Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra`da Gece Hayati

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby vonamanchester » Fri Aug 06, 2010 12:18 am

Konu gece hayati ile ilgili degil acikcasi ama eglence kismi icin ortak bir topic oldugunu dusunerek yaziyorum.Londra cevresinde Alton towers gibi bizim turkiyedeki tabiri ile tatilya yada buyuk lunaparklar varmis bilgisi olan isim verebilecek olan arkadaslar varmi?simdiden cok tesekkurler.
purple-white
vonamanchester

New postby hcho » Sun Aug 15, 2010 6:28 pm

Camden Town'da Green Notes diye bir yere gittik. Jazz muzik dinlemek isteyen arkadaslar listeye alabilir. Yanliz masa sadece yemek icin ayirtilabiliryor ve mekan sadece vejeteryan yemek cikartiyor. Fiyatlar makul.

Dun caldiklari bir parca:
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby bkrsln » Sun Aug 29, 2010 12:22 am

Merhaba arkadaşlar..
Bir aydır Londra'dayım.Kafamı kumdan biraz çıkarınca zevkler doğrultusunda bakınmaya başladım.Caz dinliyorsanız malum, Ronnie Scott'a gitmek lazım hazır Londra'dayken.Yerini tarif edebilir misiniz acaba ?
Bu arada Caz kedisi, Raul Midon konseri ve bilet kelimelerini yanyana kullandığızı görünce aklım çıktı :) Nasıl edindiğinizi anlatmışsınız ama hiçbi şey anlamadım.Rica etsem bir aptala anlatır gibi tekrarlamanız mümkün mü ? Son olarak dediğiniz gibi Ronnie Scott'a toplu olarak bi gidiş organize edebilir miyiz ?
bkrsln

New postby cazkedisi » Sun Aug 29, 2010 11:10 am

http://www.ronniescotts.co.uk/contact

bu linkte hem adres, hem de haritasi mevcut. soho'da yeri.

www.meanfiddler.com diye bir site var, o sitenin email bultenine abone olunca competition'lara katiliyosun, o zaman davetiye cikiyo gidiyosun. tabii her zaman raul midon gibi unlu isimler olmuyo ama en azindan konsere gitmis oluyosun :)

ben varim, baska arkadaslar da isterlerse organize edebiliriz. ben de hala gitmedim ronnie'ye.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby olamalam » Mon Sep 13, 2010 1:08 pm

Arkadaslar,

Yaklasik 10 gundur Londra'dayim, ozellikle salsa yapmayi biliyorsaniz Londra gece hayati acisindan harika bir yer. Su ana kadar 7-8 farkli mekan denedim, hepsi de Turkiye'deki benzerlerinden cok daha iyiydi. Bu mekanlara girisler genelde 8 pound civarinda oluyor ve bu fiyata ilk 1-2 saatlik dans dersi de dahil. Her seviye icin dans dersleri mevcut. Bir partner ile gitmeye de gerek yok, hatta yalniz giderseniz daha bile iyi olur zira orada bolca partner ediniyorsunuz. Benden aldigi puan sirasina gore bazilari:
1- SOS (salsa on sundays) @ Russel square
2- Abacus @ Bank pazartesileri
3- Bar Salsa @ Leicester square, haftanin her gunu.
4- Two brewers @ clapham common, carsamba
5- Latin palace @ oval, cuma, cumartesi
Club oncesi alinan dans dersleri biraz daha eglenelim, kaynasalim tarzi dersler. Burada speed dating amacli kullaniliyor. Bu mekanlar her gece en az 15-20 farkli kisiyle dans edebileceginiz/tanisabileceginiz yerler. Guzel kizlar ve yakisikli beyler diger yerlerin aksine kendilerini agirdan satmiyor, burnu havada takilmiyor. Eger yorgunluktan kan ter icinde kalmis birini dansa kaldirmaya calismiyorsaniz reddedileceginizi hic sanmiyorum ;) Bu dedigim iki cinsiyet icin de gecerli, eger kizlar yakisikli ve iyi dans eden biriyle dans etmek istiyorsa gidip onlarin dansa kaldirmalari gerekebiliyor!
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby deeper » Wed Nov 10, 2010 2:52 pm

mayfair clublari: fazlasiyla kasintili , genel de bircok uzakdogulu , gosteris amacli zengin, luks ortamlara girmek isteyen ogrenci insanlari gorebileceginiz "exclusive" clublar.

electronic clublar: fabric, ministry of sound vs. gibi genelde surekli gitmezsiniz muzik cok bangir bangirdir ,size hitap eden bir dj falan cikmiyorsa normal kafayla cekilmez diger tarafdan ses sitemleri afmosfer falan guzeldir mekanlar da unludur.

rock/live: covent gaqrden da roadhouse vardir her aksam canli muzik olur gruplar cikar grubuna gore iyi olur kotu olur ama iyi bir yerdir eski amerikan cafesi dekoru vardir.bizdeki taksim rockbarlari andirir.arada bir geceler olur live band calar siz soylersiniz bazen oyle tipler cikar ki bu kiz/cocuk niye grup kurup sarkici olmamis..

piyasa turistik yerler: genelde leichester merkezi tarafda clubler bu turdur .ornek olarak zoo , tiger tiger vs. verilebilir cok turist doludur ortamlar biraz daha kalabilik ve piyasadir ayrica leichesterda yururken elinize kagit verip gel indirim var diyen diger tum clubleri de sanirim bu kategoriye dahil edebiliriz.

diger unlu gidilip gorulmesi gereken, aklima ilk gelen camdenda ki koko dur charlie chaplin falan tiyatro yapmisdir burda tarihi bir mekandir eksi bir tiyatrodur gecesine gore farkli seyler olur vs.
deeper

Previous

Return to Hyde Park