Board index Alaturka Londra Hyde Park

Rugby Dunya Kupasi(Kosmacali Gures)

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby hcho » Fri Sep 28, 2007 7:16 pm

davsan wrote:bence ingiltere yenilecek.

Tonga penaltidan 3 sayi ile acilisi yapti. Sert gorunuyor abiler, Ingiltere'nin isi zor gercekten.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Fri Sep 28, 2007 8:40 pm

Tongalılar gidip çobanlık yapsınlar,sığır çobanları :)
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Sat Oct 06, 2007 2:42 pm

Ingiltere Avusturalya'yi 12-10 yendi. Yari finallere kaldilar. Kangrular oyunun ikinci yarisinda resme sahadan silindiler.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Sun Oct 07, 2007 12:41 pm

Hcho babanın eğitici öğretileri ve gidilen her pubda turnuva maçlarının açık olması itibari ile istemden de aşina oldum turnuvaya. Aslında o kadar da kötü de bir spor değilmiş, en azından turnuva. Ama futbolun yerini tutmaz şüphesiz ama farklı bir oyun yine de.

Çeyrek finaller çok ilginç geçiyor. Favorilerden gösterilen Avustralya İngiltere'ye kaybetti, aynı gün ikinci şok sonuç (yine Hcho'nun deyimi ile) bu işin Brezilyası Yeni Zelanda Fransa'ya kaybetti. İngiltere - Fransa yarı finali olacak.

İngiliz arkadaşlar bile inanamadı yenmelerine, en azından benim çevremdekiler. Avustralyalı ve Yeni Zelandalı arkadaş tayfam da havalı turnuva yorumlarına başları önde nokta koymak zorunda kaldılar. Birbirlerini kızdırmaları çok komikti.

Bugün oynanacak iki çeyrek finalde ise Güney Afrika (ki Yeni Zelanda ve Avustralya gidince favori gösteriliyorlar) ile Fiji ve Arjantin - İskoçya (Arjantin bayağı iyimiş rugby oynadıklarını bilmiyordum yeni öğrendim) oynanacak.

Güney Afrika da elenirse komik olacak. Madem Yeni Zelanda yok bastır Arjantin.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby davsan » Sun Oct 07, 2007 1:37 pm

hayir! bastir Iskocya!
davsan
BAŞKAN

New postby MmarlonN » Sun Oct 07, 2007 10:05 pm

davsan wrote:hayir! bastir Iskocya!

Boşversene Reis, yediler İskoçya'yı.

Arjantin'i rugby oynayan bir ülke olarak hayal etmiyordum gördüm ölsem de gam yemem.
MmarlonN
BbrandoO

New postby hcho » Sun Oct 07, 2007 11:28 pm

Hocam Arjantin'in dunyanin en buyuk 4. ekonomisi oldugu donemlerde Ingiltere ile cok buyuk ekonomik ve kulturel baglari varmis. Rugby o donemden yadigar.

Diario de Motocicleta(Motorsiklet Gunlugu?) filminde Che Guevera'yi rugby oynarken goruruz misal. Soyle de bir resim buldum:

Image
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Mon Oct 08, 2007 1:02 pm

MmarlonN wrote:
davsan wrote:hayir! bastir Iskocya!

Boşversene Reis, yediler İskoçya'yı.

Arjantin'i rugby oynayan bir ülke olarak hayal etmiyordum gördüm ölsem de gam yemem.

yalan oldu Iskocya hakkaten. bi sey degil, adamlarin sivesini cok seviyorum ya, sempati ondan : ))

sampyon Fransa gibi gelio bana niyeyse... katilanlar?
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Mon Oct 08, 2007 1:06 pm

Eger bu saatten sonra Wilkinson sakatlanmazsa Ingiltere alir gibi geliyor bana.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Mon Oct 08, 2007 1:08 pm

davsan wrote:

Öldürücü tahminlerimden birini daha yapayım o zaman da ortam şenlensin. Çok anlıyormuş gibi.

Fransa şampiyon olsun kendimi keserim : ) Potansiyel Güney Afrika, ama yarı finalde ezerse kesin Arjantin diyerek derin ragbi bilgimle ortamı titreteyim.

Güncelleme: Doğru ya İngiltere de var nedense listeye almadım onları. Onlara da birazcık şans veriyorum - İmza Marlon Üründül bin ragbici gücünde.
MmarlonN
BbrandoO

New postby davsan » Mon Oct 08, 2007 3:16 pm

MmarlonN wrote:
davsan wrote:

Öldürücü tahminlerimden birini daha yapayım o zaman da ortam şenlensin. Çok anlıyormuş gibi.

Fransa şampiyon olsun kendimi keserim : ) Potansiyel Güney Afrika, ama yarı finalde ezerse kesin Arjantin diyerek derin ragbi bilgimle ortamı titreteyim.

Güncelleme: Doğru ya İngiltere de var nedense listeye almadım onları. Onlara da birazcık şans veriyorum - İmza Marlon Üründül bin ragbici gücünde.

sen de 4'te 3'e sans vermissin bi Fransa'yi bozmussun :) Fransa alirsa cok gulcem yani.
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Sat Oct 13, 2007 9:07 pm

Ingiltere, Fransa'yi yendi. Bu hizla finali de alirlar gibi geliyor.

Maca gelecek olursak Fransa daha 2. dakikada yaptigi hata ile try verince oyunun kaderi belli oldu. Ingiltere surekli oyunu kitleyerek Wilkinson'un ayagindan puan kazanma taktigini kullandi. Bu taktik Avusturalya macinda da kazandirmisti.

Yarin Arjantin kazanacakmis gibi bir his var icimde. Finali de Ingiltere alir diyorum hala.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Sun Oct 14, 2007 2:32 am

ben tahmin etme cabama son veriyorum. goruldugu uzere bayagi bilmiyorum ben bu oyunu :) ama ogreniyoruz canim, zamanla. zevkli seymis hakkaten.
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Mon Oct 15, 2007 8:14 am

Arjantin feci sekilde yenildi :( Cok acemice hatalar yapti abiler, 2 tane rakip try cizgisi ustunde pas yaparken kaptirdiklari top dondu kendi aleyhlerine try oldu.

Yanliz cok camurmus bu tangocular, rakibin suratina oyun durmusken dirsek atmak, karambolde rakibin sacini cekmek falan gibi rugby sahalarinda gorulmeyen islere imza attilar.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Thu Oct 18, 2007 2:33 pm

futbol takimiyla husrana ugrayan ingiliz halki tum umidini rugby'e baglamis durumda... kupayi almak iki kat muhimlesti onlar icin.

cok zevkli mac olacak bence, haftasonunu iple cekiyorum :)
davsan
BAŞKAN

PreviousNext

Return to Hyde Park