Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra'da Mekanlar - Bar, club, restaurant, cafe ve saire

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby koala » Sun Dec 10, 2006 3:26 pm

SARIYER BALIKCISI
Dun aksam gittik. Highbury Islington duragi en yakin durak ama oradan da taksiye binmek gerekiyor; 5 pound falan tutuyor.
Bizim bulundugumuz katta sigara icilmiyordu ya da o aksam denk geldi, kimse icmiyordu. Ustumuz basimiz kokmadan bir raki-balik yapmak nasip oldu.
Cupra fena degildi, dil baligi isteyen davsanlar pek memnun kalmadi. Bir de tatli konusunda secenek fazla degildi.
Balik 10 pound, mezeler 2.5-5 pound civarinda idi. Makul sayilir.

Iceride hic Turk olmayan musteri yoktu. Arada bir "meyhane" istegi bastiginda gidilebilir.
koala

New postby davsan » Sun Dec 10, 2006 5:34 pm

ya, mekan fena degildi hakkaten de muzikler kan cektirdi-muazzez ersoy falan. kapatsalar halbuki, yeterli miktar rakidan sonra en ala sanatcilari cikaririz aramizdan icabinda :)

bir de tatli secenegi azdi degip mekani yuceltmeyelim koala bey; tatli secenegi yoktu! illa ki kemal pasa yemek zorundasiniz- nerde bizim kunefeler aaaah ah! balik olu olmasa, o bile isyan edecekti yani uztume bu mu yenir kunefe dururken diye..

bir de ufak ipucu; mekanin garsonlarindan tekinin adi Baris. ismiyle hitap edene kiyagi bol oluyor, duyurulur (LBS tip no 3 :p)
davsan
BAŞKAN

New postby davsan » Sun Dec 10, 2006 5:46 pm

ah maaamut abi ya, sen orda olacaktin ki...
davsan
BAŞKAN

New postby Feri Ats » Mon Dec 11, 2006 9:43 am

Oh oh oh, davsan hanim ve koala beyler meyhane sefasinda, biz de kalem sallayalim, yazi kasalim...Nerede ulen yazilar?

Maamut abi kim ola?
Feri Ats

New postby koala » Mon Dec 11, 2006 9:55 pm

@Feri
Hemen kesiyorsun bakiyorum cezayi...Yazicaz be oglum, herkes senin gibi kalem degil.
koala

New postby davsan » Mon Dec 11, 2006 10:51 pm

evet ya Feri, gelme ustumuze, yazcaz dedik ya...

sen daha maamut abiyi tanimiyosun, sonra gelmis yazi mazi ahkam kesiyorsun... "sac uzatacagna... ":p
davsan
BAŞKAN

New postby Feri Ats » Tue Dec 12, 2006 9:34 am

Bak bak, davsanla koala birlik olmus, organize atak gelistiriyor. Yanliz hatirlatirim hayvanlar alemi bir tombik ile bir uzun kulaklidan ibaret degil, maymun da var sebek de.

Simdi siz efendi efendi "Maamut Abi" hadisesini anlatiyor musunuz? Yoksa biraz daha acayim mi bayramlik agzimi?
Feri Ats

New postby davsan » Tue Jan 09, 2007 9:45 pm

bak yaaaa! Feri n'ooluyo ya? ne sebek mebek? ask olsun yaaa...

koala bi sey soylesene suna!

sen boyle sert girersen Maamut Abi'yi anca bu gidise bi dur demek icin senin karsina ciktiginda tanirsin Feri Bey. o zaman da tanistigna pek sevinmeyebilirsin, benden soylemesi...

aslan kral Maamut Abi!
davsan
BAŞKAN

New postby koala » Wed Mar 07, 2007 11:38 am

FILLI BAR
Nasil desem? Akillara zarar...Northern Line uzerinde Old Street duraginin hemen yaninda. TBAnin toplantisi icin gittik, sanirim bir daha da gitmeyiz.

Bir binanin bodrum katinda mekan. Merdivenlerden inip iceri girince buyuk bir kultur soku yasadim. Taksim'in arka sokaklarinda bir barda buldum kendimi. Iki adet Bodrum ekolu barmen*, pavyona benzeyen bir dekor ve kesif bir tuvalet kokusu karsiladi bizi. Filli ismi de icerideki fil heykelciklerinden geliyor.

Icki almaya yeltendik, kartla odeme yapamama duvarina tosladik. Uzermizde fazla nakit olmamasi yeteri kadar icememiz ve dahi ayik kalarak aciyi daha fazla hissetmemize sebep oldu.

Acik bufe meze tarzi birseyler vardi, girisin mukemmelliginden sonra yemeye korktum. Normalde goz acip kapayincaya kadar yagmalanir bu tip seyler, biz ayrilirken masanin yarisi oldugu gibi duruyordu.

Canli muzik vardi bir de. Tavus kusu gibi gorunurse daha cekici olacagini sanan bir teyze ile "neseli" bir oglan. Hep mi oradalar, organizasyona ozel mi geldiler bilemiyorum.

Gitmeyin, gidene de mani olun. Hatta gitmeyi teklif edenle arakadasligi kesin. Bu kadar kesin konusuyorum.

* Bodrum ekolu barmen: Enine cizgili buyuk bandanasi olan, bar da icki mi alirsiniz yoksa hemen seviselim mi edasiyla duran barmen turudur.
koala

New postby davsan » Wed Mar 07, 2007 11:56 pm

katilmamak elde degil Koala'ya Filli bar konusunda!

hatta mekanin basikligiyla iyice cekilmez hale gelen sigar dumaninin yarattigi nefes zorlugunu da eklemek lazim. tabi bir de girisin hemen solundaki "loca"lari; hani boyle amcalarla genc kizlar gider gizli gizli...

cok kotuydu yaa :(
davsan
BAŞKAN

New postby koala » Fri Mar 30, 2007 9:31 am

VERTIGO

Gittim, gordum, basim dondu, geldim. Canary Wharf'taki yuksek binalarda calisan arkadaslar icin pek cazibesi yoktur buyuk ihtimalle. Ancak "Londra kanatlarimin altinda" hissini yasamak isteyenler icin birebir.

Mekan Bank Station ile Liverpool street arasindaki Gherkin olmayan camli binanin 42. katinda. Giriste yogun guvenlik onlemleri var; cantalar, paltolar x-rayden geciriliyor.

Icerisi cok genis degil ama tum koltuklar pencere kenarinda olacak sekilde yerlestirilmis. Buraya kadar ciktim pencerenin kenarina oturamadim durumu yok.

Tabii bu kadar atraksiyonaun karsiligi hesap odeme noktasinda cikiyor. Fiyatlar zaten yuksek olan bolge ortalamasinin da hayli ustunde.
koala

New postby MmarlonN » Fri Apr 13, 2007 12:01 pm

Soho taraflarinda bir yerlerde Zilli Bar ve Zilli Restaurant diye iki farkli mekan gordum. Turk barimidir bunlar? Bilgisi olan?
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby MITOKONDRI » Thu May 17, 2007 10:57 am

(1) Zilli Bar etc sanirim Italyan.. Turk degil.

(2) Sariyer Balikcisina bende gittim ama ben begenmedim acikcasi.. yani okey ama o kadar yolu gitmeye degmez yani... Nedir fuss anlayamadim...

(3) Filli Bar.. TBA nin bir toplantisi olmustu orda, orayi secen TBA yonetimine gidip 'ne burasi boyle, keraneden bozma, pavyon gibi yer, baska yer bulamadiniz mi allaaskina' dedim... ertesi ay toplantiyi Canary Wharf taki Hilton Otelinde yaptilar!!! -))

(4) James Street'te (just off Bond Street) Grand Bazaar var.. arkaadslar Londra'ki en iyi tas firin pideleri yiyebilirsiniz.. Ben kiymali yumurtali pide yemegi seviyorum.. hatta canim cekti simdi bak..

(5) Gallipoli - Angel da.. iyi mekandir. Ilki ama cafe-bistro olan..

(6) Haz Restaurant - Liverpool street - Londrada yedigim en iyi kebab.

(7) SARASTRO: Covent Garden da. Mukemmel bir restaurant. Inanilmaz bir dekor. Italyan operasi esliginde Turk yemekleri yiyorsun.. Tuvalete gidince lutfen duvarlara biraz dikkat edin.. En sevdigim otantik restaurantlardan biri... Eski bir tiyatrodan bozma... Pazar ve pazartesi aksamlari Operadan sanatcilar gelip sarki soyledigi de oluyor..

(8) PAPAGENO: Sarastronun kiz kardesi.. benzer dekor.. iyidir, Sarastro doluysa, ikinci bir secenek olarak bakilir. O da Covent Garden da.

(9) BEACH BLANKET BABYLON: (Notting Hill) Ortam sahane.. cok guzel kizlar... mankenler ve Chelsea futbolcularina sik rastlanir. Cuma Cumartesi ve Pazarlari tiklim tiklim.. Guzel kokteylleri var.. biraz tuzlu gerci.. Herkes Dolce GAbbana nin podyumundan firlamis gibi giyinir.. Ama benim sortla gittigim goruldu!!! -)))

(10) COLLECTION (South Kensington) super bir yerdir.. Genis ferah.. Guzel kokteyler.. hos decoration.. populer... kokteylin yaninda nargile soyleme gibi bir luksun var.. Cuma geceleri, ortada bikini mankenler dolasiyor sov filan da yapiyorlar.. Upmarket... Gorulmeye deger...
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby hcho » Thu May 17, 2007 11:05 am

@MITOKONDRI

Sana "life style guru" diyebilir miyiz?
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Thu May 17, 2007 1:16 pm

hcho wrote:@MITOKONDRI

Sana "life style guru" diyebilir miyiz?

kesinlikle katiliyorum. hatta admin'e soyleyelim, bu sifati MITOKONDRI'nin isminin altina ekleyelim :) ogrenecek cok seyimiz var senden MITOKONDRI, iyi ki varsin walla ;)
davsan
BAŞKAN

Next

Return to Hyde Park