Board index Alaturka Londra Hyde Park

İstanbul'dan inicem londra'ya yol bilmem iz bilmem...

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby AlaturkaÝstanbul » Mon Sep 03, 2007 1:17 pm

Sevgili site ahalisi,

Türkiye'deki İngiltere konsolosluğu ile vize başvuru merkezi arasında pasaportunu kaybetmiş, bulmuş, bilimum güvenlik nedeni ile ismini vermeyen dolayısıyla da zaman ve pasaport kaybından sorumlu tutulamayan gıcık konsolosluk görevlilerini aşmış, Eylül ayında Londra'ya ucuz uçak bileti bulmayı da başarmış yeni bir site sakini olarak yardımlarınıza ihtiyacım var.

Önümüzdeki pazar 1 haftalığına Londraya geliyorum. Benim Londra'da olduğumu süre boyunca Londra'da tanıdığım eş dostun tamamı çalışıyor olduğundan, Londra kazan ben kepçe şeklinde turistik gezimi kendim yapmak durumundayım.

Kendimi bir route oluşturuyorken şurayı mutlaka görmen lazım dediğiniz yerleri bana listeleyebilir misiniz? Bu arada biraz daha netlik kazanması anlamında müzedir, sanat eseridir, tarihi binadır, tadındaki yerler ile daha çok ilgilendiğimi de belirtmek isterim.
AlaturkaÝstanbul

New postby hcho » Mon Sep 03, 2007 1:31 pm

Sevgili arkadaslar bu AlaturkaIstanbul nikli suursuz benim kardesimdir. Kendisi nik secme konusunda bilhassa yetenekli bir insandir, misal gecen GMail'e kayit olurken adres olarak gmail@gmail.com almaya calismis, beceremeyince gmail2@gmail.com adresini kapmistir.

Neyse uzun etmeyelim, yardima muhtac bu suursuza gezilmesi gereken yerler listesi cikaralim. Ben basliyorum:

1)Londra'ya gelip de Greenwich'e gitmeyeni dovuyorlar. Greenwich'e gidip de 0 meridyende forograf cektirmeyeni dovmekten beter ediyorlar. Greenwich'e gidilecek, git. Muzesi var gezilecek, gez.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby AlaturkaÝstanbul » Mon Sep 03, 2007 1:38 pm

istanbuldan gelecek siparişleri ve hediyeleri riske atmadan yardım edersek sevinirim sayın hcho.
AlaturkaÝstanbul

New postby Flavio Briatore » Mon Sep 03, 2007 3:34 pm

Hoşgelirsin umarım,ayrıca vize için yaşadıkların için geçmiş olsun,Hcho bencede siparişleri ve hediyeleri riske atma :)

Allahın Dağı Newcastle'dan Londra ile şurası var diyebileceğim bir yer yok malesef.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby mindbender » Mon Sep 03, 2007 3:55 pm

Starwars sergisi vardi gecen hafta ilgini cekerse, waterloo`da.. forum da konusu geciyordu sanirim.
mindbender
ROGER WATERS

New postby MmarlonN » Mon Sep 03, 2007 9:24 pm

Alaturkaİstanbul wrote:istanbuldan gelecek siparişleri ve hediyeleri riske atmadan yardım edersek sevinirim sayın hcho.

Bana Dış Hatlar terminalinden (Sabiha Abla ya da Atatürk) 50 gr Drum (tanesi 3 euro) 1 ya da 2 tane (1 de olur) alırsan sana hem bira ısmarlarım (abine bira borcum var zaten arada ona da ısmarlarım) hem de en leş en kötü pub, bar, night clublara götürürüm seni.

Normal bir seyahat bilgisi istersen de, British Museum'a mutlaka git. Komik bir müze, Afrika'dan şu, Mısır'dan bu, Türkiye'den o diyerek içini doldurmuşlar. Britanya kültürüne ait ne var dersen ben kab kacak gördüm.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby MmarlonN » Mon Sep 03, 2007 9:30 pm

hcho wrote:misal gecen GMail'e kayit olurken adres olarak gmail@gmail.com almaya calismis, beceremeyince gmail2@gmail.com adresini kapmistir.

Haha bunu yeni gördüm. Şaka gibi ama çok girişimci bir düşünce. Ben de google@gmail.com için şansımı zorlamıştım.

Acemi Londralı olarak birkaç naçizane tavsiye daha,

Pazarları çok eğleceli burasının. Cumartesi günü Notting Hill'deki Portobello Road Market ve özellikle Camden Town'u ziyaret etmeni şiddetle tavsiye derim. Özellikle Camden... Dünyanın tüm zibidileri birlik olun, çağrısı yankılanır kulaklarımda.
MmarlonN
BbrandoO

New postby hcho » Mon Sep 03, 2007 9:35 pm

Aramizda ne cevherler var :) Ne yapacaktin google@gmail.com adresini? Bu arada Drum nedir? Ve kardesimi neden kotu barlara goturuyorsun?
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Mon Sep 03, 2007 9:40 pm

Sorma sanal girişimci ruhu işte. Alıp ne yapacaksam.

Abiye açıklama yapalım haklı olarak,

1- Drum tütün yahu. (http://en.wikipedia.org/wiki/Drum_%28tobacco%29) Gramlı filan dediğime bakma kötü birşey değil, gayet yasal.

2- Kötü bar eğlenceli bar. Yoksa ikinci bir Davşan Reis vakasımı yaşıyorum yahu ben? Bu da kel ve babacan abi değil mi Davsan Reis gibi? Yine mi yanlış tahmin?
MmarlonN
BbrandoO

New postby hcho » Mon Sep 03, 2007 9:42 pm

Tahmin yapma MmarlonN'um :) Su forumda yaptigin herhangi bir tahmin tuttumu ki bu tutsun?
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Mon Sep 03, 2007 9:44 pm

hcho wrote:Tahmin yapma MmarlonN'um :) Su forumda yaptigin herhangi bir tahmin tuttumu ki bu tutsun?

Pardon çok pardon der yerime çekilirim.
MmarlonN
BbrandoO

New postby Flavio Briatore » Mon Sep 03, 2007 11:36 pm

MmarlonN wrote:

2- Kötü bar eğlenceli bar. Yoksa ikinci bir Davşan Reis vakasımı yaşıyorum yahu ben? Bu da kel ve babacan abi değil mi Davsan Reis gibi? Yine mi yanlış tahmin?

Bu adam kendini hala TD forumda zannediyor :)
Çılgımısın nesin :)
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby MmarlonN » Tue Sep 04, 2007 12:22 am

Çok doğru yahu onun da etkisi olabilir. Ama şu forumda yaptığım bir tahmin de bir gün tutsun kendimi şu çamur deryası nehire atacağım.

Neyse konuya dönelim, daha fazla batmadan. Kötü barlardan biraz tarih ve teknolojiye geçelim (çok fonksiyonlu kıvrak bir karakterimdir), South Kensington'a yolun düşerse,

1- Sience Museum (http://www.sciencemuseum.org.uk/), eğer bilim hoşuna gidiyorsa saatlerce çıkamayacağım bir yer. Her ne kadar "çocuklara göre gitme" deselerde ben çok sevdim. ilk traş bıçağından uzak mekiklerine kadar herşeyi görebiliyorsun.

2- Natural History Museum, bilimden sıkılıp biraz da köklerimize inelim diyorsan mutlaka uğra. Dinazorların mekanında daha çok vakit geçirmen tavsiye edilir.
MmarlonN
BbrandoO

New postby AlaturkaÝstanbul » Tue Sep 04, 2007 6:07 am

1) Greenwich 2) British Museum 3) Natural History Museum 4) Camden Town 5) sience Museum 6) Chealsea (bunu şirketten bi arkadaşım söyledi)

süpersiniz site ahalisi... hepsinin notunu aldım, hiçbirini de görmeden dönmeyecem, tabi kaybolmaz dönebilirsem...

Drum'ı biliyorum ben, alırım tabi gelirken, sabiha gökçen'den geliyorum ama vardır herhalde orada da.

Kötü bar derken, Ankara'daki sakaryadaki barlar ya da İstanbul'da Bronx tipi yerlerden mi bahsediyoruz????
AlaturkaÝstanbul

New postby hcho » Tue Sep 04, 2007 8:21 am

Chelsea'de ne yapacaksin? Moralin bozulur o kadar zenginligi bir arada gorunce.
hcho
BRUCE DICKINSON

Next

Return to Hyde Park