Board index Alaturka Londra Hyde Park

bu memleketin yangin konusundaki psikopatligi

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby davsan » Sun Jan 28, 2007 11:21 pm

ya boyle bi sey gormedim, adamlar her daim korkuyor, alinabilecek her onlemi rahatsiz edici duzeyde (en azindan bir turk icin) aliyor. her hafta yangin alarmi testi de cabasi.

bugun misal, yangin ihbari mi verilmis ne Waterloo station'da, bi sey olmadigi halde kapatmislar istasyonu! sinir oldum!

size de yangininiza da yahu!
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Tue Jan 30, 2007 10:33 pm

Yanik kokusu almadan cikmam o binadan ben kardesim. Ama yangin alarminin sesi yuzunden cikabilirim de.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Thu Feb 01, 2007 1:22 pm

Ya benim Eşim Hollanda,Venray'da yaşıyordu benle evlenene kadar,bir tane manyak türemişti mahallelerine,her gece kafasına göre evleri yakıyordu ve kimse engel olamıyordu.Bir gece Msn'de konuşurken birden kalkıp gitti ,sonra anlattı karşıdaki evi yakmış bu manyak...

Ruh hastası biri,insanlar kapıda nöbete çıkıyorlardı vsvsvs

Demek istediğim bunada şükür :)

İlk mesajım hayırlı olsun...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Thu Feb 01, 2007 1:28 pm

Supermis...Hobiniz ne? Ev yakmak...

Yanliz burada yangin paranoyakligi hakikaten had safhada. Mesala King's Cross felaketi diye gecen bir yangin var; toplam alti kisi olmus. Felaket dedigin zaiyati en az 1000den acar bizde.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Thu Feb 01, 2007 1:34 pm

hcho wrote:Supermis...Hobiniz ne? Ev yakmak...

Yanliz burada yangin paranoyakligi hakikaten had safhada. Mesala King's Cross felaketi diye gecen bir yangin var; toplam alti kisi olmus. Felaket dedigin zaiyati en az 1000den acar bizde.

Geçen discovery tv de izledim ,Londra'daki bir metro yangınıydı sanırım,adamın biri sigarayı yürüyen merdivenlerin üstünden atıyor,alttaki boşluğa gidiyor sigara ,yangın çıkıyor ve 10 dk kimsenin haberi olmuyor,birden ordaki enerji açığa patlayarak çıkıyor,biranda insanlar yanıp ölüyorlar.

Bahsettiğin o yangın olabilirmi hcho?
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Thu Feb 01, 2007 1:36 pm

Hehalde odur...Onun disinda metro yangini duymadim cunku...
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Thu Feb 01, 2007 11:45 pm

ya nasi cikmis olursa olsun, 6 kisnin oldugu seye felaket denir mi yaaa? zaten ayni bu tepkiyi tamami ingiliz arkadaslarin onunde verdim gecen, bana boyle geri kalmis, barbar, insana deger vermeyen okuz muamelesi yaptilar. anlatamadim meramimi :((

bu arada yanginci abla supermis :) neden hapse atmiyorlarmis, orayi da yakar diye mi :))
davsan
BAŞKAN

New postby davsan » Thu Mar 08, 2007 12:00 am

bugun bizim ofisin yanindaki binada yangin cikti!

ben diyordum arkadaslara, bi koku geliyor diye, kimse beni sallamadi taa ki "lo li lo li" cigliklariyla itfaye araci gelene kadar. panikten herkes ne yapacagini sasirdi; bir ben, bir de suudi arabistan'li bir arkadasimiz hat safhadaki metanetimizle olayi geyige vurduk :)
davsan
BAŞKAN

New postby MITOKONDRI » Wed Apr 25, 2007 1:20 pm

Hakkatten Davsan ben bu ingilizlerin yangin psikopatligini anlamis degilim... Ulan her cuma sabahin 8inde once bir anons yaparlar tatbikattir diye, ardindan alarmi ottururler.. hey allahim.. her hafta ayni sey... kafami zitiyorlar... Bir gun harbi yangin cikicak iplemicem yerimden kalkmicam bisi diil...
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby Flavio Briatore » Wed Apr 25, 2007 1:24 pm

Bu evin içindeki yangın alarmlarını susturmanın bir yolu yokmu yahu,illahi alete tecavüz edip bozmakmı lazım.

Mutfakla ,Salon çok yakın duman kokusunu alır almaz ötüyor,bu kadar iğrenç bir alarmı olur yahu...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby MITOKONDRI » Wed Apr 25, 2007 1:24 pm

davsan wrote:ya nasi cikmis olursa olsun, 6 kisnin oldugu seye felaket denir mi yaaa? zaten ayni bu tepkiyi tamami ingiliz arkadaslarin onunde verdim gecen, bana boyle geri kalmis, barbar, insana deger vermeyen okuz muamelesi yaptilar. anlatamadim meramimi :((

Yalniz hakketten tabi Turkiye den gelen icin 6 kisi olmus de nolmus canim.. oda felaket mi filan diyorsun.... Biz 50000 leri gordugumuz icin deprem ardindan... yada kisin her hafta ocaktan zehirlenip olen 7-8 kisilik aileler var.. yani biz bunlari felaketten saymiyoz..
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby MITOKONDRI » Wed Apr 25, 2007 1:28 pm

Ftw wrote:Bu evin içindeki yangın alarmlarını susturmanın bir yolu yokmu yahu,illahi alete tecavüz edip bozmakmı lazım.

Mutfakla ,Salon çok yakın duman kokusunu alır almaz ötüyor,bu kadar iğrenç bir alarmı olur yahu...

Sen onu birak ben alete tecavuz ettim oda yetmedi...

Yaw cidden anlayamadim, aleti susturamadim, alti ustu bi balik kizartiyordum.. yemekte ocakta, ciktim sandalyenin ustune orasina dokun burasina dokun bir turlu susmadi melet... eeee.. senle mi ugrascam dedim aldim soktum aleti tavandan.. koydum kenara.. baktim hala ama daha kisa araliklarla otuyor.. actim aleti icindeki pili cikardim.. hala bip bip yapmaz mi dort saniyede bir.. fittircaktim.. elimden zor aldilar salak seyi az daha kiricaktim cekicle...
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby Flavio Briatore » Wed Apr 25, 2007 1:31 pm

MITOKONDRI wrote:Sen onu birak ben alete tecavuz ettim oda yetmedi...

Yaw cidden anlayamadim, aleti susturamadim, alti ustu bi balik kizartiyordum.. yemekte ocakta, ciktim sandalyenin ustune orasina dokun burasina dokun bir turlu susmadi melet... eeee.. senle mi ugrascam dedim aldim soktum aleti tavandan.. koydum kenara.. baktim hala ama daha kisa araliklarla otuyor.. actim aleti icindeki pili cikardim.. hala bip bip yapmaz mi dort saniyede bir.. fittircaktim.. elimden zor aldilar salak seyi az daha kiricaktim cekicle...

Buraya(Newcastle'a) İtfayeden kontrole geliyorlar zaman zaman,sorun varsa değiştiriyorlar,kaçışımız yok gibi :)
Flavio Briatore
ROGER WATERS

Return to Hyde Park