Board index Alaturka Londra Hyde Park

Ingiltere'de yatirim yapmak

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby davsan » Tue Feb 12, 2008 9:10 am

ne yapiyorsunuz, paralarinizi nerelere yatiriyorsunuz? tr'ye geri mi gonderiyorsunuz? mortgage'la ev mi aliyorsunuz?

bu isin vergi kismi nasil cozuluyor?

bir kacinizin haberi vardir muhakkak ama, olmayanlar icin yeri gelmisken soyleyeyim, Turkish Bankers Association'nin (www.turkishbankers.org) bu ayki toplantisi (uye olmasaniz da gidebiliyorsunuz) bu vergi kismina deginiyor isin. toplanti bugun Canary Wharf'ta, saat 7de. Welbeck Group diye bir financial adivisors grubu veriyor presentation'i. detaylar icin siteye bakabilirsiniz.
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Tue Feb 12, 2008 11:01 am

Gonul borsada oynamak ister, spekulasyondan spekulasyona kosmak ister falan ama zor is be. Turkiye'de tembellige alismisim, bankada yatirim hesabi acinca bankanin sitesinden alim satim yapabiliyorsun, repo var su var bu var. Burada hicbiri yok; gidip hepsi icin ayri ayri ugrasmak lazim, araci kurum falan bulmak lazim. Uzun isler hep bunlar.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby haphazard » Tue Feb 12, 2008 11:22 am

döviz ile oynamak riskli şu günlerde. keza ytl'nin ani çıkış ve yükselişleri iyi getiride sağlıyabilir diyorum ben. elin caponları bile buralara yatırıyor paraları :P
haphazard
ROGER WATERS

New postby hcho » Mon Mar 03, 2008 9:16 am

haphazard doviz diyeli beri Turk Lirasina bir haller oldu, surekli deger kaybediyor. Pound bugun uzun suredir ilk kez 2.4un ustune cikti. Caponlar ne diyor acaba bu ise?
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby haphazard » Mon Mar 03, 2008 5:32 pm

valla sorma hcho.. nazar mı değdirdik ne yaptık bilemedim.. £ 2.40 civarı € 1.84 asya borsalarında satışlar artmış. ama yazdan beri bu tarz kısa süreli artışları gördük. $ haziran temmuz civarı baya bir düşmüşken ağustosta ani bir yükseliş ve sonrasında düşüş yaşadı ki hala devam ediyor. bu aralar yükselişte olsa da ağustostaki peak noktasına ulaşamıyor.
haphazard
ROGER WATERS

New postby hcho » Thu Mar 13, 2008 12:25 pm

ISAlar konusunda bilgisi olan var mi? Kac senedir pas geciyorum bu hadiseyi, haybeye vergi veriyorum. Nisan ayinda yeni kota hakki doguyor galiba.

Iki sorum var:
1) Bu ise giris icin verilen fee ne kadar? Vergiden kacalim derken, ayni parayi sirkete yedirmeyelim.
2)Cikis hadisesi nasil oluyor? Belli bir sureden once cikmanin maliyeti nedir?
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erkut » Thu Mar 13, 2008 12:55 pm

Var mi 100,000 pound´un? Ondan sonra konusalim yatirimi, davsan baskan. ;)

valla sahsi durusum, bu finans isleriyle 3 kurusu 3,003 kurus yapma olayi cok mesakkatli is. Bilgiyi al, o bilgiyi yarim yamalak karmakarisik süzgecten gecir, sonra kili kirk yararak parayi yatir, tutarsa diye bekle.

Orta halli adamlarin isi degil bu. Mortgage´la bir ev aldik, ödüyoruz iste.

Yatirim, matirim diye orta halinle 10 türlü riskle 3 kurus gelir kovalarken, dünya malinin dünyada kaldigini, unutmamak lazim.
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Thu Apr 10, 2008 5:40 pm

Erkut baskan olaya spirituel bir acidan girmissin ama bankadaki para yattigi herde 3 kurustan 3.001 kurusa cikacagina 3.003 kurusa cikiversin. Tas atmiyacagiz kolumuz yorulmayacak.

Simdi su ISA isin bilip, bu garibe anlatacak bir kisi yok mudur?
hcho
BRUCE DICKINSON

Return to Hyde Park