Board index Alaturka Londra Hyde Park

Kizilcik Sopasi

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby BurSamet » Thu Apr 03, 2008 8:17 pm

Bende ordayken en gıcık oldugum şey otobüslerde öğrencilerin bağırarak konuşmasıydı.Güya medeni insanlar şu avrupalılar! Otobüse binerken okul çıkış saatlerini denk getirmemeye çalışırdım hep.

Hatta bi gün harbiden bi tanesini yatırcaktım yere de vercektim ayarı dua etsin annem yanımdaydı.
BurSamet

New postby haphazard » Thu Apr 03, 2008 9:10 pm

Aman diyelim BurSamet.. Kızma bu kadar gençlik işte :) Hepimiz gençtik.. :P
haphazard
ROGER WATERS

New postby davsan » Sun Apr 27, 2008 6:41 pm

Virgin Media'ya daha once yollamis miydik ahtirlamiyorum, ama oyleyse bile bir daha yollamak istiyorum!

aylardir bekledigimiz mac aninda internette patlak olur mu canim!!!
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Wed May 28, 2008 2:48 pm

Turk Buyukelciligi'ne bir araba kizilcik sopasi
Sanirim prestij olsun diye buyukelciligin vize bolumune de Knigtsbridge'de yer tutmuslar. Gel gor ki durum rezalet, iceri girmek icin 1 saate yakin beklemek gerekiyor. Iceri girince de queematic'ten sira numarasi aliniyor, 1 saate yakin da orada bekleniyor. Uzun beklenebilir,lakin soyle bir problem var:

Disaridaki sirada bekleyen insanlara hic bir aciklama yapilmiyor. Sirada onumde vize almak icin gelmis bir yabanci aile vardi. O kadar bekleyip iceri girdikten sonra vize basvurusunun randevu alinmadan yapilamayacagi kendilerine "bagirildi". Insan girise bir pano koyar, kurallari orada aciklar. Yazik degil mi insanlarin zamanina?

Icerisinin durumu da berbatti. Asagi yukari bir oturma odasi buyuklugunde bir yerde en az elli kisi, cocuklar, bebekler, bagiris, cagiris....Anladik insanlara hizli hizmet sunacak kadar personeliniz yok, sirayi insanca organize etmenize mani olan nedir?

Sahane vitrin yapiyor buyukelciligimiz, kendilerini tebrik ediyorum.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby baris » Wed May 28, 2008 5:59 pm

O degil de, konsolosluktaki memur ince belli bardaktan hopurdeterek zift gibi cayi icmedi mi.. icim eridi gitti..
Tam SSK, eksik bir sey yok.
Memur arkamdan bagiriyor: "Yegeenimm huuoop!!"
dedim: "buyur dayi ne vardi?!?"
guler misin, aglar misin..
baris
ROGER WATERS

New postby deep » Wed May 28, 2008 7:37 pm

eheh.. yapmayın arkadaşlar, biz bunlardan kaçıyoruz zaten.

bir de minibüs şoförleri tabi, kızılcık sopa müdavimleri..
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby davsan » Wed May 28, 2008 10:45 pm

evet ya! ben de bir kac ay once gitmistim konsolosluga, bir kere daha tebrik ettim kendimi Ingiltere'ye yerlesme kararimdan dolayi ;-) hic ozlememisim o manzaralari.

not: ingiltere'nin hizmet anlayisi da super degil tabii ki ama, yine de daha iyi bence.
davsan
BAŞKAN

New postby Flavio Briatore » Wed May 28, 2008 10:53 pm

Yanlız Konsolos çalışanlarına laf diyen taşa döner şerefsizim :)
Mükemmel bir iş anlayışları var...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Thu Jun 12, 2008 8:17 am

Gunes
Aslinda gunese saygimiz sonsuz. D vitamini olsun, bronzlasma olsun, sahilde bir bira ile ucuz yollu sarhos olma imkani olsun bunlar hep gunes sayesinde.

Ama Londra'da kizilcik sopasini hakkeden hareketleri var. Sabaha karsi 4te dogup gozume giriyor, kusbeyinli kus milletini ayaklandirip gurultu yaptirtiyor. Zaten uyku problemi olan bir insanim, gunesin bu yaptigi cok yanlis. Gunes akilli olsun.

Uyku problemi demisken "sleep deprevation" demeyi cok seviyorum, melodik. Yine boyle kulaga guzel gelen "inflated sense of self importance" var, tislar gibi.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Sun Jul 06, 2008 4:24 pm

Ev sahibi hanfendiye bir adet kalasın en kalasından lütfen.

Evi kiralarken belli etmişti kendisini kıl tüğ olduğunu.2 saatlik görüşme yaptık,video kasatler verdi,işte evin şurası şöyle,şurda çizgi var,şurda bilmem ne diye.

Sonra 1 haftada 4-5 kere arayıp direct debit yaptınızmı diye sormuştu,en sonunda yapıp söyledik,hafta sonu araları girdiği için geçen 3-4 kere beni ,eşimi aradı,ulan manyak sen istedin ,sen verdin formu,bize senin taksitinden bilmem neyinden.

Sonra kendimin çok rahat yapıcağı maksat ev sahibine zarar olsun diye iki yerde tamirata ihtiyaç var dedik (birinde kablo kopmuş,sigortayı kapatıp kabloyu takmak lazım,diğeride kapının içindeki mekanizme değişecek,sök tak ,çıkar hesabı),unutmuş 1 ay sonra tekrar hatırlattık,bir hafta içinde birini gönderdi,Ctesi bekledik,Pazara sarktı,kapının içindeki mekanizme değişecek,kadın 5 dakika sordu,ne kadar,şurdan alın ,faturayı bize mutlaka yollayın diye.Adam ,garibim diyor 4£ zaten nolcak diye :)

Cimrinin Allahı hatun...

Teşekkür mesajı gönderdik,adam nekadar süre sizde kaldı,iş yaptı diye sormaz mı ? Cimrilikte son nokta...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

Previous

Return to Hyde Park