Board index Alaturka Londra Hyde Park

Ingiltere hakkında yardım istiyorum...

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby lorenzo » Fri Oct 26, 2007 10:32 pm

Herkese an itibariyle iyi geceler arkadaşlar,

25 yaşında Sakaryalıyım. Kuzenimle birlikte 5-6 ay sonra Dil Kursu için başvuru yapmayı planlıyoruz ancak 2 ülke arasında gidip geliyoruz.

Ingiltere ve Avustralya

Her iki ülkeninde kendine göre zorlukları tabii ki var. Ancak Fiyat konusunda Avustralya bir adım daha önde bizim için.
Burada bazı şeyleri söylemekten kaçınmak istemiyorum, umarım beni yanlış anlamazsınız.

Hangi ülkeye gidersek gidelim. Dil okulu niyetine gideceğiz fakat tek amacımız gittiğimiz ülkede bir türlü kalabilmek. Tabii ki yasal yollarla kalabilmek. Çalışmak, didinmek..

İngiltere'de tandıklarımız olmasına rağmen görüşemiyoruz. Teknolojinin devrim yaptığı bu yıllarda halen bize telefonla ulaşmaya çalışıyorlar. Kendileri bilgisayar kullanmayı bilmiyorlar. Yaşına göre doğallıkla karşılıyorum tabii ki. Kendisine ulaştığımda ondan çok büyük yardım istemeyeceğim aslında. Burada size ne soracaksam onada aynısını soracaktım.

İzin verirseniz sorularımı altta kısa kısa geçeceğim. Bilgisi olan arkadaşlar cevap yazabilirlerse çok sevinirim..

6 aylık bir dil kursuna kayıt olduğumuz taktirde haftada 20 saat çalışma iznimiz varmış.
1- Londra için çalışma saat ücreti ortalamaları nelerdir ?

2- Kalacak yer konusunda iki kuzen için nasıl bir yer önerirsiniz uygun olan yerlerden? Kiralar nasıldır ?

3- Yemeğimizi Türk usülü yediğimizi farz edersek. (Evde yemek yaparak)
Bir ay boyunca tüm yemek - tren ve diğer masraflarımızın ortalaması ne olabilir ?

4- Dil kursumuzun bitiminden sonra 6 ay sonra yani, Orada yaşamaya devam etmek için ucuz köşe başı kurslarına kayıt yaptırarak kalabilirmiyiz ? veya başka bir yolu varmıdır ? Ne yapmalıyız ?

Sözü geçen ülkede yaşan kişiler olarak bana yol gösterebilirmisiniz ? Yardım edebilirmisiniz ?

Eğer yardım edebilirseniz çok sevinirim.
Herkese tekrardan iyi geceler..

Selamlarımla..
lorenzo
BİZDEN UZAK

New postby lorenzo » Sun Oct 28, 2007 7:54 pm

yardımlarınız için teşekkürler..
çok yardımcı oldunuz.
lorenzo
BİZDEN UZAK

New postby hcho » Sun Oct 28, 2007 8:11 pm

Sozlesme mi imzalamistik hemen cevap verilecek diye? Fikri olan, vakti olan yazar. Gonulluluk ilkesi ile isliyor bu forum, kimseye tavir yapmaya hakkiniz yok.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby lorenzo » Mon Oct 29, 2007 3:00 am

bırakın bu işleri ya. Yurt dışına gitmişiniz hepinizi bir kibir sarmış.
lorenzo
BİZDEN UZAK

New postby Site Memuru » Mon Oct 29, 2007 9:22 am

Siz bu siteye olmadiniz lorenzo. Internet buyuk, mecrasi bol, kendinize baska bir yer elbet bulursunuz. Gule gule.
Site Memuru
Site Admin

New postby davsan » Mon Oct 29, 2007 11:18 pm

lorenzo wrote:yardımlarınız için teşekkürler..
çok yardımcı oldunuz.

ben de tam cevap vereyim diye girmistim halbuki. gecen okumustum mesajinizi fakat zamanim yoktu, cevap yazamamistim. simdi yazayim dedim ki bu mesajinizi gordum. hakkaten ilgincsiniz yani....
davsan
BAŞKAN

New postby kharon » Tue Oct 30, 2007 8:09 am

hayır bi de bir gün sonra atmıssın ikinci mesajı; nihayetinde bir forum bu msn kullanmıyorsun ki :)
kharon

New postby mindbender » Tue Oct 30, 2007 9:58 pm

yaklasik rakamlar soyle
1- 5 pound
2- oda kirasi 400 pound civari (1 kisi faturalar dahil)
3- adam basi 250-300 pound
4- burada akrabalarin oldugunu belirtirsen vize alma sansin duser
mindbender
ROGER WATERS

Return to Hyde Park