Board index Alaturka Londra Hyde Park

banka hesabı açma

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby olamalam » Tue Nov 01, 2011 1:08 pm

unals wrote:HSBC'den hesap actirabildim en sonunda. Dedigim gibi tamamen ordaki kisinin insiyatifine kalmis. Ayni belgelerle gittigimde hesap acmamislardi.. Ama baska bir teyze vardi son gittigimde, biraz yalvarmayla isi hallettik..

Hayirli ugurlu olsun :)
Nasil bir hesap actilar? Kisitli misitli birseyse, o hesap bilgilerini kullanarak Barclays'ten daha duzgun bir hesap acabilirsin. Hersey ilk hesabi acana kadardi.
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby Phantom » Fri Nov 04, 2011 8:09 pm

Flavio Briatore wrote:Birde eğer Hcho'nun dediği gibi Paranı Türkiyede bırakıp bir kısmı alıcaksanız mutlaka Bankanızla görüşün.Ben mesela İş Bankası hesabımı aylarca kullanmadım İngiltere'de.Çünkü mobile telefona bir şifre yolluyorlardı(Ben geldikten 1 hafta sonra o sisteme geçtiler),bende o telefonumu kapattırmıştım,sonra I-Anahtar istettim adresime(2 günde burdaki evime geldi kargo ile,kargo ücreti bile ödemedim),sonra fax çekip I-Anahtarı kullanıma açtırmıştım.

Garanti bankasının böyle bir uygulaması yok mesela...

Güvenlik için bankalar sistemi değiştiriyorlar,o yüzden burda mağdur olmayın.

Güncel bilgi olması açısından yazayım istedim. Ykb ve garantinin cep telefonundan şifre üreten yazılımları var. Ben de az önce cepe mesaj atma kısmını iptal edip cepten şifre üretmeye çektim.
Phantom

New postby unals » Fri Nov 04, 2011 8:56 pm

olamalam wrote:
unals wrote:HSBC'den hesap actirabildim en sonunda. Dedigim gibi tamamen ordaki kisinin insiyatifine kalmis. Ayni belgelerle gittigimde hesap acmamislardi.. Ama baska bir teyze vardi son gittigimde, biraz yalvarmayla isi hallettik..

Hayirli ugurlu olsun :)
Nasil bir hesap actilar? Kisitli misitli birseyse, o hesap bilgilerini kullanarak Barclays'ten daha duzgun bir hesap acabilirsin. Hersey ilk hesabi acana kadardi.

Sagol :) basic account actilar. Dogru soyluyorsun artik daha duzgun bir hesap actirabilirim.
unals

New postby Phantom » Thu Dec 22, 2011 10:07 am

Dün itibariyle ben de hesap açtırdım. Kira kontratı, polis kaydı ve pasaport bunun için yeterli oldu. Özellikle polis kaydının çok işe yaradığını söyleyebilirim.4 çeşit hesap önerdiler. Sigorta dışında bir fark göremedim. En cuzu olan klasik account açtılar. Özellikle sordum kısıtlı değil di mi diye olmadığını öğrendim. Internet bankacılığını da aktif ettirdim. İş kurduktan sonra business account konusunda sözleştik.

Polis kaydı şart :)
Phantom

New postby temren » Tue Feb 07, 2012 11:00 pm

Ben de HSBC' de actirdim. Pasaport hesabi diye birsey aciyorlar, aylik 8 pound ucret aliyorlar. Adres icin yanimda Yapi Kredi bank statement' i vardi, onu kabul edip adresi Turkiye adresi girdiler. Sonra yazisma adresi olarak Ingiltere' deki adresi direk yazdilar.
temren

New postby ege10 » Sun Sep 21, 2014 2:10 pm

selam herkese;

bu ülkeye adım attıkdan sonra ilk evvela yapmanız gereken 7 gün içinde ( eğer Londra'ya geliyorsanız Metropolitan Police'nin Overseas Visitors Records Office'ine) gerekli belgeleriniz ile kişi başı 34 pound olarak kayıt yaptırıp Police Registration Certificate'yi almanız gerek. gerekli belgeler için link:

http://content.met.police.uk/Article/Ho ... 0011322875

Bunu aldıkdan sonra bu sizin bu ülkedeki adres teyidiniz olacak.

Banka Hesabı için: kesinlikle Barclays'dan banka hesabı açtırmanızı öneririm. ben Barclays kullanıyorum ve çok iyi bir banka. sakın HSBC de açtırmayın.
gerekli evrak ise pasaport ve vize veya biometrik residence kart ( tr'den vize mi yapıştırıyorlar yoksa biometric kartmı veriyolar bilemiyorum. hangisi var ise) ve de adres teyidi olarak Police Registratipn Certificate 'i götürüceksiniz bankaya. bi 20 dk içinde hasabıız açılmış olur.

Tr'den İngiltereye Para getirmenin Kolay ve Ucuz Yolları:

1) Nakit Getirmek: Resmi olmayan bilgilere göre kişi başı yanında nakit olarak 5 bin poundan fazla para getirmek yasakmış. ancak arkadaşım 7 bin pound nakit para getirdi yaninda. Montunun astarının içine koydu paraları ve astarı dikti. bir sorun yaşamadı.

isterseniz nakit getirin. polis kaydından sonra hemen banka hesabı açtırın ve parayı hesaba koyun. eğer bu zor bir yol ise sizin için,

2) Tr'den banka transferi: tr den burdaki banka hesabınıza para transferi yapmak için bence en UCUZ ve en KOLAY yol İŞ BANKASI ile online swift yapmak. ben hep böyle yapıyorum. sakın Money gram , western union kullanmayın çok masraf kesiyorlar. yazık günah.
İş bank online para transferinde 10 bin pounda kadar sadece 6.5 pound masraf alıyor ve para 5 iş günü içinde İngiltere'deki banka hesabına geçmiş oluyor. Barclays da sadece 6 pound masraf kesiyor. yani bu durumda 12.5 pound masraf ederek hiç yorulmadan para transferi yapmış oluyorsunuz (10 bin pounda kadar).

(Naçizane notum: İngiltere'ye TL ve ya Dolar getirmeyin. burda bozdururum demeyin. çok pahalı satıyorlar.) (Not 2: İngiltere'de turk bankası banka kartı ile bankamatikden para çekmek istediğiniz zaman komisyon kesiyorlar falan o da masraflı oluyor. en iyisi tr'den pounda ile gelmek ve ya online banka transferi yapmak).

@atonkarımca diğer soruna gelirsek. bence sizin için en uygunu, akrabanızın adresi ile police registration yapmak ve yine bu adres ile banka hesabı açmak. sonra, kendi evinize geçtiğiniz zaman, police e gidip registration certificate'de adres değişikliği yapmak zahmetsiz ve ücretsiz. adres değişikliği için bir kanıt sunmuyorsunuz polise ve extre para ödemiyorsunuz. ve mahalledeki yakınında ki herhangi bir polis merkezinden bu adres değişikliğini yapabiliyorsunuz. . police registreation certificatede adresi değiştirdikden sonra hemen yine herhangi bir banka subesine gidip bankada ki adreside değiştirirsiniz.

şu an için benim bildiğim bu kadar. bunların aynılarını ben de yaptım. göründüğü kadar zahmetli değil. umarım diğer arkadaşlarında işine yarayacak bilgiler yazmışımdır.
ege10

New postby atonkarimca » Sun Sep 21, 2014 6:51 pm

ege10 wrote:selam herkese;

bu ülkeye adım attıkdan sonra ilk evvela yapmanız gereken 7 gün içinde ( eğer Londra'ya geliyorsanız Metropolitan Police'nin Overseas Visitors Records Office'ine) gerekli belgeleriniz ile kişi başı 34 pound olarak kayıt yaptırıp Police Registration Certificate'yi almanız gerek. gerekli belgeler için link:

http://content.met.police.uk/Article/Ho ... 0011322875

Bunu aldıkdan sonra bu sizin bu ülkedeki adres teyidiniz olacak.

Banka Hesabı için: kesinlikle Barclays'dan banka hesabı açtırmanızı öneririm. ben Barclays kullanıyorum ve çok iyi bir banka. sakın HSBC de açtırmayın.
gerekli evrak ise pasaport ve vize veya biometrik residence kart ( tr'den vize mi yapıştırıyorlar yoksa biometric kartmı veriyolar bilemiyorum. hangisi var ise) ve de adres teyidi olarak Police Registratipn Certificate 'i götürüceksiniz bankaya. bi 20 dk içinde hasabıız açılmış olur.

Tr'den İngiltereye Para getirmenin Kolay ve Ucuz Yolları:

1) Nakit Getirmek: Resmi olmayan bilgilere göre kişi başı yanında nakit olarak 5 bin poundan fazla para getirmek yasakmış. ancak arkadaşım 7 bin pound nakit para getirdi yaninda. Montunun astarının içine koydu paraları ve astarı dikti. bir sorun yaşamadı.

isterseniz nakit getirin. polis kaydından sonra hemen banka hesabı açtırın ve parayı hesaba koyun. eğer bu zor bir yol ise sizin için,

2) Tr'den banka transferi: tr den burdaki banka hesabınıza para transferi yapmak için bence en UCUZ ve en KOLAY yol İŞ BANKASI ile online swift yapmak. ben hep böyle yapıyorum. sakın Money gram , western union kullanmayın çok masraf kesiyorlar. yazık günah.
İş bank online para transferinde 10 bin pounda kadar sadece 6.5 pound masraf alıyor ve para 5 iş günü içinde İngiltere'deki banka hesabına geçmiş oluyor. Barclays da sadece 6 pound masraf kesiyor. yani bu durumda 12.5 pound masraf ederek hiç yorulmadan para transferi yapmış oluyorsunuz (10 bin pounda kadar).

(Naçizane notum: İngiltere'ye TL ve ya Dolar getirmeyin. burda bozdururum demeyin. çok pahalı satıyorlar.) (Not 2: İngiltere'de turk bankası banka kartı ile bankamatikden para çekmek istediğiniz zaman komisyon kesiyorlar falan o da masraflı oluyor. en iyisi tr'den pounda ile gelmek ve ya online banka transferi yapmak).

@atonkarımca diğer soruna gelirsek. bence sizin için en uygunu, akrabanızın adresi ile police registration yapmak ve yine bu adres ile banka hesabı açmak. sonra, kendi evinize geçtiğiniz zaman, police e gidip registration certificate'de adres değişikliği yapmak zahmetsiz ve ücretsiz. adres değişikliği için bir kanıt sunmuyorsunuz polise ve extre para ödemiyorsunuz. ve mahalledeki yakınında ki herhangi bir polis merkezinden bu adres değişikliğini yapabiliyorsunuz. . police registreation certificatede adresi değiştirdikden sonra hemen yine herhangi bir banka subesine gidip bankada ki adreside değiştirirsiniz.

şu an için benim bildiğim bu kadar. bunların aynılarını ben de yaptım. göründüğü kadar zahmetli değil. umarım diğer arkadaşlarında işine yarayacak bilgiler yazmışımdır.

çoook teşekkürler
hepsini dikkatle okuduk ve not aldık
londrada mutlaka haberleşelim size müthiş bir kahve borcumuz var, eşim de çok teşekkür ediyor. sevgiler
atonkarimca

New postby hcho » Sun Sep 21, 2014 6:56 pm

Aman bu nakit limiti meselesinde sakin risk almayin. Aramaya denk gelirseniz vize elden gider. Terorist destekcisi listesine girmek ihtimali de cabasi.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby ege10 » Sun Sep 21, 2014 9:47 pm

Dedigim gibi limit 5 bin pound olayi kulakdan duyma bir soylenti. Resmi bir sey degil. Gercek olup olmadigini bilmiyorum. Sadece duydugum bu.

Arkadasim 7 bin poundu montunun astarinda getirdi. Hava alaninda border dan gecerken immigration officer welcome what is the purpose of your visit gibisinden sorular sormus arkadasima. Ancak arkadasimin hic ingilzcesi olmadigi icin anlamayinca ne soruldugunu tutmus montunun astarini yirtmis ve 7 bin poundu polisin masasina dizmis. Tabi polis ve yanindakiler gulmeye baslamislar. Yani demek istedigim 7 bin pound nakiti gizli sokmamis. Ama onemli olan buyuk miktarda para sokmak degil. Asil sorun banka da hesap actirana kadar o kadar buyuk miktar para ile dolasmak gezmek zorundasin ve cok riskli.

Ancak bildiginiz uzere bu tamamen ordaki memurun insiyatifinde olan seyler. Fazla sigara sokarken elimdeki posete bakip sigara limitimi astigim halde bana gulumseyip islem yapmamisdi. Sagolsun.

@atonkarimca rica ederim yardimim dokunduysa ne mutlu. Gorusuruz isallah Kahve Dunya'sinda bi kahve iceriz :). baska sormak istediginiz seyler olursa yine yazin buradan.
ege10

New postby hcho » Sun Sep 21, 2014 10:19 pm

Limit 10 000 EUR. Hani bilinmedik bir sey de degil AB ulkelerindeki tum havalimanlarinda nal gibi yaziyor. Arkadasinizin hikayesi ustundeki meblag daha fazla olsa oyle eglenceli bitmezdi emin olun. Konu memurlarin insiyatifinde olan bir sey de degil.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Emre » Tue Sep 23, 2014 2:12 pm

Ben de resmi bir kaynak linki vereyim. Nakit taşıma ile ilgili durum iyice aydınlanmış olsun: https://www.gov.uk/bringing-cash-into-uk
Ankara Anlaşması ILR Bağış Kampanyası Linki
https://www.gofundme.com/ecaasettlement
Emre

New postby engineer » Sun Dec 21, 2014 12:29 am

arkadaslar merhabalar
suan ingilteredeyim ankara antlasmasi ile geldim ve kendi sirketimi kuracagim fakat business account acmam icin adres gostermem gerekiyor .ev kiraliyacagim fakat kiraya elektrik su gaz vs dahil fix fiyat li olanlar cazib fiyatlari uygun fakat business account acarken veya banka hesabi acarken sorun yasarmiyim?cunku faturam olmiyacak sadece kira sozlesmem olacak.cok acil yardimlarinizi bekliyorum.
saygilarimla
engineer

New postby ege10 » Sun Dec 21, 2014 8:25 pm

Ben police registration certicatemi gostermisdim ama business account degildi. Kirana hersey dahil ise ki bu mukemmel bisiy bence, kontratinda bunlar zaten yazar. Kiraya elektrik su council tax dahildir yazar. Kontratini gosterdigin vakit anlasilir.
ege10

New postby Volkan » Mon Dec 22, 2014 12:27 pm

Dikkat edilmesi gereken nokta faturalarin, ozellikle council tax'in kiranin icinde oldugunun acikca belirtilmesi.

Bana 3 yil yerine 1 yil verme sebeplerinden biri kontratta council tax'in acikca belirtilmemesiydi. Ev sahbinden mektup istemislerdi ek dokuman olarak ama o da kar etmedi.
Volkan

New postby engineer » Mon Dec 22, 2014 7:59 pm

Beyler olayin asli astari su kesinlikle personel ve business icin hersey adrese dayali faturalari ustume olan bir eve cikmak en kirali ndni ise business hesap icin kesinlikle fatura istyorlar home office 3 sene uzatmak icinde kanit ayni zmna buna council tax de dahil.
engineer

PreviousNext

Return to Hyde Park