Board index Alaturka Londra Hyde Park

Kizilcik Sopasi

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby deep » Thu Jan 24, 2008 7:24 pm

Altı üstü bi İngilizce eğitim aldığımızı yazacak olan ögrenci islerine...

İlkinde UNITED KINYDOM yazdiklari,

düzelttirmek istediğimizde aa cok pardon diyip

UNITED KINGOM yazdıkları,

bunu yazmanıza gerek yok nolur bunsuz verin dedigimizde de kafalarına göre dökümanın basina

ENGLAND

yazdıkları, 2 haftadır telefon basinda telef ettikleri icin...

Kızılcık sopasi yaninda kafanıza acme kasasi düssün ne diyim..
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Fri Jan 25, 2008 12:03 am

:) seninki de benim ki gibi olmuş. ilk önce belge tarihini yanlış yazdılar. sonra onu düzeltirken "bu belge isteği üzerine ..... tarihte" verilmiş tarihini yazdılar sonrada mezuniyet yılımı yanlış yazdılar :) bu arada "medium of instruction is mainly English" gibi belirsiz bir cümle eklediler ki.. hayırlısı diyeli bende uzattım kızılcık sopası.
haphazard
ROGER WATERS

New postby davsan » Fri Jan 25, 2008 9:37 am

@ deep

acme kasasi ne hocam?? ne oldugnu bilmiyorum ama cok guldurdun beni sabah sabah : ) bir de "matkap" vardir beni oyle gulduren sacma sapan... bak yine guluyorum :)
davsan
BAŞKAN

New postby MmarlonN » Fri Jan 25, 2008 6:58 pm

@Reis

Yapma yahu senin çocukluğun nasıl geçti, Looney Tunes izlemedin mi hiç? Baks Bani, Elmayra, Rod Ranır, Kalamiti Kayoti, Tazmanya Canavarı ve nicesi.

Onları izlerken hiç kafalarına düşen, patlayan, hoplayan Acme ürünlerini görmedin mi? Yapma be reis.

Misal, değerli bir Akme kasası

Image

Mesale çok değerli Akme Kürdanları

Image

Birbirinden değerli Akme ürünleri için, http://home.nc.rr.com/tuco/looney/acme/acme.html

Ve peki kimdir bu Akme?

The Acme Corporation is a fictional corporation that exists in the Looney Tunes universe. It appeared most prominently in the Road Runner/Wile E. Coyote cartoons, which made Acme famous for outlandish and downright dangerous products that failed catastrophically at the worst possible times.

Devamı için http://en.wikipedia.org/wiki/Acme_Corporation

Akme sen bizim herşeyimizsin.

Not: Matkap?
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby hcho » Fri Jan 25, 2008 7:04 pm

Road runner demisken o hayvanin gercekten var oldugunu ogrenince cok sasirmistim:
Image

Ayrica Tazmanya canavari da gercekte var olan bir hayvan:
http://www.youtube.com/watch?v=fa1Bd-1rJ0w
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby deep » Fri Jan 25, 2008 8:06 pm

davsan hocam sevindim güldügüne, ne güzel.

evet acme kasalari aynen arkadasin dedigi gibi olur olmaz zamanlarda gökten genelde güdüleri dogrultusunda hareket eden masum hayvanların kafasına iniveren(bknz zavalli coyote :)), bize hayatın hic de adil olmadigi mesajını o yaslarda inceden vermeye calisan (pek anlayamamisiz ayrı) kocaman bir kasa :))
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby davsan » Sun Jan 27, 2008 11:22 am

@ MmarlonN

ya iste algi olayi, ben a-c-m-e harflerini turkce yan yana okuyup koyunca, hicbir sey ifade etmedi. simdi ACME olarak gorseydim hatirlatirdi :)

yoksa cocuklugumun bas kahramanlaridir onlar. hele elmayra!

bak bi daha guldum simdi bir suru : )

not: bi gun ankara'da karanfil'de yuruyorum, kocaman bir hali dukkani kampanya baslatmis, bina boyunda astigi ilanlarla tanitiyor: "20m'lik hali alana bir matkap bedava!" bir de koca matkap resmi! o anda gulmekten olmustum!!! matkap ne ya??? matkap niye hediye edilir?? hem de hali alana! :) o gun beri, matkap kelimesi beni yerli yersiz guldurur... bir de matkabin arapcasi, cikarttigi sesten dolayi "hIrbIr"dir. hatay millet vekili vardir Nihat Matkap diye- Nihat HIrbIr : ))) bence cok komik!!
davsan
BAŞKAN

New postby deep » Sun Mar 30, 2008 12:43 am

Bu başlık sürekli altlarda kalıyor ama ben çok seviyorum başlığı, zaten yıllarca altına bir şeyler yazılabilir o kadar çok malzeme varken etrafta.

Benim Mart ayı sopalik adayim, evimizin bulundugu sitede tüm postaları biriktirip topluca dağıtan kapıcımız. Dökümanlar gelmiş, İngilizlerin ve PTT'nin çektirdiği yetmiyormuş gibi 3 gün de sevgili kapıcımız bekletmiş. Neymiş efendim, topluca dağıtıyormuş arkadaş. Kızılcık sopasıyla meşe odunu arasında kararsız kaldım.
deep
ROBERT PLANT

New postby davsan » Mon Mar 31, 2008 2:58 pm

ben de cok seviyorum bu basligi evet.

benim kizilcik sopasi adayim ise Heathrow Terminal 5 yetkililieri!!! bu nasil rezalettir kardesim ya! bence kizilcik sopasindan yagli kaziga dogru bir gecis bile dusunulebilir!
davsan
BAŞKAN

New postby Flavio Briatore » Mon Mar 31, 2008 3:03 pm

Geçen Cuma günü Terminal 5 den dolayı 45.000 kişi etkilenmişti.Mayısa kadar düzelsede Türkiyeye rahat gidip gelebilsem...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby haphazard » Mon Mar 31, 2008 3:49 pm

Bende BA ile uçucam ve terminal 5'e inecekmiş.. umarım bende bir sorun yaşamam...
haphazard
ROGER WATERS

New postby davsan » Mon Mar 31, 2008 6:19 pm

@haphazard

bence eger onumuzdeki 2 hafta icinde geliyorsan sorun yasayacagin %99
davsan
BAŞKAN

New postby haphazard » Mon Mar 31, 2008 9:03 pm

Önümüzde ki hafta geliyorum.. Neyse ön yargılı olmayalım, yolunda gitmeyen birşeyler olursa kızılcık sopası hazır nede olsa :)
haphazard
ROGER WATERS

New postby deep » Tue Apr 01, 2008 4:11 pm

haphazar nete ulaşamazsan bi mesaj at ben gireyim senin yerine, bizim baslik sayilir bu :P
deep
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Tue Apr 01, 2008 9:25 pm

:)) tamamdır deep!
haphazard
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Hyde Park