Board index Alaturka Londra Hyde Park

banka hesabı açma

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby munu » Thu Mar 05, 2009 9:35 am

Ben güneydeyim (SE23), Forest Hill Şubesi
munu
ROBERT PLANT

New postby abbulu » Thu Mar 05, 2009 10:51 am

@Erdalax

Burada bazi seyleri cok zorlamaniza gerek yoktur. Senin gittigin subedeki eleman ilk basta acmayacam dediyse bundan sonra fikrini degistirmesi zor. Sen ne kadarda desen bu boyle degil diye, adamlar biseyi anlmamakta israr etmekte oldukca basarililar ve ne soylerseniz soylesin alakasiz birseyi papagan gibi sizin sordugunuz tum sorulara cevap olarak vermeye kalkabilirler.

En iyi ve kisa cozum baska bir subeyi denemektir derim.
abbulu
ROGER WATERS

New postby erdalax » Thu Mar 05, 2009 8:17 pm

Bugun baska bir Abbey subesine gittik ve kac aydir Londradasiniz? sorusuna 4 ay dedik ve hesabi actirdik.
erdalax

New postby attollos » Tue Mar 10, 2009 9:29 am

Arkadaslar benden size tavsiye HSBC passport hesabindan uzak durun.

Ingiltereye geldigim ilk gunlerde hesabi actim. Yani 2 aydir kullaniyorum. 2 defa maasim yatti. Gecen gun debit karti kullanmak istedim ne para cekebiliyorum ne POS makinesinde kullanabiliyorum internet subesine de login olamiyorum.

Telefon bankaciligini aradim benim account'un lock etmisler. Sebeb: verdigim belgelerden birinin ingilizce tercumesi gerekliymis... 2 ay sonra... Bana ulasmaya calismislar ama turkiye adresimden :)

Simdi... parami cekemiyorum, hesabi kapatamiyorum, baska belge veremiyorum, illa o belgenin Turkce cevirisi gerekliymis. Ceviri nerden baksan 50-100 pound....

Aman HSBC den uzak durun alin NI numberi istediginiz bankadan pasa pasa acin hesabinizi
attollos

New postby abbulu » Thu Mar 19, 2009 5:44 pm

Barclays Hammersmith Subesinde calisan bir Turk arkadas var. Barclays de hesap acmak isteyen olursa ve size yakinsa gidebilirsiniz derim.

Ben Barclays i sevdim :) (ilk izlenim)
abbulu
ROGER WATERS

New postby valid » Thu Nov 05, 2009 11:41 pm

abbulu

valla hesap acmayi dusunuyorum yakinda Barclays nasil memnun musun? Disaridan iyi duruyor... kulanip memnun kalmayan var mi ?
valid

New postby abbulu » Thu Nov 05, 2009 11:46 pm

ben memnunum. Internet subeside TR dekiler kadar iyi olmasa da burdakiler icin ortalamanin kat kat ustunde gibime geliyor. Abbey in kinden daha iyi. Ikisini kullaniyorum cunku.

Hammersmith deki subede bu aralar tamirat fln var yalniz, isler cok hizli yurumeyebilir. Ayrica galiba murat da orda degil artik :(
abbulu
ROGER WATERS

New postby Sylvan » Fri Nov 06, 2009 11:52 pm

Ben para transferi yaparken tek seferde turk hesabimdan cekebilecegim maksimum miktari cekiyorum atm'den, sonra iceri girip yatiriyorum. Cekim basina 3$ veriyorum ama 590 pounda kadar cekebiliyorum.
Sylvan

New postby theK » Sat Nov 21, 2009 4:53 pm

banka hesabi actirma izlenimleri,

Hsbc is yerinden referance mektubu istedi,

Barclays basic account icin adres proof veya turkiyede varsa hesabinda para oldugunu gosteren bank statement istedi.

Abbeys sadece passport ve 3 ay Ukde bulunmak gerektigini soyledi, ve sadece persembe gunleri sabah 9-11 arasinda hesap aciyorlarmis. Bakalim bu persembe abbeysden hesap acmak icin bidaha gidicem.
theK

New postby munu » Sat Nov 28, 2009 11:06 am

Sylvan wrote:Ben para transferi yaparken tek seferde turk hesabimdan cekebilecegim maksimum miktari cekiyorum atm'den, sonra iceri girip yatiriyorum. Cekim basina 3$ veriyorum ama 590 pounda kadar cekebiliyorum.

Merhaba, benim de transfer yapmam gerekiyor ve daha önce denememistim. Garanti ve Abbey hesabim var. Nasil yapalicagi konusunu acabilir misin biraz?
Tesekkurler
munu
ROBERT PLANT

New postby Sylvan » Sun Nov 29, 2009 4:37 pm

munu,

islem cok kolay. soyle ki; herhangi bir atm'ye gidip (genelde kendi subeminkine gidiyorum, parayi uzerimde tasimamak icin) turk banka kartimla tek seferde gunluk en yuksek limiti cekiyorum, bu tutar yazdigim rakamlarda oluyor hep. daha sonra bankaya girip giseden nakit parayi ingiliz hesabima yatiriyorum. bu kadar.
turk bankalari tutar gozetmeden komisyon aldiklari icin atm kullanim basina, ister 10 pound cek ister 590, ayni tutari oduyorsun.
Sylvan

New postby munu » Mon Nov 30, 2009 11:59 am

Tesekkurler, bunun icin Garanti'de pound hesabim olmasina gerek yok degil mi?
munu
ROBERT PLANT

New postby Sylvan » Mon Nov 30, 2009 1:28 pm

hayir hayir, zaten olsa dahi garanti atm kartinla turk lirasi disindaki hesaplarina yurtdisindan ulasamiyorsun.
Sylvan

New postby munu » Mon Nov 30, 2009 3:31 pm

Bu bilgi cok makbule gecti, sagolasin Sylvan
munu
ROBERT PLANT

New postby valid » Sun Dec 20, 2009 10:36 pm

386-DX wrote:Hesap açtıracaklara Lloyds TSB'yi tavsiye ederim.
İnternet bankacılığı hizmeti var. Visa debit card ve çek defteri de bir hafta içerisinde geliyor.
Herhangi bir aylık masrafları yok.
Hatta ayda en az 1000 pound yatıyorsa faiz bile veriyorlar.

Adresimi gösteren bir belge ve iş yerinden aldığım bankaya hitaben yazılmış "bu eleman şu tarihten beri bizde çalışıyor, bu kadar maaş alıyor" belgesi yeterli oldu.

Ilk olarak 386-DX sana soruyorum tabi baska bilen varsa soylesin makbule gececektir..

Lloyds TSB iyi demissin. Internet bankaciligi konusunda nasil basarili mi ?
valid

PreviousNext

Return to Hyde Park