Board index Alaturka Londra Hyde Park

banka hesabı açma

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby aposto » Sat Oct 08, 2016 1:47 pm

cagria wrote:Londra OVRO'nun yanındaki Lloyds şubesi police regs ile hesap açıyor diyorlardı. Onu denemediniz mi?

Forumdan öğrendiğim kadarıyla şu şube. https://goo.gl/maps/pnkvi6i6aNu

Merhaba,
Brentwood Londra'ya uzak ve Essex'e bağlı, Ovro buraya bakmıyor. Ben registration'u buradaki taşra karakollarından birinde (Grays) yaptırdım. Pazartesi şehre ineceğim yetiştirebilirsem dediğiniz şubeye uğramaya çalışırım. Olmazsa da yine gün içerisinde gördüğüm bankalara dalıp soracağım kabul eder misiniz diye. Elimde Police Reg kağıdım, Provisional Licence başvurusu için gönderdikleri yazı olacak (yerse diye).

Başarılı olursam buraya kesinlikle yazarım.

Teşekkürler,
aposto

New postby aposto » Sat Oct 08, 2016 6:10 pm

Selam,
Bugün Brentwood'da Lloyds bank olduğunu öğrenip kapanmadan önce elimde Police Registration, ve Driving Licence application form (sadece başvuru formu ehliyetin kendisi değil) ile gittim. Kabul etmediler. Kadın illa çalışmaya başlayınca şirketten yazı getirmelisin dedi. Ben inatla NiNo letter'ı sorunca o da olur dedi.

Santander'e de uğradım, farklı birini görünce şansımı deneyeyim dedim tekrar. Bu kez adam provisional licence istedi, police reg. belgesinin üzerinde de adres var ama falan dedim yemedi. Santander'in listesinde "not provisional" yazıyor, adama sıkıntı olmasın burda böyle yazıyor dedim. Sorun değil siz gelin kabul ederiz dedi.

Pztsi ya da Salı günü forumda geçen Borough'daki Lloyds şubesine uğramaya çalışacağım.

aposto wrote:
cagria wrote:Londra OVRO'nun yanındaki Lloyds şubesi police regs ile hesap açıyor diyorlardı. Onu denemediniz mi?

Forumdan öğrendiğim kadarıyla şu şube. https://goo.gl/maps/pnkvi6i6aNu

Merhaba,
Brentwood Londra'ya uzak ve Essex'e bağlı, Ovro buraya bakmıyor. Ben registration'u buradaki taşra karakollarından birinde (Grays) yaptırdım. Pazartesi şehre ineceğim yetiştirebilirsem dediğiniz şubeye uğramaya çalışırım. Olmazsa da yine gün içerisinde gördüğüm bankalara dalıp soracağım kabul eder misiniz diye. Elimde Police Reg kağıdım, Provisional Licence başvurusu için gönderdikleri yazı olacak (yerse diye).

Başarılı olursam buraya kesinlikle yazarım.

Teşekkürler,
aposto

New postby cagria » Sun Oct 09, 2016 12:26 pm

Bilgilendirme için teşekkürler @aposto. Cumartesileri açık oluyor mu bankalar?
cagria

New postby zeugma » Sun Oct 09, 2016 4:05 pm

Merhaba,
Lloyds'a online olarak hesap başvurusunda bulundum daha sonra proof of address ve id belgelerini herhangi bir şubeye götürmem için mail geldi.

Bu sefer tekrar London Bridge'in yanında ki Borough şubesine gittim orası kabul etti belgeleri (police registration) ama 10 gündür açılmadı hesap yarın tekrar uğrayıp soracağım.

Sürücü belgesi ile ilgili üzerinde fotoğraf olan belgeyi isteniyor sadece kayıt olmayı kabul edeceklerini düşünmüyorum(denemedim).

Bugün Metro bank'a gittim business account açmak için onlarda 2 tane proof of address istiyor 1 tane HMRC den gelen bir belge vardı bir tane daha istediler. Yani önce Lloyds'dan açıp daha sonra ordan statement alıp Metro'ya götürüp ancak öyle açabileceğim sanırım.

brskara wrote:
zeugma wrote:Lloyds Borough şubesi değil North Finchley şubesinde Polis kaydını proof of address olarak kabul etmediler ne dediysem. Borough'da ki şube çok yoğun orda başvuru yapamadım. Barclaysde kabul etmedi. National Insurance number a başvurdum ama o da 4-6 hafta sürecek deniyor. Ehliyet almayı düşünmüyorum. Ne önerirsiniz*?

Şu an hemen hemen aynı durumdayız, zaten zor olan ingiliz bürokrasisi Brexit'ten sonra iyice zorlaşmış gibi görünüyor, polis kaydı ile bir işlem yapma imkanı kalmamış. NI ya da ehliyet tek çıkar yol gibi gözüküyor, başka bir yol izleyen/fikri olan varsa paylaşabilir mi?
zeugma

New postby aposto » Tue Oct 11, 2016 4:37 pm

İnanılmaz bir şey. Lloyds Bank'e gittim London Bridge Underground station'un yanındaki. Adam Türk Pasaport'unu görünce proof of address sordu. Police Registration'u gösterdim. HMRC'den gelen paper lazım bize dedi. BRP'mi gösterdim bu ID olsun, Passport'umu alma yemez mi diye (tam türk usulu).. Yok olmaz, NiNo letter'ın gelince gel dedi.
Yaw resmen işe başlıycam business account istiyor adamlar, açamıyorum. Bırak açamamayı başvuramıyorum bile, kafayı yememek elde değil.
aposto

New postby orduevi » Tue Oct 11, 2016 5:19 pm

aposto wrote:İnanılmaz bir şey. Lloyds Bank'e gittim London Bridge Underground station'un yanındaki. Adam Türk Pasaport'unu görünce proof of address sordu. Police Registration'u gösterdim. HMRC'den gelen paper lazım bize dedi. BRP'mi gösterdim bu ID olsun, Passport'umu alma yemez mi diye (tam türk usulu).. Yok olmaz, NiNo letter'ın gelince gel dedi.
Yaw resmen işe başlıycam business account istiyor adamlar, açamıyorum. Bırak açamamayı başvuramıyorum bile, kafayı yememek elde değil.

Maalesef, benim national insurance number icin verilen tarih Kasim basi. Geldigimin ilk haftasi basvurmama ragmen. Bende sirket hesabi acamadim bu yuzden.
orduevi

New postby cagria » Tue Oct 11, 2016 5:39 pm

aposto wrote:İnanılmaz bir şey. Lloyds Bank'e gittim London Bridge Underground station'un yanındaki. Adam Türk Pasaport'unu görünce proof of address sordu. Police Registration'u gösterdim. HMRC'den gelen paper lazım bize dedi. BRP'mi gösterdim bu ID olsun, Passport'umu alma yemez mi diye (tam türk usulu).. Yok olmaz, NiNo letter'ın gelince gel dedi.

Üzüldüm @aposto. HMRC'den gelen paper dedikleri ne?
cagria

New postby aposto » Tue Oct 11, 2016 6:08 pm

cagria wrote:

Üzüldüm @aposto. HMRC'den gelen paper dedikleri ne?

National Insurance Number'ın gönderildiği letter. Bu arada biraz önce hatırladım. Lloyds'taki ilgili arkadaş "şirketten üzerinde bizim için çalışıyor, şu adreste yaşıyor gibi bir yazı alırsan onu da kabul ederiz" dedi. Ama bu personal account için. Biraz önce Barclays e business account için online başvuru yapıp çağrı merkezini aradım, telefondaki eleman sonunda gerildi ve illa utility bill ya da government tan aldığın bir letter olacak, şirket yazısı olmaz dedi.
Arkadaş kendi utility bill'ine adımı ekletmek için başvurmuş ama onlar da form gönderecekler bir haftadır gelmedi. Form sonra geri gidecek de sonra bill gelecek de.. bu işin sonu yok resmen.
aposto

New postby aposto » Tue Oct 11, 2016 6:13 pm

Arka arkaya mesaj atıyorum ama.. Accountant'ım ile görüştüm bugün. "İşe başlamak için Business Account zorunlu değil, ödeme yapana kadar zaten ihtiyaçları yok, ödeme yapacakları zaman da hesabın olmazsa burada çek gayet sıklıkla kullanılan bir yöntem, çek ile ödeme yapabilirler" dedi.
Benim beraber çalışacağım (umarım) agency, çek ile ödeme yapmayı kabul etmiyor ama, bu bilgi ileriye dönük kullanışlı olabilir diye paylaşmak istedim.
aposto

New postby cagria » Tue Oct 11, 2016 6:22 pm

Anladım. O zaman eskiden yaptıkları şeyi şu anda yapmıyorlar resmen.

Lloyds senin iş yaptığın client'larından birinden "bize hizmet vermektedir şu adreste yaşamaktadır" gibi bir yazı mı istedi?

Bir de monese diye bir online bank vardı. Pasaport fotosu ile hesap açılıyor ve bank statement veriyorlardı. Yani sitede deneyen arkadaş yok sanırım. Böyle bir şey denenebilir mi sizce?

aposto wrote:National Insurance Number'ın gönderildiği letter. Bu arada biraz önce hatırladım. Lloyds'taki ilgili arkadaş "şirketten üzerinde bizim için çalışıyor, şu adreste yaşıyor gibi bir yazı alırsan onu da kabul ederiz" dedi. Ama bu personal account için. Biraz önce Barclays e business account için online başvuru yapıp çağrı merkezini aradım, telefondaki eleman sonunda gerildi ve illa utility bill ya da government tan aldığın bir letter olacak, şirket yazısı olmaz dedi.
Arkadaş kendi utility bill'ine adımı ekletmek için başvurmuş ama onlar da form gönderecekler bir haftadır gelmedi. Form sonra geri gidecek de sonra bill gelecek de.. bu işin sonu yok resmen.
cagria

New postby aposto » Tue Oct 11, 2016 6:59 pm

cagria wrote:Anladım. O zaman eskiden yaptıkları şeyi şu anda yapmıyorlar resmen.

Lloyds senin iş yaptığın client'larından birinden "bize hizmet vermektedir şu adreste yaşamaktadır" gibi bir yazı mı istedi?

Bir de monese diye bir online bank vardı. Pasaport fotosu ile hesap açılıyor ve bank statement veriyorlardı. Yani sitede deneyen arkadaş yok sanırım. Böyle bir şey denenebilir mi sizce?

Selam,
Monese'nin sitesindeki sık sorulan sorularda şöyle bir şey geçiyor:
Am I able to get a bank statement?
Monese is able to send electronic bank statements to your registered email address upon request. Please contact us via chat or send an e-mail to support@monese.com

Adamlar adrese bank statement göndermiyorlar. Gönderseler denenebilirdi bence.
aposto

New postby cagria » Tue Oct 11, 2016 7:04 pm

Anladım @aposto. O zaman şimdi en kısa süren yöntem NINO mu oluyor sonuç olarak? Ne dersin?
cagria

New postby aposto » Tue Oct 11, 2016 8:33 pm

cagria wrote:Anladım @aposto. O zaman şimdi en kısa süren yöntem NINO mu oluyor sonuç olarak? Ne dersin?

Adını bir utility bill'e ekletmek en kesin çözüm. Hızı service provide'a bağlı. Kimisi online başvuru alıp telefon üzerinden teyit ediyor (öyle diyor sitesinde). Bize ağır aksak olan denk geldi.
Nino işi hayli uzun. Bir yandan onu beklerken bir yandan provisional licence'a başvurup (pasaportunu gönderdiğin için ülke dışına çıkamıyorsun sanırım) onunla da denenebilir.
En hızlısı hangisi bilemiyorum, herhalde duruma göre değişir..
aposto

New postby anmac » Tue Oct 11, 2016 8:52 pm

ben cumartesi günü şansımı Halifax ile denicem, daha küçük bi banka olduğu için daha az zorluk çıkartır diye düşünüyorum.
anmac

New postby Zgedgn » Fri Oct 14, 2016 7:17 am

Bence hiç Barclys e bakmayın çok sinirler. Hemen Turkish bank ya da Metro bank a bakın. anında hallediyorlar.
Zgedgn

PreviousNext

Return to Hyde Park