Board index Alaturka Londra Hyde Park

Yaklasan noel tatili ve icimin nese dolusu

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby hcho » Tue Dec 11, 2007 8:20 pm

Aralik'in 25i Noel, 26si kutulama gunu ve Ocak'in 1inin yeni yil munasebeti ile tatil. Yillik izinden 4 gun kullanip 11 gun yatma imkani var. Kimi sirketler de komple kapaniyor bu donemde.

Ben klasik olarak Turkiye'ye gidecegim; mevsim sebebi ile ful aile sadeti olacak. Forum ahalisinin ikametgahini Britanya'ya aldirmis kisminin planlari nedir? Kimler kaliyor, kimler gidiyor?
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erkut » Wed Dec 12, 2007 11:04 am

ben kaliyorum, öncesini Almanya´da gecirdik. Weihnachtsgefühl zaten Kasim ortasinda basliyor orada ve Ingiltere´den onlarca kat daha güzel oluyor caddeler ve Weihnachsmarkt´lar. Bir gün seni de alir götürür "Glühwein" iciririm.

Belki aileyle merkeze ineriz bir haftasonu, onun haricinde ben de ayin 21´inden Ocak´in 2´sine kadar kebap yapicam. Evde bir sürü is var yapilmasi gereken onlarla ugrasicaz. MmarlonN´la Fetto´yu (sen olmayinca bu apacilere kaldik mecburen :D ) bu arada mutlaka görmeyi planliyorum.
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Wed Dec 12, 2007 11:37 am

Gluhwein'i Viyana'da tecrube etmistim. Soguk hava da sicak diye likir likir iciyorsun, ne oldugunu anlamadan carpiliyorsun. Guzel birsey.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Thu Dec 13, 2007 10:15 am

tr'de olsaydik, yurt disinda yeni yil gecirmek icin dunya para bayilr gelirdik buralara kesin! simdi alip basimizi oraya gidiyoruz...

oyle yani, bizim de istikamet babaocagi. onlari gormek guzel de, yolculuk kismindan nefret ediyorum :((

hele bir de simdi Christmas ayagina deli bir kalabalik olacak havaalanlarinda, bi dolu guvenlik onlemi falan; dusununce bile icim daraldi wall! donumuza kadar soyacaklar her kapida...
davsan
BAŞKAN

New postby haphazard » Thu Sep 04, 2008 10:08 am

Henuz Christmas'a yaklasik 3,5 ay var ama planlar ve ucuz ucak bileti konusunda onceden davranmakta fayda var.

Bizim sirket Aralik 23'te paydos diyor Ocak 5'te yeni yilda calismaya basliyor, buda toplamda 13 gun demek 2 3 gunde yillik izinden aldin mi eder 15 16 gun. Eh Lise yillarindan beri bu kadar tatili bir arada gormemistim, simdi de ne yapsam diye fellik fellik dolaniyorum. Turkiyeye mi gitsem, baska bir ulkeye mi yoksa burada mi kalsam?

Sizlerin tatil sureleri ve planlariniz neler?
haphazard
ROGER WATERS

New postby davsan » Thu Sep 04, 2008 7:07 pm

bence burda kalma. sehir bombos oluyor. bunalima girersin walla. ben ilk senemde kalmistim, cok pisman oldum.

bi arkadas grubuyla falan kuzeyde bir yerlerde bi cottage falan kiralamak super oluyor diyorlar.

ben cok param olunca "guzel" yerlere (bahamas???) tatile gidecem- simdilik istikamet baba ocagi.
davsan
BAŞKAN

New postby haphazard » Thu Sep 04, 2008 7:14 pm

davsan baskan bilgilendirme için çok sağol, iyi oldu önceden uyardığın. ben en iyisi şimdiden tarihleri belirleyip biletimi alayım baba ocağına gideyim. 2 hafta vur patlasın çal oynasın yapayım nevizade de. olmadı 1 haftasınıda hollanda da değerlendireyim.
haphazard
ROGER WATERS

New postby deep » Thu Sep 04, 2008 10:20 pm

Ben burdayım, biraderle guzel bir araba kiralayıp en batıya kadar gidecek ve akabinde kuzey atlantikte taş sektirecegiz.

Sonra da bi ortamda yeri geldiginde "olm sen xx yaparken biz atlantik'te taş sektiriyorduk" kalıbını hakkıyla kullanacagız.
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby Flavio Briatore » Thu Sep 04, 2008 10:52 pm

Geçen yıl ilk kez yılbaşında İngilteredeydim.Afedersiniz sıçışlara geldik.Ekmek alıcaz bakkallar kapalı,diğer mağazaların içi boşalmış,hayalet şehir gibiydi.Dışarsı böyle tvlerde ise George Michael - Last Christmas şarkılarından illalah gelmişti.

Bu kadar sıkıldığımı hatırlamıyorum,bu yıl ben kaçar.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby haphazard » Mon Oct 27, 2008 1:08 pm

Tatil git gide yaklasiyor, var mi planlarda degisiklikler yeni oneriler?
haphazard
ROGER WATERS

New postby deep » Mon Oct 27, 2008 1:14 pm

bende tek degisiklik replace(brother, girl friend) oldu :)
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Mon Oct 27, 2008 1:16 pm

bende de kafa karisikligi hat safhada.. baska zaman tatil olsada suraya gitsem, buraya gitsem dersin, simdi 18 gun tatil var ne yapicagima karar veremedim. secenekler belli ya londra ya istanbul. londrada kimsenin olmuyacak olmasi, tamamiyle istanbulu cazip kiliyor, gel gelelim hala kararsizim...
haphazard
ROGER WATERS

New postby mindbender » Mon Oct 27, 2008 8:42 pm

18 gun tatil? ne guzel ismis o, bize ancak 3-4 gun tatil..?
mindbender
ROGER WATERS

New postby sk166 » Mon Oct 27, 2008 9:33 pm

araya giricem ama,

merak ettim yazılanları okurken,

bu tatil ile yıllık izin birlestirilip 18+30 is gunu tatil gibi birsey yapılabilirmi?
sk166

New postby deep » Mon Oct 27, 2008 10:31 pm

Arkadaslar Haphazard'in şirketi apayrı bir olay, patronu da bir melek sanırım, fazla takılıp üzülmeyin :)

sk166, o kadar izin alabiliyorsan şirketin zaten sana ihtiyacı yok demektir, bir açıdan. Normalde sözleşmelerde 5 iş gününün üzerindeki izinler yöneticinin onayına bağlanır. 50 iş günü izin, izin değil gap year / gap month dedikleri "ücretsiz ara" olur.

Yıllık genelde 15-20 iş günü izniniz oluyor. Bildigim tüm işlerdeki yıllık izinler "pro-rata in the first year" olarak geciyor, bu da izninizi işe başladığınız yıl içinde de kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Bu terim sadece yıllık izinler için değil, alacağınız primler ve ek faydalar için de kullanılıyor.
deep
ROBERT PLANT

Next

Return to Hyde Park