Board index Alaturka Londra Hyde Park

travel card

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby mavituna » Wed Sep 05, 2007 5:36 am

Selam,

haftaya 1 haftalıgına londradayız.
travel card hakkında bilgi almak istiyorum size de sorayım 3+1 kişilik bir aileyiz ("+1", 4 yaşındaki oglumuz, adamdan sayılıyor mu toplu taşımada)

günlük kart, günlük haftalık kart aile tipi kart gibi seçenekler var ne önerirsiniz?
mavituna

New postby mavituna » Wed Sep 05, 2007 6:19 am

Türk insanı malum kullanma kılavuzu okumadan bir işe dalar, bilgi kaynaklarını incelemeden paldır küldür sorar.
efendim http://www.londontravelpass.com/index.asp

diye güzel bir site var.

burada her tür bilgi mevcut, ancak bakmaya üşenecekler için peşin peşin söylüyim, 4 yaşındaki oğlum genel olarak 11 yaşın altındaki çocuklardan para alınmıyor.

şimdi bu mucizevi kartı webden alabiliyormuşuz da türkiyeye gelmez nasıl olsa oraya gidip alacağız. şimdi o konuda incelemeler yapacağım.
mesela heatrowdan almak mumkun mu konusunu inceliyorum.
mavituna

New postby mavituna » Wed Sep 05, 2007 6:19 am

tabii bu arada sizler de bu konuda tecrübe ve önerileriniz olursa iletirseniz sevinirim.
mavituna

New postby hcho » Wed Sep 05, 2007 8:32 am

TFL'nin sitesinde biryerlerde Turkce brosur vardi. Su anda siteye ulasamiyorum ama resmi site odur oradan bakin.

Travelcard'i her giseden alabiliyorsunuz. Adam basi bir tane almak durumundasiniz. Haftalik alabilirsiniz. Eskiden kagida basili olanlari da satiliyordu ama galiba kalkti. Manyetik olanlardan satin almak durumundasiniz.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Wed Sep 05, 2007 1:00 pm

Fiyatlar bana pahalı geldi o söylediğiniz sitede,

Prices

Travelcard Prices

Days Adult Child
1* £6.70 £2.00
3* £20.10 £6.00
7 £43.00 £21.50
*Off peak - valid from 9.30am - 4.30am

7 güne 43 çekiyor korkunc bir rakam. Zone 1-3 arası 7 gün 27 olması Oyster'da.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby mindbender » Wed Sep 05, 2007 1:14 pm

Gideceginiz bolgeye gore, gunluk off-peak kartlardan almanizi onerebilirim.
Cok ekonomik olmasa da kiyaslayinca diger seceneklere, en makul secenek o. Istasyonlarda`ki kiosklardan nakit veya kredi kartiyla alabiliyorsunuz. Gideceginiz yere gore, gisede ki gorevliye buraya buraya gidicem en ucuz nasil giderim diye sorarsiniz yonlendirirler, kiosk ekraninda durumu anlamak kavramak biraz vakit alabiliyor. Bir de travelcard`larin trende gecen ve gecmiyen versiyonlari var yanlis hatirlamiyorsam bolge ismi `1,2,3,4` ve yaninda U harfi (underground) olanlar metro,otobus ve tramvay da gecip trende gecerli olmuyorlar.
mindbender
ROGER WATERS

Return to Hyde Park