Board index Alaturka Londra Hyde Park

18/01/2008 Londra

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby MaRaDoNa » Tue Dec 18, 2007 10:30 pm

Merhaba arkadaslar
Uzun zamandir forumu takip ediyorum, bugun kayit olabildim. Basliktan da anlasildigi gibi geliyorum. Yanliz en basindan itibaren yanlis bisey yapmak istemiyorum ve bunun icinde sizlerden akil almak istedim. Aslinda kafamda cok soru var ama bikac tanesiyle basinizi agritmak isterim :)

Easyjet le Luton a inicem. Aksam 11 gibi. Ordan nasil gelebilirim?

ISIS Greenwich dil kursuna baslicam 21 Ocakta. Konaklamayla ilgili belirsizlik var suan. Paylasimli oda bakiyorum, yardimci olabilicek biri varsa (tanidikta yada kendinde bi oda) haber verirse sevinirim.

Amacim 3-4 ay buraya devam edip, master yapmak. Ama tabiki master icin param yok. Part time calisip master masraflarii karsilamak bir sehir efsanesi midir? Yoksa mumkun mudur? Buarada 2009 4. aya kadar vize aldim... (Suan Yeditepe MBA hazirlik sinifindayim ve buay hazirligi bitiriyorum)

Geldigimde OYSTER Card alabilir miyim (ogrenci icin olani)? Okuldan yazi falan gibi biseyler istiyolar mi?

12 ay sozlesmeli cep tel icin ne yapmam lazim? Bana verirler mi? Hani tel de, hat ta veriyolar ya, ondan...

Alisveris??? Yilbasi sonrasi gelicegim icin, ucuzluk oldugunu saglam olmayan kaynaklardan duydum. Asli var midir? Varsa neler alinabilir?

Is icin de bisi soleyemicem, sanirim cevap ayni olur, gelince arastirmak lazim....

Cok yazdim, cok sordum. Daha 1ay var belki ama aklim hep orda, ne olacak ne bitecek te..

Kurban Bayraminiz da simdiden kutlu olsun...
MaRaDoNa

New postby davsan » Tue Dec 18, 2007 11:03 pm

merhabalar MaRaDoNa,

oncelikle hosgeliyorsun :) hemen sorularina cevap vermeye calisayim:

Luton'dan EasyJet'in servisleri var,sehrin farkli noktalarina EasyBus diye. google'dan arat, saatlerini falan gorursun. o servislerden senin inisine en uygun saatte olana online bilet almayi unutma, cunku bindikten sonra almak cok daha pahali.

konaklamaya yardimci olamiycam. bi tek www.gumtree.com sitesini yararli bulabilirsin deyim.

part-time calisip mastre masrafi karsilamak, eger bu "master masrafi" basligina tution fee de dahilse, sehir efsanesinin onde gideni derim. yok eger sadece living expense'i karsilamaksa amacin, cooook kasarsan yapilabilir. ama en azindan cepte bi £5000 olmali derim.

Oyster Card alabilirsin tabii ki, ama ogrenciler icin olanini alabilmek icin ogrenci kimligini gostermen lazim ki onu 6 aydan az bir ogrencilige vermiyorlar, i.e. erger dil kursuna kaydin 6 aydan azsa alamazsin.

sozlesmeli cep tel alman neredeyse imkansiz, cunku o sozlesmeyi imzalarken 1)credit check yapiyorlar, i.e. UK'de belli bir credit history'in olmali ki yeni gelen birinde tabii ki bu yoktur. 2) adres ispati sitiyorlar, genelde bu elektrik-su faturasi ya da bank statement olabiliyor- sen de hicbiri yok. ama dert etme, coooook ucuza tlf alabilirsin, kontorlu hatla bile.

alisveris konusunda da sozu baska arkadasa birakayim. ben pek bilmem.

umarim yardimci olabilmisimdir...
davsan
BAŞKAN

New postby diyab » Wed Dec 19, 2007 9:38 am

Kontratli telefondan once banka hesabini halletmen lazim, banka hesabi icinde utility bill lazim. Utility bill icin de kalacak yer lazim...
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby MaRaDoNa » Thu Dec 20, 2007 3:54 pm

Umarım hoş gelirimde, herşey umduğum gibi gider.

Gumtree den bikaç yer buldum. Hatta okula 1.1mil mesafede yer bile buldum. kuzenimi gönderdim git bak die, tamamı gay miş. 4-5 yerin hepsi gay.Memelekette pek delikanlı yok sanırım :))

Cep tel i almam sorun olacak sanırım, artık bi şekilde halletmeye çalışıcam. Peki TR den getirsem, ordan hat alınabiliyo mu?
MaRaDoNa

New postby diyab » Thu Dec 20, 2007 4:19 pm

@MaRaDoNa
Burada hazirkarta Pay as You Go diyorlar. Ondan isteyecen bir adet.
diyab
ROBERT PLANT

New postby kalamaria » Thu Dec 20, 2007 6:12 pm

Maradona,,neden illa sozlesmeli tel istiyorsun,,
Vodafone dukkanina git,,30 pounda 'pay as you go' telefon ve chip al cik.. ilerde banka hesabi actiktan sonra istersen onu da alirsin,,
merhaba herkese
kalamaria
ANNIE LENNOX

New postby Flavio Briatore » Thu Dec 20, 2007 7:11 pm

MaRaDoNa wrote:Gumtree den bikaç yer buldum. Hatta okula 1.1mil mesafede yer bile buldum. kuzenimi gönderdim git bak die, tamamı gay miş. 4-5 yerin hepsi gay.Memelekette pek delikanlı yok sanırım :)

ve mikrofonlarımız yeni Londralı Flavyoda...

Hocam ordan buraya gelirken ibne küfürünü defretinden sil.Küfür değil burda,o kadar söyleyim...

"Diğer homofobik Flavio"
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby MaRaDoNa » Sat Dec 22, 2007 11:39 am

Walla kontörlü hat olduğunu bilmiyodum desem çok mu cahilce olur :)
Peki o kontörlü hat için, teli TR den mi getirmem gerek? Orda tel fiyatları nedir? Bi de elektronik eşya fiyatlarını görebileceğim bi site var mı? Bizdeki teknosa bimeks benzeri???

Gay muhabbetine gelince, bi fobik olduğum tartışılmaz. Yani sokakta beni rahatsız etmiyolarsa sorun yok ta, aynı evde kamak biraz fazla benim için :))
MaRaDoNa

New postby Flavio Briatore » Sat Dec 22, 2007 8:19 pm

http://www.tesco.com/
http://www.argos.co.uk/static/Home.htm
http://www.currys.co.uk/
http://www.vodafone.co.uk ve diğer operatorler (Orange,T-Mobile,Virgin vs...)

adreslerinden bak istersen...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby MaRaDoNa » Mon Dec 24, 2007 5:37 am

Ya hani ingiltere pahalıydı? Bu adresteki tüm telefonlar TR den ucuz. Üzerine vergi falan mı ekleniyo? Ne kadar ekleniyo?
MaRaDoNa

New postby diyab » Mon Dec 24, 2007 9:22 am

Iste gelismis melmeket boyle bisey maradona kardes, teknolojik faaliyetler ucuzken barinma, ulasim, egitim gibi temel ihtiyaclar pahali oluyor. Caktinmi olayi;)
diyab
ROBERT PLANT

New postby MaRaDoNa » Mon Dec 24, 2007 9:27 am

Bu da gözümü korkutuyo ya(barınma,ulaşım vs..),neyse
MaRaDoNa

Return to Hyde Park