Board index Alaturka Londra Hyde Park

Sadece Ingiltere'de gorulen arabalar

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby hcho » Wed Mar 05, 2008 10:11 am

Gordugum kadari ile forumumuzda gazci arkadas cok, kendilerine bir hizmet olarak Ingiltere'ye ozgu, Turkiye'de pek/hic gorulmeyen araclardan bahsedecegim. Ilki ve en superi:

Reliant Robin
Kelime sarfetmeden direk fotografla girmek istiyorum.
Image
Evet, arabanin onde sadece bir tane tekerlegi var. Bu araca motorsiklet kategorisinde vergilendirdikleri icin bir ara bayagi satmis. 2001 yilina kadar da uretim surdugu icin hala yollarda gormek mumkun. Yanliz ben gordum mu bayagi geriliyorum, her an devrilecekmis gibi geliyor. Cogu zaman da surucusu 3000 yaslarinda bir amca oluyor ki iyice akillara zarar.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby deep » Wed Mar 05, 2008 11:27 am

4 farklı cümle yazip sildim, ne diyecegimi bilemedim :)
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Wed Mar 05, 2008 5:54 pm

hcho,

Bizde bir ara BIS 126 efsanesi vardı. Aynı kategoriye giriyor gördüğüm kadarıyla. Hem BIS'in aktarımı bildiğin motorsiklet zinciri ile yapılıyordu..
haphazard
ROGER WATERS

New postby hcho » Fri Mar 07, 2008 9:20 am

Bu araclar BIS 126dan daha buyuk, Uno'larla ayni genislikte ic mekan. Bu arada Anadol'dan asina oldugumuz saman kaporta teknolojisi bu aracalarda da kullanilmis. Maksat hafif ve ucuz olsun.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby haphazard » Fri Mar 07, 2008 10:44 pm

Kaportaları yiyen ineklerde mevcut mu :)
haphazard
ROGER WATERS

New postby hcho » Sat Mar 08, 2008 4:18 pm

Austin FX4
Londra'nin ikonik taksilerinin markasini da ogrenmis oldunuz boylece. Gerci artik Austin diye bir marka kalmadi ama bu modelin lisansini alan baska bir sirket uretime devam ediyor.

Image

Bu arkadaslar black cab, hack, hackney ya da hackney carriage deniyor. Bunlar yoldan yolcu alma iznine sahip olan tek taksi cesidi; 5 yolcu tasiyabiliyorlar ayni anda. Bayagi pahali oluyorlar, ozellikle Londra'ya ilk kez gelen arkadaslar ustunde taksi yaziyor diye bunlara binmesinler. Havaalnindan sehir merkezine ucret ufak bir servet tutabilir.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby haphazard » Sat Mar 08, 2008 5:02 pm

Bu Austin bizim eski İstanbul dolmuşlarının enden zayıflamış, boydan uzamış haline benziyor. Hoş dolmuşum fiks ücreti varken bu ingilizlerin taksiden bu kadar servet almalarının amacını toplu taşımaya yönlendirme olarak algılıyorum ama yanılıyormuyum bilmiyorum..
haphazard
ROGER WATERS

New postby hcho » Wed Apr 16, 2008 6:22 am

MonoTracer
Aslinda sokaklarda pek yaygin olarak goruldugu soylenemez, zira yeni cikt bu alet. Araba desem degil, motorsiklet desem degil. Siz kendiniz karar verin:
Image
Hediyesi £41 000 olan bu arkadas yagmurda islanmadan motorsiklet surmek isteyenler icin sanirim.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby 386-DX » Sat Apr 26, 2008 7:47 pm

Buna benzer bir de BMW C1 var ama İngiltere'ye özgü değil.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby hcho » Sat May 31, 2008 1:56 pm

Morris Minor
Ingiltere'nin vakt-i zamaninda VosVos'a cevabiydi bu ara. Kaplumbaga kadar olmasa da bir hayran kitlesi mevcuttur. Bu arabalari hala yollarda gorebilirsiniz. Restorasyonu ile ugrasan klupler bayagi yaygin.
Image
hcho
BRUCE DICKINSON

Return to Hyde Park