Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra'da bulamadiklarimiz/ tr'den ozlediklerimiz

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby erkut » Mon Apr 16, 2007 11:02 am

simit cekiyor canim yine. her Türkiye´ye gittigimde abartmiyorum bir 10-15 tane aliyorum, atiyorum buzluga, haftasonu kahvaltisina firinda bir güzel isitiyorum, beyaz peynir ve kücük bardaktan cayla nostalki takiliyorum.

Hanim alistirdi bizi su bardagindan tembel isi sallama caylara, kafayi siyiracam valla.

Türk simiti bulamaz miyiz Londra´da yahu?
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Mon Apr 16, 2007 11:52 am

Oncelikle onun adi simit degil gevrek, duzelteyim.
Sonra da kuzey-dogu Londra'daki pastahannlerde gordugumu belirteyim. Hani Fener macina gitmistik bir kere, oralar da var.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Mon Apr 16, 2007 12:48 pm

"Gevrek gevrek gülme lan" geldi aklıma Gevreği görünce,Yanlız nezaman Simit desem istinasız her İzmirli simit değil gevrek der ,nedir bu gevrek deme zorunluğu :)
Last edited by Flavio Briatore on Mon Apr 16, 2007 1:39 pm, edited 1 time in total.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby erkut » Mon Apr 16, 2007 1:23 pm

benim bildigim gevregin sifat oldugu ama neyse, sen öyle diyorsan vardir bir bildigin. Yine de durduk yerden simit kelimesinin hayatina son vermeyelim. :)

hcho, emin degilim ama Kuzey Londra´da simit diye, pardon gevrek diye, pastane simiti, pardon pastane gevregi satiyor olmasinlar. Onlar yenmiyor be Abi, yani üzerinde susam var diye zorluyorum kendimi ama, farkli bir sey yenilen. Ne simit, ne gevrek... :)
erkut
ROGER WATERS

New postby davsan » Mon Apr 16, 2007 10:21 pm

ya evet ben de simit istiyorum!! her turkiye'ye gidenden istiyorum ama, "havaalaninda satilmiyormus" diyerek getirmiyorlar... :( hocam bir market mi kesfettik ne? soyle son yillarda ankara-istanbul'da super moda olan "simit dunyasi" ekolu bi yer mi lazim acaba londra'ya :)
davsan
BAŞKAN

New postby davsan » Mon Apr 16, 2007 10:29 pm

ha bi de benim canim acayip beyaz leblebi sitiyordu, allahtan onu getirtmeyi basardim. simdi dudaklarim bembeyaz ola ola yiyorum; buyrun gelin :)
davsan
BAŞKAN

New postby erkut » Tue Apr 17, 2007 10:27 am

davsan wrote:ya evet ben de simit istiyorum!! her turkiye'ye gidenden istiyorum ama, "havaalaninda satilmiyormus" diyerek getirmiyorlar... :( hocam bir market mi kesfettik ne? soyle son yillarda ankara-istanbul'da super moda olan "simit dunyasi" ekolu bi yer mi lazim acaba londra'ya :)

valla Avrupa´da is yapar Simit. Ingiltere´den baslar Orta Avrupa´ya da gireriz. Pastane simitini simit diye kaktiriyorlar. Bizim Izmir´li de Londra´da gevrek var diyor.
erkut
ROGER WATERS

New postby MmarlonN » Wed Apr 18, 2007 1:36 pm

hcho wrote:Oncelikle onun adi simit degil gevrek, duzelteyim.
Sonra da kuzey-dogu Londra'daki pastahannlerde gordugumu belirteyim. Hani Fener macina gitmistik bir kere, oralar da var.

Gevrek nedir yahu : ) Babam da der di ayar olurdum. Onu da bizim oraya alistirdik artik o da simit diyor : )
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby davsan » Wed Apr 18, 2007 9:35 pm

erkut wrote:
davsan wrote:ya evet ben de simit istiyorum!! her turkiye'ye gidenden istiyorum ama, "havaalaninda satilmiyormus" diyerek getirmiyorlar... :( hocam bir market mi kesfettik ne? soyle son yillarda ankara-istanbul'da super moda olan "simit dunyasi" ekolu bi yer mi lazim acaba londra'ya :)

valla Avrupa´da is yapar Simit. Ingiltere´den baslar Orta Avrupa´ya da gireriz. Pastane simitini simit diye kaktiriyorlar. Bizim Izmir´li de Londra´da gevrek var diyor.

tamam o zaman! simdi bi mutfak buluyoruz once, depodan bozma. sonra biraz susam, pekmez, hamur filan. oldu bitti! ha tabi bi de jan janli kagit ve para sayma makinesi :) yalniz sonumuz bunlara benzemesin... http://www.youtube.com/watch?v=XjcoW1-OUcI
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Thu Apr 19, 2007 9:34 am

Bre densizler, hic anlam kaymasi diye bir sey duymadiniz mi? Pastahane simidi gibi uzun uzun isim tamlamasi kuracagina ona simit deyiverirsin, sokakta satilana gevrek.

Bir sonraki kelimemiz klorak...
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erkut » Thu Apr 19, 2007 11:51 am

hcho wrote:

hahhhahahaa. Valla kelime hazneniz bayagi genis, yeni bir dil olmus bu "Izmirce", grameri Türkce´ye cok benziyor. Ayni dil grubuna ait midirler acep? :)

@davsan,

abi bütün organizasyonu sana birakip, para sayma vazifesini seve seve üstleniyorum. Mütesebbis ruhun, r harfinin molekülleri olmadigindan, ruhu olan birine kuyruk olmayi becerebilirim. :D
erkut
ROGER WATERS

New postby davsan » Thu Apr 19, 2007 7:49 pm

hcho wrote:

biz de ona cokrak deriz :)
davsan
BAŞKAN

New postby davsan » Thu Apr 19, 2007 7:51 pm

erkut wrote:@davsan,

abi bütün organizasyonu sana birakip, para sayma vazifesini seve seve üstleniyorum. Mütesebbis ruhun, r harfinin molekülleri olmadigindan, ruhu olan birine kuyruk olmayi becerebilirim. :D

oldu bu is o zaman :) peki yiyiciler hazir mi???
davsan
BAŞKAN

New postby MmarlonN » Mon Apr 23, 2007 12:25 am

Ben potansiyel bir yiyici adayiyim. Yenecek simit (Izmirce gevrek: ) ) nerede?
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby MITOKONDRI » Wed Apr 25, 2007 12:11 pm

Ben tuzlu CIGDEM istiyorum bir de citi citir GEVREK.

KUMRU sandwich Izmir'imden

Bir de KESTANE SEKERI lutfen...
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

PreviousNext

Return to Hyde Park