oct 28, 2009 7:25 pm

arkadaşlar waitrose un fıstıklı baklavasıda hasret gideriyor, 3 tanesini 1 pound dan veriyorlar, evet biraz kuru olduğu doğru fakat insanı mutlu ediyor.
maytap

New postby mindbender » Wed Oct 28, 2009 8:24 pm

davsan, sehriye elephant and castle'da ki markette ve kuzeydeki marketlerde, tfc de bulmak mumkun normal veya arpa sehriye
mindbender
ROGER WATERS

Next

Return to Hyde Park