Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra'da Bankalar

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby mindbender » Sun Sep 02, 2007 12:52 am

Benzer bir baslik forumda mevcut ancak daha ulasilabilir ve goze carpabilmesi acisindan yeni bir baslik acmayi uygun buldum.

Londra'da hesap actirmak icin hangi bankayi tavsiye edersiniz.
Tabii eger bu konuda bilgi sahibi iseniz Yabancilar icin hesap acma prosedur ve durumunu da goz onunde bulundurarak yazarsaniz sevinirim.

Moneysupermarket karsilastirma sitesinden inceledigim kadariyla ogrencilere cok enteresan imkanlar sunmakla birlikte, bunun international student`lar icin gecerli olup olmadigi konusunda bir bilgi vermemisler.

Onumuzde ki hafta itibariyle bir hesap acmak istiyorum o yuzden basarili buldugunuz, turkiye ile burasi arasinda para transferine makul ucretler isteyen (ya da Internet uzerinden yapilan ingiltere ici, ingiltere disi islemlerden ucret almayan banka var ise hora gecer TR`de bunu HSBC yapiyor) bankalar varsa paylasirsaniz sevinirim.
mindbender
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Sun Sep 02, 2007 1:06 am

Ben bir ara açtıracaktım,lanet olsun dedirttiler...

İlk önce gittim Türkiyedeki bir kredi kartı estremi,Pasaportumu istediler,istedim bizimkilerden geldi ekstre,bankaya gittik ,bu sefer pasaportunu tanımıyoruzmalesef diyip olmaz dedi Barclays.Tabi olmaz derken Türkiye Ehliyetimi filan istediler.

Tamamen kafalarına göre,eşim kira yatırmak için her ay para çekmeye gittiğinde Birgün pasaport istiyorlar,birgün Ehliyet,Birgün başka bir evrak.Her gittiğinde aynı problem...

HSBC 'ye gitmiştik sonra Yabancılar için özel hesapları vardı,Pasaport ve bir evrak daha istemişlerdi,hatta direk açıcaklardı ama yıllık hesap ücreti istemişlerdi,sanırım aylık 12£ filan,o yüzden açtırmadım.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Mon Sep 03, 2007 4:42 pm

@mindbender
Ilk planda bankalar arasi tercih yapmak yerine okulun sana gosterdigi bankaya talim etmek zorunda kalabilirisin. Ingiltere'de hesap actirmak, hele de bir yabanci icin, dunyanin en zor isi.
Okul referans verince bankalar insafa geliyor diye biliyorum.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

Return to Hyde Park