Board index Alaturka Londra Hyde Park

Kimler self assesment tax return formu doldurdu?

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby nvr » Tue Jan 30, 2007 5:12 pm

Ben neden doldurudum? Sirket maasimdan vergilerimi zaten otomatik olarak kesiyor diye biliyorum. Bir de simdi ayrica Inland Revenue'ya odeme mi yapacagim?

Form gonderildiyse ve doldurup gondermediysen cezasi £100mus. Buyur bakalim...
nvr

New postby erkut » Tue Jan 30, 2007 8:04 pm

valla gelmeyince ne oluyor bu form? Bosverdim gitti bu isleri. Emergency tax olayimiz da var aslinda, onu da almis oluruz bu bahaneyle.

uzman bir arkadastan bilgi alsak, fena olmaz.
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Tue Jan 30, 2007 10:31 pm

Gelmeyince yollamiyorsun. Ama adres degisikliginden falan eline gecmediyse £100u keserler, bir de ustune faizi isletiyorlar.

Ben gecen sene doldurdum gonderdim 1.5 pound borclu ciktim. Kucuk bir mebla ise sallamyabilirsiniz diye yazi gonderdiler. Formlar, giden gelen yazilar, posta masrafi falan derken zararli cikti adamlar.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Tue Jan 30, 2007 10:52 pm

ben de radyoda bi reklam dinliyordu bugun "tax doesn't have to be taxed" diye, demek bundan bahsediyormus. £100'u odeyin kurtulun diyordu, cezasiyla ugrasmayin falan...

bana gelmedi oyle i form yaaa. acaba cebimiz yeni para gormeye basladi diye acidilar mi, yoksa cezasiyla odemeye bi sekil mahkum edilecek miyiz :(

tirstim simdi bak. yarin bizim sirketin tax-bakanina sorcam, sizi de bilgilendiririm.
davsan
BAŞKAN

New postby erkut » Wed Jan 31, 2007 11:57 am

tutusturdunuz beni simdi. Getti 100 kagit ve olasi faizi. Nereye basvuracaz "istiyorum istiyorum, illa da bu formu istiyorum" diye?
erkut
ROGER WATERS

New postby davsan » Wed Jan 31, 2007 4:26 pm

efendim, soz verdigmiz uzere sorduk, sorusturduk :)

sayin bilir kisi der ki, normalde bu, sirketleri kendileri adina tax yatirmayan adamlara gonderilirmis- ya da baska bi gelir kaynaginiz varsa misal, otomatik olarak vergilendirilmeyen, ona mukabil gonderilirmis. bazen inland revenue'cu abiler emin olamayip check etmek icin yollarlarmis alakasiz kisilere. sanirim hcho'nun basina gelen de budur.

yine bilir kisi der ki, size boyle bir mektup gonderilmedigi surece hicbir sorumlulugunuz yoktur. yok ben acayip killandim, ya gonderildi ve fakat kaybolduysa diye paniklerdeyim diyorsaniz inland revenue yetkililerini arayip sorabilirmissiniz.
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Wed Jan 31, 2007 4:28 pm

Zaten tutussa da gecmisler ola...Bugun son gundu; formu bulup, doldurup, gondermek sansi zaten yok.
hcho
BRUCE DICKINSON

Return to Hyde Park