Board index Alaturka Londra Hyde Park

banka hesabı açma

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby larien » Mon Apr 26, 2010 9:26 pm

Merhaba,

En son yazılan mesajdan bu yana çok zaman geçmiş sayılır.

Benim UK de hem kişisel hem de limited şirket hesabı açmam gerekiyor! Hangi bankadan hesap açmamı tavsiye edersiniz?

Gerekirse TR yedeki Yapı Kredi veya Akbank hesabıma havaleyi en ucuza hangisiyle yapabilirim?

Bir de gelirken paramı yanıma nakit olarak alsam, uçakta şu limitin üstünü taşıyamazsın diye bir kural var mı?

Çok teşekkürler!
larien

New postby hcho » Tue Apr 27, 2010 8:43 am

10 000 Euro gibi bir sinir var galiba. AB ulkeleri icinde bu meblagin ustunu nakit olarak yaninda tasimak yasak, havaalanlarinda posterler var bununla ilgili. Ama AB disi ulkeler icin durum nedir bilemiyorum.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby tamtam » Tue Apr 27, 2010 9:03 am

Turkiye'ye para gondermek icin benim bulabildigim en ucuz cozum Halifax oldu. 9.5 pound masrafi var ve internetten gonderilebiliyor. Hesaba gecme suresi 2 is gunu.
tamtam

New postby Canarijaune » Sun Jun 06, 2010 3:03 am

Lloyds TSB yi kullanan var mi?
Canarijaune

New postby theK » Sun Jun 13, 2010 9:55 pm

Santander abbey'e gitmeyin.

Geldik geleli hala dogru duzgun debit card veren hesap acamadim. Ilk geldigimde is ararken Santander basic account actim, basic account acilmasi 1.5 ay surdu. hadi dedim issizken normaldir. 6 ay basic account kullandim ve ise girdikten sonra normal debit card veren hesaba basvurdum onada reject cektirler. Dicek bisey bulamiyorum en kisa zamanda baska bir banka yolunu tutacam.
theK

New postby placebo » Fri Jun 18, 2010 4:12 am

valid wrote:Bir de gelirken paramı yanıma nakit olarak alsam, uçakta şu limitin üstünü taşıyamazsın diye bir kural var mı?

Tr kanunlarına gore bir kisinin 5000usd yada esdegeri kadar paradan fazlasını nakit olarak cantasında cıkartması yasak. Yakalatırsanız paranıza el konur ayrıca yasal islem yapılır hakkınızda. Banka yoluyla (swift) cıkartmakta limit yok.

Lloyds TSB de adres gosterek hesap açmak kolay. Hemen silver account actılar. Çek defteri debit card. aylık 7,5 charge ediyor. İsterseniz seriat hesabı da acabilirsiniz, ciddi ciddi yazmıs adamlar serıat hukumlerıne uygun hesap diye. Ayrıca hesap işletim ücreti de kesmiyorlar ondan. Onemli bir husus ''unplanned overdraft'' olunması durumunda cok can yakıcı rakamlarla karsılasılıyor dikkat...
placebo

New postby yatayzeka » Tue Jun 22, 2010 9:48 pm

Para cekmek icin (ATM limitinin bir hayli ustunde bir miktar) hesabimin bulundugu HSBC subesine gittim, vermediler:) neymis? cek defteriyle gitmem gerkiyormus. baska bankalarda da var mi boyle bisi? iyi ki acil olarak ihtiyacim yokmus paraya o an...bir yasima daha bastim, yaslandim...ne olaki bunun olayi?
yatayzeka

New postby haphazard » Wed Jun 23, 2010 9:11 am

HSBC'nin abidik gubudik olaylari olabiliyor sanirim. Benim Barclays'te hesabim var ve ne zaman limit ustu paraya ihtiyacim olsa kartimla gitmem yeterli. Bir kac soru soruyorlar, birde kartiniz sifresini girdiginiz pinsentry veriolar okadar.
haphazard
ROGER WATERS

New postby gonefishin » Sat Jun 26, 2010 10:08 pm

HSBC ayni sekilde bana da cek defteri olmadan para vermeyi reddetmisti.

10 dakikalik bir israr sonucunda is halloldu. Ama cok iptidai bir yontem olarak goruluyor. Sari kucuk bir saman kagida bir seyler yazdi, posta ceki gibi bir sey, gittim vezneden parami aldim.

He sonra bir de sunu farkettim, adam ne pasaport sordu, ne kimlik. Baskasi benim adima gelmis israr etmis olsaydi, parayi rahatlikla cekerdi.
gonefishin

New postby theK » Mon Aug 02, 2010 9:57 am

Son 6 ay icinde Tier1 ve TC pasoportu ile debit kart hesabi acabilen varmi varsa hangi bankadan acabildi?
theK

New postby HSAG1D » Mon Aug 02, 2010 10:07 am

Lloyds TSB'den rahatca acarsin elinde adresini gosterir bir fatura varsa. Kotu bir banka orasi ayri.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby harun » Thu Aug 12, 2010 2:40 pm

Gittigin subeye gore insanlarin yardimci olma seviyesi de degismekle beraber, Lloyds TSB den hesap acmak kolay, bende adres icin fatura yoktu, onun yerine kira sozlesmesini de kabul ettiler.
harun

New postby HSAG1D » Thu Aug 12, 2010 9:22 pm

Lloyds TSB'den hesap acmak cok kolay ama igrenc bir banka. Her turlu hatayi bekleyebilirsiniz. Ha keza para cekmek ve yatirmaktan baska bir is icin subeye giderseniz isinizin en azindan o anda olmama ihtimali 90%. Masraflari yuksek vs. Zaten sube dizaynlari cogunluk gise, 1-2 tane de musteri temsilcisi seklinde.

HSBC'de de hesap actik, o super cikti. Ilgi alaka ve her zaman sorunumuzu cozmeleri vs cok iyi. Ayrica, 50K paraniz varsa veya 300K mortgage'iniz varsa Premier hesap aciyorlar o da cok guzel.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby NihayetUK » Sun Dec 12, 2010 3:11 pm

Merhabalar,

Yarın Londra'ya geliyorum. Hangi bankadan hesap açmak kolay olur ? Ne tür belgeler isterler.

Şimdiden teşekkürler
NihayetUK

New postby HSAG1D » Sun Dec 12, 2010 3:37 pm

@nihayetuk, Banka hesabi ile iligli sorun icin bu postu, diger sorularin icin de diger postlari okuman yeterli. Kendi ozetini kendin yapabilirisn boylece.
HSAG1D
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Hyde Park