Board index Alaturka Londra Hyde Park

İngiltere de geçinmek için ne kadar kazanmalı.

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby erkankarakas » Fri Jan 18, 2008 12:47 pm

Benim düşüncem temiz sokaklar, daha kurallı bir şehir. kaliteli toplu taşıma, insana insan değeri verilmesi, vs...
erkankarakas

New postby hcho » Fri Jan 18, 2008 2:05 pm

Londra'ya gelirsen biraz hayal kirikligina ugrayabilirsin. Ozellikle temizlik ve toplu tasima konusunda.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby haphazard » Fri Jan 18, 2008 3:16 pm

hcho hocam, bu durumda gidiş sebebi kişisel diyebilir miyiz? Ülkenin durumundan bıkıp terk-i diyar etme, tedbil-i mekan'daki ferahlık yada Julia'lar :)
haphazard
ROGER WATERS

New postby deep » Fri Jan 18, 2008 11:01 pm

Ingiltere'de daha sosyal bir yapi oldugunu varsayarak belki denge Ingiltere lehine bozuluyor, bir yere kadar. Temel ihtiyaclar kazancın daha ufak bir kısmını götürüyor? Ancak hayat standartı, ihtiyaclar vs yükseldiginde durum Türkiye'dekine yaklaşıyor..

Ben bu sekilde bir cıkarım yaptım okuyup hatirladiklarımdan. Tabi karsilastirma yaparken parametreler önemli, Julia bazında da degerlendirme yapilabilir :)
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby MITOKONDRI » Mon Jan 21, 2008 10:59 am

Graduate starting salary yillik £18bin ile £40bin arasinda oynayabiliyor Londra'da calistigin sirkete ve icinde bulundugun endustriye bagli olarak..

18bin sanirim 1171 pound; 40binde 2440 pound gibi bir sey birakir net aylik...

yine calistigin endustriye ve alana bagli olarak bonus da alabiliyorsun bunun ustune... Bonus sifir ile senin uc yillik maasin arasinda gidip gelebiliyor...
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

Previous

Return to Hyde Park