Board index Alaturka Londra Hyde Park

cilgin yeni yil party'leri

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby davsan » Fri Dec 14, 2007 3:35 pm

bizim sirketin geleneksel her christmas'ta verdigi "eslerimizle gelelim, icelim, dagitalim" temali yemegimiz var bu aksam. ne bela sey ya.... kiyafet al, kuafore git, taksi ayarla... sonra da zaten haftanin 5 gunu 12 saat beraber oldugun adamlari gor!

sizde atraksyon var mi?
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Fri Dec 14, 2007 4:08 pm

<tespit yapiyorum>
Bu yemeklerin olmazsa olmazi Christmas Popper denen zamazingodur. Sekil su:
Image

Bir ucundan siz, diger ucundan karsinizda oturan tutup cekersiniz; catapat patlamasi ile acilir bu meret. Govde kismi kimin elinde kalirsa onun olur icinden cikanlar. Neler cikar?

1)Krepon kagittan kral taci
2)Cin mali uyduruk bir oyuncak
3)Ustunde bir cidii bir de geyik soru bulunduran bir kagit parcasi.

Geyik sorunun cevabi komikmis ama su ana kadar hicbir espriyi anlamadim.
</tespit yapiyorum>
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby diyab » Sat Dec 15, 2007 8:45 am

Bizim sirketin de gecen hafta partisi vardi, biraz yukarida oldugu icin gidemedim. Ise yeni giren elemanin biri gitmis patronun karisini opmeye calismis iyice kafayi dagittiktan sonda. Eceli gelen kopek... diye basliyan bir atasozu geldi simdi aklima:)
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby alperalper » Sat Dec 15, 2007 11:06 am

Size türkiye'den bir yenil partisi anlatayım. Belçika Fransız ortakli bir bankada çalısıyorum. Hilton Otel'inin balo salonunda 4500 kişi toplandık. Açık büfe bir yemek ve 13 14 çeşit tatlı vardı. Arkasından fransızca şarkılarla Candan Erçetin çıkdı. Biz buna rağmen üzerine iş bankası cırağan da yapmış diye burun kıvırmışdık:))İngilterede bunları beklemeyeceğiz o zaman:)

Alper Yeni HSMP vizesi almış kişi
alperalper

New postby kalamaria » Sun Dec 16, 2007 9:55 pm

Bu site iyice sosyetik olmaya basladi..komlekse sokacaksiniz insani yaaa... Hele Davsan in gittigi o restauranttan sonra.. Alperin Hilton muhabbeti,,
Biz isyerinde team olarak Toby Carvery de oglen yemegi (roast) yedik,,oldu mu.. kurs grubumla da kurs cikisi Frankey Benny's de aksam yemegi yedik,, ikisi de cok mutevazi,,sessiz sakin,,, gelenek geregi gidilen yemeklerdi,, alright?!
merhaba herkese
kalamaria
ANNIE LENNOX

New postby AlaturkaIstanbul » Mon Dec 17, 2007 2:39 pm

peki kimse şirketinin yılbaşı yemeğinde, çok başarılı ve çok parlak bir yıl geçirdiği için salonca ayağa kalkıp kendi kendini alkışlamadı mı?
AlaturkaIstanbul

New postby hcho » Tue Dec 18, 2007 9:39 am

Bu Christmas yemeklerinin bir diger olmazsa olmazi hindidir. Tadi samandan halllice, dunyalar kurusu hindi. Hani bizde salamin sucugun ucuzunu yapmak istediklerinde icine katarlar ya; o hindi. Hayir essek degil. Bizde Kurban bayrami yaklastikca kucuk ve buyuk bas hayvan fiyatlarinin artmasi gibi bu glu glu hayvaninda fiyati artar, dana etinin 2 katina falan cikarmis. Soslayip baharatlayip bayila bayila yiyorlar hindiyi.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Tue Dec 18, 2007 6:00 pm

Bu hindi dalgasını, hani şunların özel günlerde yediğini yemek bir nasip olmadı yahu. Hoş Hcho samandan hallice diyince kafamda biraz birşeyler oluştu ama.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby davsan » Tue Dec 18, 2007 6:38 pm

bizimki bu sene super luks bir oteldeyidi- The Ritz.

sandalyelerimizin uzerine hediyeler birakilmisti ve benim hediyem, bu otel tarafindan bastirilan "adab-i muaseret kurallari el kitabi"ydi!!! patronlar bi sey demeye calisiyor ama...

yahu elalemin ortasinda burunlarini karistiran onlar, sonra bana adab-i muaseretten bahsediyorlar!

@AlaturkaIstanbul

evet, bizimkiler de yapiyor o tip seyler sIk sik "it has been a fantastic year! thank you very much all" gibilerinden; ama bi turlu bonusa yansimiyor bu fantastic rakamlar nedense...
davsan
BAŞKAN

New postby coskan » Wed Dec 19, 2007 10:48 am

@davsan

iyi bir nokta

cok rahat gegiriyorlar

cok rahat tatak (burun karistirmaca) yapiyorlar

askerde gibiyim anlamiyorum
coskan

New postby MITOKONDRI » Mon Jan 21, 2008 11:22 am

Xmas partisi ile yeni yil partisi ayri seyler gerci..

Bizim sirketin Xmas partisinde ben oyle bir dagittim ki, sabah Istanbul ucagini kacirdim... :(( eve 4 te gelip 9 daki ucaga yetisemedim.. o kadar cok sarhos olmusum ki kendime gelip valizimi toparlamaya calisirken, salonda kendimden gecmisim... 8 gibi uyandim.. bir de yuzsuz yuzsuz havalanina gittim sanki yetiscekmisim gibi!..

Yilbasi partisi de bayaa iyiydi benim.. 40 civari insan gegldi.. bayaa ''cosy'' olduk evde :)
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby erkankarakas » Mon Jan 21, 2008 1:48 pm

arkadaşlar yeri değil ama davsan 12 saat birlikte olduğum adamlar deyince işkillendi

Çalışma saatleri nasıl orda?
İş kanunu gibi bişi var mı elinizde yollayabileceğiniz.
erkankarakas

New postby davsan » Mon Jan 21, 2008 5:09 pm

calisma saatleri sektore gore degisiyor. bankacilik ve finans 12+ saat.... IT konusunda gorece rahat saatler desem yanlis olmaz herhalde, ama projenin deadline'ina yaklastikca onlarin da cilginca calistiklarini eklemeliyim.

yani kapitalizmin bas kentlerinden biri burasi, maximum calistiyorlar razi olani. olmayani ise almiyorlar zaten :)
davsan
BAŞKAN

New postby erkankarakas » Tue Jan 22, 2008 1:02 pm

peki fazla mesai ücreti ödüyorlar mı?.
erkankarakas

New postby MITOKONDRI » Tue Jan 22, 2008 2:51 pm

Finans sektorunde calisan kimseye fazla mesai odenmez, hatta kontratinda yazar gerekirse 48 saatten fazla calisacaksin diye fazla mesai ucreti istemeden.. bir guzel de imzayi atarsin, baska yolu yok zaten..
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

Next

Return to Hyde Park