Board index Alaturka Londra Hyde Park

banka hesabı açma

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby aposto » Thu Nov 10, 2016 11:10 am

Berenger wrote:Ankara Anlaşması'yla gelip limited şirket açan arkaaşlar employer yazısı işini nasıl hallediyor acaba? Bunu istemeyen bankalar var mı?

Business account icin her turlu belgeyi vermekte fayda var.. Mumkunse invoice lar timesheet'ler vs.vs.. Ama employer yazisi yerine kontrat gosterilebilir diye dusunuyorum.
Yoksa zaten agency ler (ya da en azindan benim calistigim) bu employment yazisi konusunda cok kasarlanmislar zaten. Ben icerik vs soylemeden adamlar 10dk icinde mail atmislardi.
aposto

New postby zeugma » Thu Nov 10, 2016 5:08 pm

aposta ayni durumda gibiyiz.
Lloyds'a BRP ile verdikleri Home Office'den letteri goturdum ama onu istemiyorlar. Acik acik restrictionlar neler bunlari belirten bir yazi olacakmis. Home office'e email attim restrictionlarim nelerdir diye ama ne zaman donerler kim bilir.

Metro bank' - 2 farkli proof of address istediler 1 tane Lloyds personal hesap ozeti verdim fakat hala kira kontratim olmadigi icin baska bir sey veremedim orasi olmadi
Natwest - Lloyds hesap ozetim 1 aylik olmadigi icin proof of adress olarak kabul etmedi
Santander - Sanirim baska secenek yok gibi buradan acabilecegimi umuyorum

Yakinda NiNo letterim gelmis olacak sorun kalmayacak ama insani ugrastiriyorlar..

aposto wrote:
hamdiceylan wrote:2 haftadan sonra BRP üzerinde restricted work yazısının ne anlama geldiğini açıklayan bir home office yazısı istediklerini dile getirdiler. Böyle bi belge almak için Home office ile uğraşmak yerine başka bankaları deneme kararı aldım. Santander, Barclays sıra ile deneyeceğim.

Özetle ilk geldiginizde bireysel hesap için Lloyds bank ideal ancak aynı durum business için geçerli değil.

Basima ayni sey gelince gordum bu mesaji.. Isin ilginci, Lloyds bank business account um icin debit card imi adresime gonderdi bile. Ama bugun bankadaki kadin arayip inceleyen ekip "Restricted Work" nedir diye soruyor dedi.
Bizim ECAA vizesini aciklayan bir HMRC dokumani buldum online. Alintilar yaptim bir dokumana. Formal bir formata soktum. Bugun gidip bankaya o dokumani alin Restricted Work bu dokumanda anlatiliyor demeyi umuyorum.
Kabul edeceklerini sanmiyorum. Olmazsa personal account umdan statement imi alip Natwest ve digerlerini deneyecegim. Lanet olsun!!! Bi bitmediler..
zeugma

New postby aposto » Fri Nov 11, 2016 9:32 am

zeugma wrote:aposta ayni durumda gibiyiz.
Lloyds'a BRP ile verdikleri Home Office'den letteri goturdum ama onu istemiyorlar. Acik acik restrictionlar neler bunlari belirten bir yazi olacakmis. Home office'e email attim restrictionlarim nelerdir diye ama ne zaman donerler kim bilir.

Metro bank' - 2 farkli proof of address istediler 1 tane Lloyds personal hesap ozeti verdim fakat hala kira kontratim olmadigi icin baska bir sey veremedim orasi olmadi
Natwest - Lloyds hesap ozetim 1 aylik olmadigi icin proof of adress olarak kabul etmedi
Santander - Sanirim baska secenek yok gibi buradan acabilecegimi umuyorum

Yakinda NiNo letterim gelmis olacak sorun kalmayacak ama insani ugrastiriyorlar..

Ben de bu sabah gidip BRP yi attach ettikleri letter'i verdim dun verdigim yaziya ek olarak. Isin kotusu elimde debit kartim var ve adamlar diyor ki money gelebilir account a, ama cikamaz.. Saka gibiler.
Bugun oglene kadar olumlu haber cikmazsa (ki senin dedigine gore olumlu haber cikmayacak) Metro ya gidecegim. Elimde Lloyds statement'im ve tenancy agreement'im var. Bakalim bu kez nasil bir engel ile cikacaklar.
Gercekten saka gibiler..
aposto

New postby zeugma » Fri Nov 11, 2016 12:25 pm

Metro'yu tavsiye ederim. Digerleriyle hic ugrasma bile. 1 saat icinde hesabin acilmis oluyor ve debit kartinida subede basip veriyorlar hemen.

aposto wrote:Ben de bu sabah gidip BRP yi attach ettikleri letter'i verdim dun verdigim yaziya ek olarak. Isin kotusu elimde debit kartim var ve adamlar diyor ki money gelebilir account a, ama cikamaz.. Saka gibiler.
Bugun oglene kadar olumlu haber cikmazsa (ki senin dedigine gore olumlu haber cikmayacak) Metro ya gidecegim. Elimde Lloyds statement'im ve tenancy agreement'im var. Bakalim bu kez nasil bir engel ile cikacaklar.
Gercekten saka gibiler..
zeugma

New postby aposto » Fri Nov 11, 2016 1:44 pm

zeugma wrote:Metro'yu tavsiye ederim. Digerleriyle hic ugrasma bile. 1 saat icinde hesabin acilmis oluyor ve debit kartinida subede basip veriyorlar hemen.

Benim sansima Metro bile sorun cikardi. Ama umarim aksama cozecegiz. Basvuruyu giren cocuk basvurunun manager'ina gittigini, bunun cok nadir yasandigini (artik adimi mi tipimi mi begenmiyorlar nedir) soyledi. Manager'i toplantidaymismis da aksama kadar cozecekmis.
Is cikisi ugrayip bakacagim bakalim. Kartimi alirsam kapilarinda deve kesecegim.

Bu arada bilmeyenler icin kiymetli olabilir. Hesaptaki bakiye tutari herhangi bir zamanda 5bin pound'un altina duserse: aylik hesap isletim ucreti 5pound, her islemden (belli bi listesi var ama para transferi ve ATMden para cekmek de dahil) 0.3 pound aliyor Metro. Hesaba cash para yatirmak isterseniz de yatirdiginiz tutarin 0.5%sini aliyorlar..

Edit: 15/11/16
Metro hesabi 3 gunde acti. Lloyd's a verdigim yazi ve BRP deki Home Office yazisi kabul oldu. Bugun bankadaki gorevli (Epsom subesi) sonunda bana yazilarin kabul edildigini yarin blokenin kalkacagini soyledi.
Bankaya verdigim (gayet basit) yaziyi eklemeye calisiyorum asagiya..
https://drive.google.com/open?id=0B4H6J ... nFBSE1VUFU
Umarim faydasi olur. Sonucta Metro'ya yok yere ucret vermeye gerek yok.
aposto

New postby esraersal » Mon Dec 05, 2016 8:55 pm

Geleli yaklaşık 10 gün oldu İngiltereye. Ne yaptım ne ettimse banka hesabı açtıramadım. Faturalarımız kiraya dahil bu nedenle fatura götüremiyorum. Bugün Monese Bank'a kart başvurusunda bulundum. Bu kart başvurusunda gelen evrakla sizce hesap açtırabilir miyim başka bir bankada?
esraersal

New postby orduevi » Tue Dec 06, 2016 10:10 pm

esraersal wrote:Geleli yaklaşık 10 gün oldu İngiltereye. Ne yaptım ne ettimse banka hesabı açtıramadım. Faturalarımız kiraya dahil bu nedenle fatura götüremiyorum. Bugün Monese Bank'a kart başvurusunda bulundum. Bu kart başvurusunda gelen evrakla sizce hesap açtırabilir miyim başka bir bankada?

Faturalar nasil kiraya dahil oluyor? Adiniza utility bill olmayacak mi?
orduevi

New postby brskara » Wed Dec 07, 2016 11:45 pm

esraersal wrote:Geleli yaklaşık 10 gün oldu İngiltereye. Ne yaptım ne ettimse banka hesabı açtıramadım. Faturalarımız kiraya dahil bu nedenle fatura götüremiyorum. Bugün Monese Bank'a kart başvurusunda bulundum. Bu kart başvurusunda gelen evrakla sizce hesap açtırabilir miyim başka bir bankada?

Hesabı aktive etmek için Monese de adres kanıtı istiyor. Gelen mektubu ise başka bankalar kabul etmiyor.
brskara

New postby aliyksel » Thu Dec 08, 2016 8:03 am

merhaba.

sanal ofis kiralayınca adresini banka kabul ediyor mu?
aliyksel

New postby zeugma » Thu Dec 08, 2016 9:32 am

Tebrikler actirmana sevindim. Subeye BRP ile verdikleri letter i goturdugumde olmaz demislerdi sen daha detayli calismissin. Ayrica paylasmanda iyi olmus ilerde ayni sorunu yasayan insanlar icin guzel bir cozum olur.

Beni bekleyen alacaklarim oldugu icin hic beklemedim ve Santanderdan business account actirdim, ayni gun hesap aciliyor zaten. Lloyd'dan aldigim current account statement'i yeterli oldu proof of address icin.

aposto wrote:
zeugma wrote:Metro'yu tavsiye ederim. Digerleriyle hic ugrasma bile. 1 saat icinde hesabin acilmis oluyor ve debit kartinida subede basip veriyorlar hemen.

Benim sansima Metro bile sorun cikardi. Ama umarim aksama cozecegiz. Basvuruyu giren cocuk basvurunun manager'ina gittigini, bunun cok nadir yasandigini (artik adimi mi tipimi mi begenmiyorlar nedir) soyledi. Manager'i toplantidaymismis da aksama kadar cozecekmis.
Is cikisi ugrayip bakacagim bakalim. Kartimi alirsam kapilarinda deve kesecegim.

Bu arada bilmeyenler icin kiymetli olabilir. Hesaptaki bakiye tutari herhangi bir zamanda 5bin pound'un altina duserse: aylik hesap isletim ucreti 5pound, her islemden (belli bi listesi var ama para transferi ve ATMden para cekmek de dahil) 0.3 pound aliyor Metro. Hesaba cash para yatirmak isterseniz de yatirdiginiz tutarin 0.5%sini aliyorlar..

Edit: 15/11/16
Metro hesabi 3 gunde acti. Lloyd's a verdigim yazi ve BRP deki Home Office yazisi kabul oldu. Bugun bankadaki gorevli (Epsom subesi) sonunda bana yazilarin kabul edildigini yarin blokenin kalkacagini soyledi.
Bankaya verdigim (gayet basit) yaziyi eklemeye calisiyorum asagiya..
https://drive.google.com/open?id=0B4H6J ... nFBSE1VUFU
Umarim faydasi olur. Sonucta Metro'ya yok yere ucret vermeye gerek yok.
zeugma

New postby zeugma » Thu Dec 08, 2016 9:34 am

Merhaba. Bankalar sirket adresi ile ilgilenmiyor. Hesap sahibi olacak kisinin adres kaniti olmasini bekliyorlar.

aliyksel wrote:merhaba.

sanal ofis kiralayınca adresini banka kabul ediyor mu?
zeugma

New postby zeugma » Thu Dec 08, 2016 9:38 am

Bankalar sadece diger bankalardan gelen 'hesap ozeti' mektuplarini kabul ediyor. Subeden de bastirsaniz olur damga vurulmali tabi.

Londra'da yasiyorsaniz Lloyds London Bridge subesinde Polis kaydi belgesi ile kisisel hesap actirabilirsiniz.

brskara wrote:

Hesabı aktive etmek için Monese de adres kanıtı istiyor. Gelen mektubu ise başka bankalar kabul etmiyor.
zeugma

New postby esraersal » Thu Dec 08, 2016 9:16 pm

orduevi wrote:

Faturalar nasil kiraya dahil oluyor? Adiniza utility bill olmayacak mi?

Olmayacak evet. ev sahibimizin üzerine hepsi.
esraersal

New postby esraersal » Thu Dec 08, 2016 9:18 pm

zeugma wrote:Bankalar sadece diger bankalardan gelen 'hesap ozeti' mektuplarini kabul ediyor. Subeden de bastirsaniz olur damga vurulmali tabi.

Londra'da yasiyorsaniz Lloyds London Bridge subesinde Polis kaydi belgesi ile kisisel hesap actirabilirsiniz.

brskara wrote:

Londra'da yaşıyorum ama birçok Lloyds şubesine gittim hiçbiri açmadı. Emin misiniz London Bridge şubesinin açacağına?
esraersal

New postby zeugma » Mon Dec 12, 2016 2:35 pm

Evet eminim tabi ki :) Bende ayni seyleri yasadim herkes bu sureci yasamasin diye paylasiyorum.
Sadece polis adres kaydi ile (bunu yaptirmis olmalisiniz zorunlu bir belge) direk current account aciliyor.

esraersal wrote:Londra'da yaşıyorum ama birçok Lloyds şubesine gittim hiçbiri açmadı. Emin misiniz London Bridge şubesinin açacağına?
Last edited by zeugma on Thu Dec 22, 2016 7:57 pm, edited 1 time in total.
zeugma

PreviousNext

Return to Hyde Park