Board index Alaturka Londra Hyde Park

banka hesabı açma

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby esraersal » Wed Dec 14, 2016 2:05 pm

zeugma wrote:Evet eminim tabi ki :) Bende ayni seyleri yasadim herkes bu sureci yasamasin diye paylasiyorum.
Sadece polis adres kaydi ile (bunu yaptirmis olmalisiniz zorunlu bir belge) direk current account aciliyor. Lloyds London Bridge subesinde (Baska hic bir sube kabul etmiyor) Berrin hanim var. Ondan randevu almaniz gerekiyor ve hesabinizi aciyor.

esraersal wrote:Londra'da yaşıyorum ama birçok Lloyds şubesine gittim hiçbiri açmadı. Emin misiniz London Bridge şubesinin açacağına?

Polis kaydım var tabii ki. Bu arada Monese bank hesabım aktif hale geldi. Adress proof istemedi. Yarın bahsettiğiniz şubeye gidip Berrin hanımı buluyorum öyleyse. Çok teşekkür ederim
esraersal

New postby anmac » Wed Dec 14, 2016 5:57 pm

iki aydır bank of scotland'dan business hesap açtıramadım surekli yeni dokuman istiyorlar deliricem!!! başka banka bakıyorum şuan; hsbc, barclays ve lloyds'u burada ki yorumlara istinaden geçiyorum. Natwest ve Santander'dan son zamanlarda hesap açtırabilen var mı acaba?
anmac

New postby esraersal » Wed Dec 14, 2016 7:43 pm

Santander'a da Natwest'e de gittim address proof istiolar sadece
esraersal

New postby zeugma » Thu Dec 15, 2016 4:18 pm

anmac wrote:iki aydır bank of scotland'dan business hesap açtıramadım surekli yeni dokuman istiyorlar deliricem!!! başka banka bakıyorum şuan; hsbc, barclays ve lloyds'u burada ki yorumlara istinaden geçiyorum. Natwest ve Santander'dan son zamanlarda hesap açtırabilen var mı acaba?

Ben Santander'dan actirdim ayni gun aktif hale geliyor. Sadece 1 tane gecerli proof of address istiyorlar (police reg. disinda). Para giris cikislarinda bir problem olmadi su ana kadar.

Natwest'e online basvuruda bulunmustum. Proof of address olarak Lloyds kisisel hesap ozetimi kabul etmemislerdi henuz 1 aylik bir statement olmadigi icin.

Elinizde suan sadece police reg. varsa Lloyds London Bridge'e ugramaniz gerekebilir.
zeugma

New postby lucky » Sat Dec 17, 2016 1:02 am

zeugma wrote:Evet eminim tabi ki :) Bende ayni seyleri yasadim herkes bu sureci yasamasin diye paylasiyorum.
Sadece polis adres kaydi ile (bunu yaptirmis olmalisiniz zorunlu bir belge) direk current account aciliyor. Lloyds London Bridge subesinde (Baska hic bir sube kabul etmiyor) Berrin hanim var. Ondan randevu almaniz gerekiyor ve hesabinizi aciyor.

Paylaşımınız için teşekkürler.
lucky

New postby esraersal » Tue Dec 20, 2016 9:32 pm

zeugma wrote:
anmac wrote:iki aydır bank of scotland'dan business hesap açtıramadım surekli yeni dokuman istiyorlar deliricem!!! başka banka bakıyorum şuan; hsbc, barclays ve lloyds'u burada ki yorumlara istinaden geçiyorum. Natwest ve Santander'dan son zamanlarda hesap açtırabilen var mı acaba?

Ben Santander'dan actirdim ayni gun aktif hale geliyor. Sadece 1 tane gecerli proof of address istiyorlar (police reg. disinda). Para giris cikislarinda bir problem olmadi su ana kadar.

Natwest'e online basvuruda bulunmustum. Proof of address olarak Lloyds kisisel hesap ozetimi kabul etmemislerdi henuz 1 aylik bir statement olmadigi icin.

Elinizde suan sadece police reg. varsa Lloyds London Bridge'e ugramaniz gerekebilir.

Bugün gittik ve Berrin hanım çok yardımcı oldu. 15 gün uğraştıktan sonra nihayet bir banka hesabımız var artık. İyi ki Berrin hanım var! Haber verdiğin için teşekkürler Zeugma
esraersal

New postby mahmutsak » Tue Dec 20, 2016 9:44 pm

Berrin hn yaptığı suçtur. Police Register adres proof olarak geçmez. Bu durumla ilgili Lloyds arayıp bilgi vereceğim. Ülkeye ayak basıyorsunuz dakika 1 hemen suc isliyorsunuz. Ülkenizi bu duruma getirenler sizsiniz.

LLoyds merkezi ve şube müdürüne gerekli şikayette bulunacağım.
mahmutsak

New postby mahmutsak » Tue Dec 20, 2016 9:52 pm

https://www.lloydsbank.com/legal/proof-of-identity.asp

address proof ıcın buraya bakınız.

Burada kadının adını vermeniz o da ayrı suç ve kadını zor durumda bırakacaktır.
mahmutsak

New postby esraersal » Wed Dec 21, 2016 10:49 am

mahmutsak wrote:https://www.lloydsbank.com/legal/proof-of-identity.asp

address proof ıcın buraya bakınız.

Burada kadının adını vermeniz o da ayrı suç ve kadını zor durumda bırakacaktır.

Kendisi adını verebileceğimi ve yardımcı olma amacından başka bir amaçta olmadığını iletti. Bence sizin yaptığınız şu an aşırı tepki vermek. Türkiye'de bulunan paramı buraya getirmemin nesi suç anlamadım pardon???
esraersal

New postby mahmutsak » Wed Dec 21, 2016 10:55 am

bu ulkenin kanunlarina uymak zorundasin kafana gore para getiremezsin , sahte belge kullanamazsin, yakinlik kullanarak is yaptiramazsin. Sence lloyds diger subeleri ve diger bankalar kabul etmiyor bu belgeyi ? O kadina bu isi yaptirmak icin rusvet vermediginiz veya cikar saglamadiginiz kim bilebilir ?
mahmutsak

New postby esraersal » Wed Dec 21, 2016 11:14 am

mahmutsak wrote:bu ulkenin kanunlarina uymak zorundasin kafana gore para getiremezsin , sahte belge kullanamazsin, yakinlik kullanarak is yaptiramazsin. Sence lloyds diger subeleri ve diger bankalar kabul etmiyor bu belgeyi ? O kadina bu isi yaptirmak icin rusvet vermediginiz veya cikar saglamadiginiz kim bilebilir ?

Paranın kaynağı belli, sahte belge kullanan falan yok. Trollüğünüz cahilliğinizle birleşmiş resmen. Hatta fesatlığınız trollüğünüzle birleşmiş desek daha doğru olur. Akıl fikir dileyelim size ne diyelim?
esraersal

New postby mahmutsak » Wed Dec 21, 2016 9:49 pm

benimde temennim durust , uygar ve kibar bir insan olmanizi diliyorum
mahmutsak

New postby PurcuKedisi » Thu Dec 22, 2016 3:12 pm

Bankanin sitesinde yazanlar sadece bilgi amacli yani kanun hukmunde degil. Yani ortada suc filan yok abartmayin. Arkadas biraz fazla gaza gelmis, bizim UK e gitmemizi istemiyor sanirim. Daha onceden de bu arkadasin bu tarz mesajlarini gordum, yanlis bilgi vererek insanlarin canini sikmaya calisiyor, moral ve sinir bozuyor. Asagidaki linkte proof of adres olmadan nasil banka hesabi acilbilecegini anlatiyor. Canimizi sikmaya gerek yok, hic olmuyo olsaydi bugune kadar giden hic kimse actiramazdi.

http://m.moneyfacts.co.uk/guides/bankin ... f-address/
PurcuKedisi

New postby mahmutsak » Thu Dec 22, 2016 3:19 pm

@PurcuKedisi

gonderdigin linki ya okumadin yada ingilizce bilmiyorsun ?
mahmutsak

New postby hcho » Thu Dec 22, 2016 4:35 pm

Banka hesabi acma konusundaki duzenlemeyi FCA yapiyor. Kanun degil regulasyon. Kimlik ispati icin gecerli olabilecek belgeler konusunda bankalara belli esneklikler taninmis durumda. Bu esnkeligin nasil kullanilacagi konusundaki insiyatif sube yoneticilerine birakilir genelde. Pek cogu aman ne ugrasacagim mantigiyla nuh der peygamber demez.

Zorlanan arkadaslar bir de buradaki Turk bankalarini denesinler ilk adim olarak. Subeler burada kurulu bir sirket adina oluyor ve FCAye tabiler. Turkish Bank, Isbank, Akbank ve Ziraat Bankasi ilk aklima gelenler. Daha sonra bunlardan edindiginiz belgelerle diger bankalari deneyebilirsiniz.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

PreviousNext

Return to Hyde Park