Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra'da Mekanlar - Bar, club, restaurant, cafe ve saire

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby MITOKONDRI » Thu May 17, 2007 1:36 pm

Rica ederim arkadaslar, siz eglenin yeter ki! -))
Devam ediyorum:

(11) VERTIGO: Ben orda ufak bir 'gathering' gerceklestirmistim... fena diil, tek esprisi butun Londrayi yukardan seyredebilmen.. yoksa baska bir sey yok.. Ve sadece sarap ve sampanya vardir icecek.. Ama panaroma view hakketen superdir.

(12) NANDOS @ London Bridge: Nandos u herkes bilir, fakat bu Nandos super, nehrin kenarinda, inanilmaz guzel bir yer.. Iceri girince aa ne kadar guzel.. yazik ki Nandos olmus, burdan ne guzel sarap evi olurdu diyorsunuz... Ya da en azindan benim sarap-sever ler oyle diyor!!!

(13) VINOPOLIS: Yukardaki Nandos un tam karsisinda, dunyanin her yerinden saraplari tadabileceginiz bir yer, sarap duskunleri icin birebir, tek gecerim.. Kitap gibi menu leri var...Iki saatimi aliyor bir kirmizi sarap secmek...

(14) ABACUS: (Bank Station) City de calisan takim elbiselilerin persembe ve cuma geceleri tika basa doldurdugu, sarhos olana kadar ictigi, ve isini bilen erkeklerin kesinlikle bos cikmayacagi bir yer. Ozellikle 12 den sonra gittikce sarhos olan ingiliz kizlarla uclu grublar halinde ciktigim bir iki kez gorulmus ve hatta fotograflanmis, bana karsi santaj icin de kullanilmistir! -))

(15) MOCOTO: (Knightsbridge'te) Bu Londra'nin en iyi Brezilya restaurantidir. Biraz up market ama hostur. Ust kat sadece bar, acayip minimalistik bir dekor ve tahta oymalar her tarafta... Cok iyi kokteyler... Brezilya Vodka sindan yapiyorlar, ismini unuttum simdi hatirlamiyorum.. alt kat restaurant, baya iyi.. Ust kattaki barda gec saatte gidip ortama karisip kokteylinizi yudumlayabilirsiniz. Tuvaletlerindeki her tarafa antik cerceveli ayna takma muhabbeti aklima kazinmis durumda, evimi aldigim zaman ayni dekoru kendi banyoma yapmayi dusunuyorum.

(16) TANTRA (Soho): Burasi ilginc bir yer, tamamiylan beyaza burunmus buyuk bir club.. beyaz perdelerle cevrilmis beyaz yataklar filan da bulabiliyorsun... Gecen sene baya populerdi, bu sene o kadar degil. Iceri giris 25 kafa, ortam iyi, upmarket gibi gorunsede ilk basta, oldukca karisik gelen kisiler acisindan...
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby erkut » Thu May 17, 2007 2:02 pm

mitokondri, valla dumur ettin yahu. Hanimi evlilik yildönümünde Piccadily Circus´taki KFC´ye götürmeyi planliyordum, kurtardin beni. :D

Saka bir yana, cok saglam seceneklerimiz oldu sayende.

Ekmek carpsin Nike Town´un arkasindaki Özer´den baska bir yer bilmiyorum merkezde. Hanimi bu kez de oraya götürürsem kusacak.

Ufak bir animi anlatayim hemen. Gecen evlilik yildönümüzde gittik oraya. Cicek falan aldik, gran tuvaletiz, saclar baslar jöleli. Masada mumlar yaniyor, falan. Atmosferimiz acayip romantik. Starterleri söyleyecegiz. Hanim kendine güzel bir kirmizi sarap söyledi, garson bana döndügünde; "Ben bir ayran alabilir miyim" dedim. Allah canimi alsin, hanimi biraktim, garson kizin bile surati eksidi. :D

Essege altin semer vurmuslar, ben essegim demis, o misal. Yörügün romantizmi de ayrana kadarmis. Üstüne bir de sen evlilik yildönümünde hanimdan müsade isteyerek hcho ustami ara, GS skoru al. Yuuuuh diyorum kendime. Hanim yine de kapasitem dahilinde romantik oldugumu söyler. :D

Bizim kücük anektod bir yana, fena degil Özer´in atmosferi, orayi da biz tavsiye etmis olalim.
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Thu May 17, 2007 6:39 pm

@MITOKONDRI
Hocam bize bir sarap basligi acsana. Sirkeden ayirt edemiyorum misal ben, belki birseyler kapariz.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MITOKONDRI » Mon May 21, 2007 9:17 am

davsan wrote:
hcho wrote:@MITOKONDRI

Sana "life style guru" diyebilir miyiz?

kesinlikle katiliyorum. hatta admin'e soyleyelim, bu sifati MITOKONDRI'nin isminin altina ekleyelim :) ogrenecek cok seyimiz var senden MITOKONDRI, iyi ki varsin walla ;)

Walla yapmissiniz da, daha yeni farkettim ismimin altinda...
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby davsan » Wed May 23, 2007 12:14 am

hcho wrote:@MITOKONDRI
Hocam bize bir sarap basligi acsana. Sirkeden ayirt edemiyorum misal ben, belki birseyler kapariz.

hakkaten, sarap konusunda ben de oldukca cahilim. en azindan biri bana beyazla beyaz, kirmiziyla kirmizi muhabbeti ne derece de dogru, bir dayanagi var mi onu soylese.

bi de genel olarak, hangi yemekle ne tip sarap gider?
davsan
BAŞKAN

New postby davsan » Wed May 23, 2007 12:27 am

bir de super bir kokteyl bar varmis, covent garden'daki Lion King'in yaninda. mekanin adi B@1.
normalde kokteyller 4.5 pound civariymis ama cumartesi, pazar, happy hour varmis 5-7 arasi. iki bardaga 4 pound veriyormusuz.

ben bu hafta sonu kesin ordayim :)
davsan
BAŞKAN

New postby MITOKONDRI » Wed May 23, 2007 8:06 am

Ben biliyorum kosede bir yer orasi. Kokteyler cok kaliteli olmasa da iyi hakketten... gidersen beni de cagir davsan...
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby MmarlonN » Fri Jun 01, 2007 3:19 pm

Bugün Kensington&Chelsea taraflarına sorti yaptım. (Tanrı buradaki kızları ayrı bir özen ile yaratmış muhtemelen) South Kensington, Old Bromptom Road'da Bosphorus Kebabs diye minnacık bir yer buldum. Eski Londralılar biliyordur zaten.

Ufacık bir yer muhtemelen 10-15 m2 bir alan ama harika kebabları var. Türkiye'deki bir çok yere fark atar.

Özellikle kasada duran amca nezaket ve kibarlık anlamında pek de sıcak olmasa da çok başarılı çalışmaları var. Sanırım bir aile işletiyor dönerin başında duran abi güler yüzlüydü diğerlerinin aksine. Fiyatlar orta karar karışık şiş köfte - yoğurt ve suya 6 pound bayılsam da güzeldi, tavsiye ederim.
Londra'nın en iyi 5 kebabçısından biri olarak gösteriliyormuş.

Bosphorus Kebabs

59 Old Bromptom Road
London, SW7 3JS

* Phone 0171 584 4048
* Nearest Station South Kensington
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby hcho » Fri Jun 01, 2007 5:33 pm

Oralarda normal 6 pound be hocam. Saglam sosyete orasi.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Fri Jun 01, 2007 6:11 pm

hcho wrote:Oralarda normal 6 pound be hocam. Saglam sosyete orasi.

Doğrudur baba. Caddeler güzel kızlar ve arabalar ile doluydu, yine gidecek ben.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby erkut » Mon Jun 04, 2007 8:50 am

ulan sen antep´ten yeni gel, sonra git kensighton´da poposu kirik bir kebabciyi tavsiye et.

Damagini tirmalayayim senin.
erkut
ROGER WATERS

New postby MITOKONDRI » Mon Jun 04, 2007 8:55 am

Arkadaslar sakin olun ben size baska bir yer tavsiye edeyim -))

Londra'da ki en guzel 'Lamb and Rosemary Pie' yiyebileceginiz yer: Square Pie. Spitalfields Market ta, Liverpool street. Oglenleri tezgahin onunda iki mil kadar kuyruk olabiliyor. Oyle restaurant filan diil, ama disarda masalarda var, pazarda zaten. Size tavsiyem bir pazar gunu Spitalfields market a gelin, gezin tozun sonundada bir square pie yiyip gidin.. 6.5 pound pie+patatespuresi+bezelyepuresi
... deger de deger...
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby davsan » Thu Jun 14, 2007 9:50 pm

OXO Tower

south bank'te dikkatinizi cekmistir zaten, kocaman bi bina bu. ben de ilk geldigim zamanlardan beri gormustum de, en ust katinda muhtesem manzarali bir bar/resturant oldugunu bilmiyordum! stunning views of the city : ))) e fiyatlar da cabasi tabi...
davsan
BAŞKAN

New postby davsan » Wed Jul 18, 2007 11:47 pm

St Katharina's Dock

yahu boyle muhtesem bi kosesi varmis Londra'nin, hem de city of London'in dibiymis de benim yeni haberim olmus! bu aksam ustu ordaydik, mekanin tamamina hast oldum. Dickens' Inn diye de bir bar/ restaurant'ta yemek yedik, o mekanin guzelligne gore cok da az para verdik. kesin tavsiye ederim.
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Mon Sep 17, 2007 10:05 am

Oldurmusuz bu basligi, halbuki ne faydali, canlandiralim.

Cumartesi gunu Chelsea'de Henry J. Beans diye bir mekana gittik:

http://www.henryjbeans.co.uk/chelsea/

En yakin durak Sloane Square. Fakat oradan bayagi yurumek gerekiyor.

Ozellikle bahcesi cok guzel. Isiticilarin varligi bahcenin kisinda acik oldugu izlenimini birakti. Ozellikle sigara icen arkadaslar cok sevecektir :)
hcho
BRUCE DICKINSON

PreviousNext

Return to Hyde Park