Board index Alaturka Londra Hyde Park

Internet Connection

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby MmarlonN » Fri Mar 21, 2008 3:35 pm

Arkadaşlar bu konuda bir sorum var özellikle BT kullanıcısı Erkut abi'ye ki sanırım o da Almanya'da ama şansımızı deniyelim.

İnternet servis saglayıcısı olarak Tiscali'nin bir paketi var (8 mb, sınırsız, router vs.) onu alacağım. Şimdi sorularım şunlar,

1- Hattı açtırmak için BT'yi mi arayacağım yoksa Tiscali bu işi yapıyor mu?
2- Bu 10 pound line rentalı Tiscali'ye mi ödeyeceğim yoksa BT'den ayrı bir fatura mı gelecek?
3- Şu pakette 6 kusur olanı alacağım telefon hattımı Tiscali'ye mi alacaklar yoksa BT'de mi kalacak.

Ne soru sordum yahu.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby Flavio Briatore » Sat Mar 22, 2008 12:44 am

Uygarcım benim için en büyük dert fatura.Nekadar fatura o kadar dert demek.

BT Line için 10£ vericen
Tiscaliye belli bir para.

Yerine al Virginden bir kablo internet keyfine bak.Tek fatura,tek ödeme...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby diyab » Sat Mar 22, 2008 6:19 am

@MmarlonN
- Hatti actirmak icin BT'yi arayacaksin. Hatti actirip telefon numarasi almadan hic birsey yapamassin. Hatti actirirken hattin eski numarasi yerine yenisini istersen bir onceki kiracinin telefonlarina cevap verme derdinden kurtulursun.

- Line rental BT'ye odeyeceksin. Eger Tiscali'nin "Line Rental Included" lu bir paketine gecersen ozaman tek fatura Tiscali'ye odersin.
- Eger sadece broadband alacaksan telefon hattin BT'de kalmaya devam edecek.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Fri May 23, 2008 4:47 pm

Ben bu konuyu bir daha gündeme getirmek istiyorum.

Bende yeni bir eve taşındım ve maalesef internet yok. Mobile Broadband ilgimizi çekti, onlarda da seçenekleri inceledik bir sürü ayrıntı detay çıktı. Bastır parayı al internetine bir tek uyan 3g oldu. Aldık ama 3gb limiti var bunun cezasıda £15. Download okadar iyi değil, geçen bir webcam görüşmesi yapalım dedik maymun olduk.

Velhasıl kelam, bu BT yada Virgin bağlantı yapmak için banka hesabıdır başka faturadır falan fişman istiyor mu?
haphazard
ROGER WATERS

New postby baris » Sat May 24, 2008 10:59 am

eger evde bt hatti daha onceden yoksa ekstradan 130 pound gunahi daha var.
Benim evde bt hatti olmasina ragmen 130 pound verdim o da ayri konu. Adam geldi kutuyu acip kurcaladi, 5 dakikada isini bitirip gitti. =£130.
bt "sizde hat var" bile dese inanma.

Virginde telefon da oluyor mu kablo uzerinden?
baris
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Sat May 24, 2008 1:07 pm

baris : Virgin'in kablo paketi var biz 20£'a almıştık.İçinde Telefon,Internet(2MB Sınırsız),TV var.1 Yıllık anlaşma yapmanız lazım.

Kurulum filan beleş...

Hatırladığım kadarıyla pek döküman filan istememişlerdi,sadece adres istemişlerdi diye hatırlıyorum.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby baris » Tue May 27, 2008 2:23 pm

O zaman maddi manevi yilin kazigini yemis birisi olarak sky almayin diyorum.
sky`in yarim yamalak calisma kivamina gelme asamasini burda yazsam heralde 2 sayfa tutar..
baris
ROGER WATERS

New postby diyab » Tue May 27, 2008 2:31 pm

@baris
Nasil oldu da BT charge etti seni. Problem evin icinde mi yoksa disindamiydi? Evin icindeyse ariza gozunun yasina bakmazlar tabi.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby davsan » Wed May 28, 2008 10:41 pm

yok ya, bt'nin charge etmesi icin ariza olmasina gerek yok. hat actilim ucreti gibi salak bir aciklamasi var.

bilmiyorum baris'larin durumu da oyle miydi ama, ben sky almak istiordum, o yuzden bt'yi sormustum bayagi, oyle demislerdi. gittik mecbur virgin aldik 130 vermeyelim diye (bir de 2 hafta mi ne bekleyecektik!), en bsalarda bayagi kastirdilar ama, dilimi isirayim, memnunuz simdilerde vurgun'den.
davsan
BAŞKAN

New postby baris » Thu May 29, 2008 8:17 am

Benim evde BT kutusu, hatti, kablosu plugi vs hepsi vardi. Adam geldi bi makineyi kutuya soktu, birini de icerdeki kabloya soktu. iki bip bip etti, "cheers mate" dedi gitti. pesinden £130 geldi onu biliyorum.
Benim anladigim: eski hatti kullanmaya devam edersek 130 pound almiyorlar. Yoksa 130 pound fix tarife gibi geldi bana.
her ay 10 pound hat kirasi da cabasi.

Kime sorduysam "sky gelmis gecmis en kotu musteri hizmetleri servisine sahip" dedi. Bir de telefon ettiginizde iskoc biri acarsa duaci kaliyorsunuz. Hindistanlidan daha iyidir.
Dusunemiyorum Turkiyede digiturku ariycam, birisi "iyaksamlar ushaum ben smail, nasi yardimcu olabilirum saa?" diyecek.
baris
ROGER WATERS

New postby davsan » Thu Apr 30, 2009 10:20 pm

en son bu konuyy tartisali degisen bi sey oldu mu? hala herkes sky'dan sikayetci mi?

biz virgin'le sonunda baristik ama, gicik yani maclari izlerken secme tusuna basamiyor olmak....

bu ara kampanyasi olan falan bi sey var mi? biliyor musunuz? bir de tasinma olaylarinda nasil oluyor? aktarirken kastiriyorlar mi bayagi?
davsan
BAŞKAN

New postby mindbender » Thu Apr 30, 2009 10:33 pm

O2 nun kampanyasi ile pipex'den gectik O2'ya (Bethere ile ayni network baya iyi bir network), hiz olarak memnunuz ADSL'imiz exchange'e uzak oldugu icin 2.5 mbit ustune cikamiyoruz (max 8mbit). Kampanya'da iphone+ev telefonlari+cep telefonu hatti+internet seklindeydi, yanlis hatirlamiyorsam aylik 40-45 pound.
ilk 1 yil internet bedava, sonrasida 7.5 pound olmali (benim uzerime degil o yuzden tam rakamlardan emin olamiyorum, bakmanizda fayda var.

Virgin ilk basladiginda 20mbit tarifesinden gecelim dedik, sizin sokaga kablo gelmiyormus burayi kazacaz dediler, yok kazmayin dedik kazdiklarinda yerdeki taslari dosemiyolarmis belediye izni vs ugrasmak istemedik, virgin kullananlardan iyi seyler duymadim 20 mbit diye satip 2-3 mbit ustune cikamiyormus hizlar, bolgeye gore degisir tabii.
mindbender
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Fri May 01, 2009 10:28 pm

Virgin 2mbit olan min bağlantı hızını min 20mbite çekti.Bizimkisi 2mbit aylık £10 ödüyoruz,başka poku püsürüğü yok...Bir soralım 20mbiti dedik ,kendi kullanıcısını kazıkladığı için vazgeçtik.Yeni kullanıcı fiyatı 20 bize 24 çektiler.

davşan ilk taşınırken posta kodundan kontrol ediniz ,post kodundaki yerde hat var ise arayıp bizim adresimiz bu taşınıyoruz bize gün verin diyorsunuz.Günde anlaşırsanız gelip takıyorlar, herhangi bir ek ücret almıyorlar birde 1 yıllık yeni kontrat yapıyorlar.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby deep » Mon May 04, 2009 8:33 pm

Bizim de tembelliğimiz tuttu biraz, yarım yamalak bir araştırma neticesinde Virgin'in hazır paketlerinden birini aldık, TV + Net + Tel. 15 gün sonraya randevu verdiler, gelip 4 saatte hattı çekip gittiler. 35 pound ödüyoruz ayda, yaptıkları spam'i saymaksak memnunuz da.
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby hcho » Wed Jun 17, 2009 1:08 pm

Sabit hatlardan yilda £6 kesinti yapilacakmis. Amac tasraya fiber optik baglanti goturmek. Alti ustu ayda 50p ama kizilca kiyamet koptu: vay ben bunu odemem, kriz zamani ne luzumu var vs vs

Fiber optik iyi hos da bir de Londra'daki aluminyum kablolara bir el atsalar hic fena olmayacak.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

PreviousNext

Return to Hyde Park