Board index Alaturka Londra Hyde Park

Ucuz ucak bileti bulma taktikleri

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby haphazard » Mon Nov 17, 2008 10:28 pm

mindbender,

Yorumun için teşekkürler. Swiss'in en ucuz fiyatı vermesi beni biraz şüphelendirmişti, firma hakkında bilgi vermiş olmanda gerçekten çok güzel. Uçuş saatleri ve bekleme sürelerini dikkate aldım biraz. Normal Londra Istanbul uçuşlarına nazaran 1 saatlik bir bekleme süresi oluyor buda makul geldi bana. Uçuşların öğleden önce olması da ulaşım açısından problem yaratıcak gibi değil.

Son paragrafında belirttiğin yorum aslında aradığım şeydi. Havaalanından dışarı çıkma gibi bir durum söz konusu değil. Daha önce hiç uluslararası aktarmalı bir uçuş yapmadığım için herhangi bir süpriz ile karşılaşmak istemediğimden bu transit vize durumunu araştırdım. Teşekkürler.
haphazard
ROGER WATERS

New postby dumah » Wed Nov 19, 2008 6:10 pm

Kibris Turk Hava yollari diyorum tek geciyorum :) Bugune kadar londraya 6 7 kez kthy yi kullandim gercektende fiyat olarak uygun... 100 - 130 pound arasi bi tarifede ucuyorum genele bakarsaniz. 74 e uctugumda oldu ama. Servis guzel , ucaklar eski , genellikle hinca hinc dolu oluyor. ucak girisinde sizi Kibris sivesiyle karsilayan guzel hostes ablalar. Baya iyi oluyor bol gurultulu bagiris cagiris kavga sohbet :) kulanilan sive harika zaten hem ingilizce icin hemde turkce icin. " Hos Geldiggiiiniz efendim " "Napan be gardas " vs. vs. Ben sahsen seviyorum ama kthy yi genellikle kendi cebimden odedigim biletler icin kullaniyorum , ama sirket islerinde thy tek gecerim :)
dumah

New postby hcho » Wed Nov 19, 2008 8:43 pm

KTHY online bilet satmaya basladi mi? Yoksa hala acentadan mi yapmak gerekiyor illa?
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby haphazard » Wed Nov 19, 2008 9:17 pm

Ben en son baktığımda bırak online bilet satmayı online tarife bile bulamıyordu...
haphazard
ROGER WATERS

New postby baris » Thu Nov 20, 2008 10:56 am

bir defa kullandim, kthy benim de hosuma gitmisti. bileti havaalanindan aldim. online heralde yok. ya da var ama calismiyor.
Ama ben de business class thy'yi tek gecerim :D
baris
ROGER WATERS

New postby dumah » Sun Nov 23, 2008 12:44 am

Olurmu ya online bilet satmaya basladilar :) okadarda yapmayin.
dumah

New postby Latin_Beats » Mon Dec 22, 2008 2:09 pm

Arkadaşlar selamlar,

Ben 3 yıl önce easyjet ile uçmuştum, şimdi bu ocak ayında gene uçmayı planlıyorum, bu yakın zamanda ucanlarınız varsa bana iki konu hakkında bilgi verebilirse çok sevinirim.

1. Ben uçtuğum zaman beraberimizde uçağa girebilecek çantanın kilosu önemli değildi sadece boyutu önemliydi. Onun içinde check-in sırasının kenarına koydukları demirden bir kutu vardı, onun içine sığdırdığınız sürece isterseniz taş taşıyın sorun etmiyorlardı. Bu uygulama devam ediyor mu? Birde eğer devam ediyorsa, boyutlarını aşağı yukarı hatırlayan varsa çok sevinirim.

2. Uçağın bagajına girecek olan bavul için sadece 20 kiloluk bir limit vardı, 20kg'a kadar bedava ondan sonrası ücretliydi, şimdi 20 kilo içinde ücret alınıyor değil mi?
Latin_Beats

New postby vamosbien » Mon Dec 22, 2008 9:19 pm

evet o uygulama devam ediyor,websitelerine girebilirseniz olculer mevcut..
eger havaalaninda bagajinizin o olculeri ve kiloyu astigini anlarsaniz normalden cok daha fazla para odersiniz..Havaalanina gitmeden odemeyi yapmak gerekiyor yani..(gerekirse)
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby Latin_Beats » Wed Dec 24, 2008 7:38 am

vamosbien cevap için teşekkür ederim. Şimdi baktım dediğin gibi el bagajı uygulamasında değişiklik yok...
Easyjet'in sitesinde yazan şu şekilde: "...Ancak, yerel olarak belirlenen sinir degerlerin daha kisitlayici olmasi durumunda, yolcularin 55x40x20cm büyüklügünde sadece tek parça standart el bagaji tasimalarina izin verilir; makul sinirlar içerisinde herhangi bir agirlik sinirlamasi yoktur. Baska bir ifadeyle, yolcu, bagajini bas hizasinin üstündeki saklama haznesine yardim olmadan güvenli bir sekilde yerlestirebilmelidir..."
Latin_Beats

New postby 386-DX » Wed Dec 24, 2008 5:17 pm

1- Bavulu kendiniz kaldırıp yukarı koyabildiğiniz sürece ağırlığını sorun etmiyorlar.

2- Kabin bagajı limiti 20kg, ancak her parça için para ödemeniz gerekiyor. Bilet alma sayfasında default 1 parça seçili çıkıyor, ödemeyecekseniz kaldırmayı unutmayı. Yani her parça için para ödüyorsunuz + toplam 20 kg'yi geçerse ayrıca para da ödüyorsunuz.

Buna rağmen toplamda bayağı ucuz. Ben geçenlerde Türkiye'ye vergiler dahil 55 pounda gidiş dönüş bileti aldım mesela.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby Sessizlik » Thu Jan 15, 2009 12:04 pm

Canlar, yeni konu açmak istemedim. Sizden öğrenmek istediğim bir konu var.

Ada'da, Londa gibi ulaşımın Türkiye'e gidiş geliş 100 paund civarında olduğu başka yerler var mı?

Açıkcası ben yurtdışında kalmak istiyorum, fakat genelde vasatın üstünde bir öğrencilik hayatı yaşadığım için, annemlerin hep yanında oldum. Ayda 1 kere hafta sonu git gel yapmak istiyorum. Fakat bunu bütçemi zorlamadan halletmek çok iyi olacak. Yolculuk benim için problem değil, 5 sene öğrencilik hayatımda 2 saat git gel yaşadım. Ayda bir kere annem için sorun olmaz. =)
Sessizlik

New postby outsider » Fri Jan 16, 2009 4:47 pm

@Sessiz

Easyjet ile asagi yukari bir ay onceden bilet ayarlarsan Avrupa'da bir cok yere £100 un altinda gider gelirsin.

Tabi cikis ulkene gore degisme ihtimali var, ben UK'den bahsediyorum, eger TC'den cikacaksan fiyatlar farkli olabilir.

SItesine bir bak istersen
outsider

New postby baris » Sat Jan 17, 2009 11:45 am

sessizlik: havaalanina ulasim da cok ucuz degildir. easybus, national express, national rail vs.. bunlarin hepsinin zamanlarina ve fiyatlarina bak derim.
taksi kabaca 40-50 pound tutar havaalanina.
baris
ROGER WATERS

New postby Leon » Tue Feb 03, 2009 2:02 pm

konuyu bastan sona goz atarak da olsa okudum. ucuz hava yollarindan vs bahsedilmis. extra para odememenin gerekliliginden falan sozedilmis. ben de mart basi gelmeyi dusunuyorum ingiltereye.
pegasus'tan 6 mart tarihi 36 pound'a buldum (85 tl), thy ayni tarihlerde 265 tl'ye goturuyor. aradaki fark gercekten devasa.

saati de uygun, burdan yerel saatle 10'da kalkip, oraya yerel saatle 12'de variyor.

ancak herhangi bir surprizle karsilasmak da istemiyorum. elimde muhtemelen kocaman bir valiz olacak. su tekerlekli, icini doldurunca 20 kilo ceken valizlerden. bunun disinda bir de el bagajim olur. belki bir laptop da olur.

pegasusu tercih etmeden once bilmem gereken bir sey var mi?

bir de unutmadan soyleyeyim, ucak stansted havalimanina gidiyormus. ek$isozlukten okuduguma gore biraz uzakmis londraya. ve anladigim kadariyla en kolay (ya da en azindan en ucuz) ulasim sekli easybusmis. olmazsa da trene binmeliymisim.
biraz erken ama simdiden sorayim bunu da, Stansted'den londra'ya ulasim icin hangi yolu tavsiye edersiniz, ilk defa londraya adim atacak biri icin?
Leon

New postby abbulu » Tue Feb 03, 2009 2:36 pm

pegasus u bilmiyorum hic ucmadim. Stanstead de haritadan bakinca baya bi uzak :) Tahminen trenle lonraya 1 saat suruyordur.
abbulu
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Hyde Park