Board index Alaturka Londra Hyde Park

Ucuz ucak bileti bulma taktikleri

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby hcho » Wed Feb 23, 2011 3:24 pm

Dublin ne alaka? Var mi bir faydasi?
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby spiderman » Thu Feb 24, 2011 2:25 pm

Valla cilli kardeslerimizi getirecekler herhalde.
spiderman

New postby hcho » Thu Feb 24, 2011 3:08 pm

Onu anladim da niye "kocum benim"? Hani faydasi olmayan kilisenin papazi ile ilgili bir atasozumuz vardir...
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby spiderman » Sat Feb 26, 2011 2:49 pm

Izmir'e direkt ucus problemini, Avrupa'yi arsinlayan biri olarak senelerdir cekiyorum. Dublin'e de sikca gidiyorum. Ayrica forumda Dublin'le baglantili birileri olabilir benim gibi. Belfast'ta oturanlar oldugu gibi. Cok da sorgulamaya gerek yok.
spiderman

New postby freyja92 » Fri Jul 29, 2011 6:27 pm

5. Eylül. 2011'de saat 21:00'da London Gatwick Havalimanı'ndan Bodrum Havalimanı'na bir bilete sahibim. İlgilenen arkadaşlar benimle irtibata geçebilir.

e-mail: edadenizozdemir@gmail.com
freyja92

New postby hcho » Wed Sep 14, 2011 9:02 am

THY ile ucmayin ucurtmayin. 2 hafta icinde 8 ucusuna bindik, 1 tanesini bile zamaninda kaldiramadi, ki bunlardan 2si sabahin ilk ucusu olup, karsi taraftan ucak gelmedi falan gibi bahaneler de yoktu. Zirveyi ise ucagi pistin basina kadar getirip, "aaa yakit koymayi unutmusuz" diyerek park alanina geri donmeleriyle yaptilar.

Ortada kurumsal bir sikinti oldugu cok acik, giderek de kotuye gidiyor, pilotlar, murettebat, yer ekibi limitte gidiyor, patlamaya hazir el bombasi gibiler.

Bu isler koltuk kilifi, hostes elbisesine yeni tasarim, Manchester United'li futbolcularin Bay Yanlis'i oynadigi gidikla da guleyim guvenlik demolari ile olmuyor malesef.

Paraniza da caniniza da yazik. THY ile ucmayin, ucurtmayin.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby silvertr » Sun Sep 25, 2011 12:34 pm

THY lari ile bende yaz tatilinde baya uctum .. aynen hic bi ucak zamaninda kalkmadi! Ama Heatrow dan British A. dan baska alternatif bilmiyorum..
Luton ve Gatwick de bana uzak kaciyor.
Var midir baska alternatif ?

Bir de Xmas icin bileti simdiden alsak faydasini gorurmuyuz ?
silvertr
ROBERT PLANT

New postby hcho » Mon Sep 26, 2011 7:34 am

Istanbul'a direk ucuyorsan ya BA ya THY. Baska alternatif malesef.

Ama Ankara, Izmir gibi sehirlere gidiyorsan baglantinin Istanbul yerine Munih'te yaparak Lufthansa ile gitmek mumkun. Benzer sekilde Swiss Air'de kullanilabilir.

Evet noel icin simdi alirsan buyuk faydasini gorusun. Fiyatlar yaklastikca artacak, 5-6 katina cikacak.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby abbulu » Tue Sep 27, 2011 11:01 am

Ben THY ile 2011 yili icinde farkli zamanlarda 12 ucusa bindim hepsi zamaninda kalkti. en fazla 5-10dk gecikti. Heatrow dandi ucusularin hepsi.

Ama THY digerleri ile karsilastirinca abartili pahali.
abbulu
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Tue Sep 27, 2011 11:16 am

pahalı ama bence değiyor ikram, koltukların rahatlığı ve eğlencesi ile. bir de atatürk benim evime yakın, sabiha çok uzak kalıyor. easyjet'in ve pegasus'un koltuklarında bacak boşluğu çok az oluyor, 3 saat oturması zor, atatürk'e de gitmiyorlar.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby HSAG1D » Tue Sep 27, 2011 12:52 pm

THY ile son 5 yilda onlarca kez uctum, 1-2 sefer disinda en az 15 dakika en cok 2 saat gecikti. Ozellikle Turkiye orijinli ucuslarda gecikme ve uzun gecikme Allah'in emri. Birkac kez saat basi olan iki Ankara - Istanbul ucagini birlestirebilmek icin gecikmeler olduguna sahidim.

Yigidi oldurup hakkini verelim, THY temekleri neredeyse mukemmele yakin ama sanirim o da Do-Co'dan kaynaklaniyor.

Bir de THY'yi easyjet, peagus, thomson vs ile karsilastirmak sacma oluyor. BA, Lufthansa vs ile karsilastirmak lazim.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Tue Sep 27, 2011 1:07 pm

BA'e göre de çok iyi bence kabin içi eğlencesi ve ikramı.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby haphazard » Wed Sep 28, 2011 8:54 am

HSAG1D'nin de dedigi gibi karsilastirmayi charter yapan ucuslarla karsilastirmamak lazim. Ben genelde THY ile ucuyorum ve denildigi gibi bir kac sefer disinda hic gecikme olmadi.

TR'ye giderken peak zamanlarda son anlarda bilet almaya kalkismamdan dolayi aktarmali ucuslarda almis bulundum. Swiss ve Air France ile. BA ile de bir kere direk ucmustum ama hic biri THY'nin konforuna yakin olmuyor maalesef.

easyJet ve Pegasus'u karsilastirmak gerekirse Pegasus hafif daha pahali gibi geliyor bana... Ama ucklari ve konforu'da easyJet'ten daha iyi gibi..

Bu arada bilet almaya yakin karsilastirmada fayda var. bazen easyJet'in cektigi fiyattan £40 daha fazlasina THY bilet verio. eger gatwick yada stansted'e otobusle gitmiosan zaten tren bileti gidisi donus £20 oluyor ve haliyle nerdeyse ayni fiyata geliyor..
haphazard
ROGER WATERS

New postby hcho » Wed Sep 28, 2011 9:09 am

THYnin konfor konusunda belli bir standardi yok. Benim icin en onemli sey ucak koltugunun sirt kisminin ergonomisi. Bazi THY ucaklari hakikaten cok rahat, bazilarinda ise 2 saat ucus sonrasi 2 gun sirt agrisindan kurtulamiyorum.

BA'in koltuklarinin dosemeleri oyle janjanli falan degil belki ama her koltugunda rahat ettim simdiye kadar.

Rotar konusuna gelince, mevzunun temeli eldeki personelin yurutulmek istenen operasyona az gelmesi gibi bir durum var. Sirf buyumus olmak icin buyuyunce ne murettebat yetiyor, ne yer gorevlisi. Pilot acigini yabanci pilot getirerek cozmeye calisiyorlar ama yer gorevlisinde o sans yok, 1 tecrubeli 2 acemi seklinde kontuarlar . Rotarlain cogu da yer gorevlilerinin yolcuyu zamaninda check-in edememesinden kaynaklaniyor.

Bir de Istanbul'un hub yapilma hevesi var ki, bu kadar gerzekce bir politika daha gormedim. Trafik cok gorunsun diye THYnin ic hat ucuslarindaki aktarmalari bile oraya kaydirdilar. Bir kesmekes, bir curcuna gidiyor.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby hcho » Mon Dec 12, 2011 8:25 am

THY ile uçmayın uçurtmayın demiştik:
http://www.ntvmsnbc.com/id/25305067/
hcho
BRUCE DICKINSON

PreviousNext

Return to Hyde Park