Board index Alaturka Londra Hyde Park

Internet Connection

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby jazzbo » Wed Jun 17, 2009 4:03 pm

BT 30 Haziran a kadar yeni hat baglamadan para almiyor,
http://www.moneysavingexpert.com/deals/ ... stallation
jazzbo

New postby placebo » Sun Jul 19, 2009 12:02 am

Tuttugum evde talk-talk kurulu. Limitsiz Internet var ama sikintili biraz. Ara sira baglanti saglayamiyor. Fiyati nekadardir onu da bilmiyorum. Kullanan var mi acaba aramizda?
placebo

New postby eycu » Sat Oct 10, 2009 10:50 pm

Su an Green Lanes Stoke Newington'da bir ogrenci yurdunda kaliyorum. Internet hizi maalesef 512Kbit ve bircok port kapali. Isterseniz 2Mbit'lik tarifeye gecirelim sizi, tüm portlarda açılır gibi gayet ticari, acimasiz bir teklif sunuyorlar sikayet edince. Haftalıgı 4.99'dan kontrat yapariz, yurttan cikana kadar da iptal edemesiniz diyorlar. Haftada 5 pound'dan ayda 20 pound ediyor.

20 pound'u bu adamlara vereceğime mobile broadand alirim diye dusundum ama onda da cok fazla verim alinamadigi soyleniyor. Odalarda BT line yok ne yazık ki.

Mobile broadband disinda bir cozum var mi? GSM operatorlerine baktim, bulundugum bolge bazilarinin 3G kapsama alanlarinin disinda kaliyor. Orange'dan yana problem yok gibi gorunuyor.

Ne yapmami onerirsiniz? Mobile broadband verimli ve istikrarli olur mu? Voip, download, TV/video izlemek gibi seyler icin kullanmak istiyorum.
eycu

New postby orange » Mon Oct 12, 2009 5:17 am

bu konuyu ilgili baslıkta biraz konusmustuk, genelde tavsiye edilmiyor..

viewtopic.php?f=2&t=551
orange

New postby ilkerse » Mon Oct 12, 2009 1:23 pm

Ben 1 yil kadar mobile broadband kullandim. Vodafone ile hiz kisitlamasi yapildigini gordum. 3'un performansi cok daha iyi. Rahatlikla real time video seyredip goruntulu msn gorusmeleri yapabiliyorsunuz. 2 mbps hizlarina kadar download yapabiliyorsunuz. Bulundugunuz bolgenin kapsama alaninda olmasi onemli tabi.. Uzun sureli kontrat yapmak istemeyenlere 3 mobile broadband oneririm.
ilkerse

New postby abbulu » Wed Mar 07, 2012 7:31 pm

baris wrote:Benim evde BT kutusu, hatti, kablosu plugi vs hepsi vardi. Adam geldi bi makineyi kutuya soktu, birini de icerdeki kabloya soktu. iki bip bip etti, "cheers mate" dedi gitti. pesinden £130 geldi onu biliyorum.

Bir deneyimde benden;

Gectigim evin ev sahibini taniyordum ve daha onceden BT hat ve broadband kullandigini soyledi. Bende BT yi aradim ve daha once oturan kisi hem hat hem de BT broadband kullaniyor sadece aktive edin uzaktan buraya gelmenize gerek yok diye defalarca soyledim ama yok olmaz biz illada da engineer yollayip baktiracaz dediler. Engineer geldi, elindeki cihazi sokete takti, 10dk falan bekledi, tamam hersey aktif olmus dedi ve gitti. Pesine £130 civari installation fee geldi. Yani daha onceden hat olmasi falan filan hepsi fasa fiso her halukarda bu parayi aliyor BT. daha sonra da line rental+limitsiz internet icin aylik £40 civari odedim 12 aylik kontrat icin.

Baglanti hizi genellikle 2mbit civarinda ve oldukca reliable bir hat idi. Birgun binanin elektigi kesildigi icin modem bozuldu. Telefon edip soyledim, telefonda baya bi ugrasti, kabloyu tak cikar, reset at.... en sonunda telefondaki de modemin bozuk olduguna kanaat getirince birkac gun icinde yeni bir modem gonderdiler. Hiz olarak oldukca iyiydi, sorunsuz video chat ve download yapiyordum fakat ilk aldiklari £130 dan dolayi gicik oldum adamlara.

Kurulum icin engineer randevusunu 1 ay sonrasina vermislerdi en yakin tarih olarak.

Gecenlerde evi degistirdim ve internet saglayicisini da en hizli ve daha ucuz diye VIRGIN den aldim. Sadece broadband, line rental olmadan, aylik £21. Fiyat oldukca guzel.

Videolu gorusme simdiye kadar sorunsuz bir sekilde hic yapamadim. Her zaman goruntu donuyor, ses gitmiyor.... 3 mart 2012 cmt si gunu bolgede bir sorun olmus ve o gunden bugune internet hala calismiyor. 5 gun oldu hala tamir edemediler, musteri hizmetleri tamamen yalan. 1e bas 3 e bas, 3 e bas diyor en sonunda da telefon kapaniyor, simdiye kadar 1 insanla gorusebilmis degilim. ilk birkac gun telefonumdan area service status kontrol ediyordum, serious fault var diyor bolgenizde diyordu. Dun itibari ile hersey normale dondu gibi bir servis durumu yazmalarina ragmen pek birsey degismedi. Su anda internet calisiyor ama dial up modem gibi calisiyor.

Reliability olarak virgin e 10 uzerinde 2 veya 3 ancak verebilirim. Bulundugum alanla da ilgili olabilir ama memnun degilim. Duzgun calistigi zaman dosya download ederken, youtube falan bakarken %50 zamanda 5mb/sec goruyorum ama video gorusmesinde hic performans alamadim ve asagi yukari 5 aydir kullaniyorum. (virgin 10mbit sinirsiz £21 olan secenegi kullaniyorum)

Kurulum icin 10 gun sonrasina tarih vermislerdi.

BT pahali idi ama, bozulma olmadi hic 1 sene boyunca. Musteri hizmetleri de, ilk aldiklari £130 tartismamiz haricinde oldukca iyiydi.

Ne kadar elma o kadar armutmuydu, neydi oyle bir soz vardi :)

BT pahaliydi ama virgin den kat kat daha iyidi kisacasi.

Virgin Musteri hizmetleri numarasini arayip 35dk bekledikten sonra 30-40 saniyelik bir gorusme yaptim. Tmam biz size engineer gonderelim deyip kapattilar.
Last edited by abbulu on Thu Mar 08, 2012 11:35 pm, edited 1 time in total.
abbulu
ROGER WATERS

New postby silvertr » Thu Mar 08, 2012 9:07 am

benim internet deneyimim baya rahat oldu
gecen ay aktive oldu. Sky dan uzaktan bisiler yaptilar acildi .. 12 ay kontratim ve aylik 20 pound odemem var sadece..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby HSAG1D » Thu Mar 08, 2012 9:16 am

Biz daha once sky kullaniyorduk, tv'ye dahildi. 8mbit rahat hiz vardi.

Tasininca BT infinity'ye gectik, baglanti ucreti almadilar. aylik £30'a net 35mbit hizli internet ve unlimited landline telefon hizmeti aliyoruz.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Thu Mar 08, 2012 9:50 am

Ben su vakte kadar iki kez Virgin, bir kez BT ve bir kezde O2 kullandim. Sahsen O2 aralarinda en kalitelisi idi. Fiyat/Performans acisindan da oldukca iyiydi..

Su an yine Virgin kullaniyorum. Ilk olarak 10Mbit'lik versiyonunu sectik. Oldukca sorunluydu. Sonra 30Mbit'e cikarttik simdi hersey sorunsuz. Her daim 30Mbit hizi gorebiliyorum. Sanirim Virgin'in pazarlama stratejisi bu; 10Mbit ile kandir, bezdir, 30 MBit sat :)
haphazard
ROGER WATERS

New postby Sylvan » Sun Mar 18, 2012 2:59 pm

Biz Virgin ile kontrat yapmistik 2011 sonlarina dogru fakat fiyat artisi dayatinca, kontrati iptal etme sansi dogdu ve bir daha arkamiza bakmamak kaydiyla 100m rekoru kirarcasina kactik.

Baglattigimiz gunden itibaren ilk 3 hafta 'bolgenizde sorun var' dediler. Ne duzgun bir skype yapabiliyorduk, ne de muzik dinleyebiliyorduk. Buna ragmen parasini aldilar fakat 5 poundluk indirim yaptilar sadece.
Speed testlerde daima soz verdikleri hizlari gorduk, ama internetimizin surekliligi hicbir zaman olmadi.

Simdi BT'ye gectik, 40Mbit Infinity, bakalim gorecegiz, deneyimledikten sonra tekrar yazarim.

3 mobile broadbandi ise 1 senedir kullaniyorum, bir gun bile sikintim olmadi, ne isim varsa hepsini hallettim (cogunda mobil durumdaydim), kesinlikle tavsiye ederim.

Edit: BT gercekten bekledigimiz gibi cikti. Interneti cok hizli ve kopma kesinlikle yasamiyoruz. Lakin, fiberoptik olarak aldiginiz internet aslinda bir yerden sonra fiberoptik degilmis, Virgin de kapimiza kadar geliyordu, BT de ise sokagin basinda bitiyor. Ama hiza cok da etkisi oldugunu soyleyemem.
BT-Vision gercekten garip, kablolu tv ile calismadigindan, aerial girisi bulmaniz gerek evde. Anten kismi o yuzden sorun olabiliyor.
Sylvan

Previous

Return to Hyde Park