Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra'da Mekanlar - Bar, club, restaurant, cafe ve saire

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby haphazard » Tue Jun 24, 2008 11:39 pm

iyiymiş ozaman :) senin bu alternatif akış diyagramını bir elden geçirelim bizde :)
haphazard
ROGER WATERS

New postby bc2012 » Tue Aug 05, 2008 4:19 pm

kimse bahsetmemis ben bahsedeyim:

1- PANGAEA : Green Park istasyonu civarinda bir gece klubu. Ozellikle Cuma geceleri cok kalabalik eglenceli oluyor calinan muzikler baabinda (cumartesileri gittigimde ayni zevki alamadim nedense). Giris £20 ve giyim kusama dikkat etmek gerekiyor girebilmek icin. Isteyenler £850 verip loca da kapatabilir

2- KENSINGTON ROOF GARDENS : High Street Kensington da hem yemek hem eglence amacli gidilebilecek bir yer. Biraz tuzlu ama kaliteli

3- FUNKY BUDDHA - Bu da Green Park istasyonuna yakin. Pangaeadan farki daha cok futbolcularin takildigi bir mekan ve ben hayatimda bu kadar cok mini etekli kizi baska bir yerde gormedim hic (school disco lar haric) ama muziklerini begenmedim nedense

Bir de Mitokondri nin bahsettigi Collections i mutlaka tavsiye ederim. Barin uzerindeki bikinili danscilarin Tarkan esliginda dans ettikleri tek mekan olsa gerek. Bana biraz Akdenizli zengin avrupali ve araplarin takildigi bir mekan gibi geldi nedense calan muziklerden ve icerideki tiplerden oturu fakat kesinlikle guzeldi.
bc2012

New postby outsider » Tue Aug 05, 2008 8:15 pm

Bizim mahalleden bir kac ornek daha veriyim bari.

Shoreditch/Curtain road uzerinde 'Strong Room'. Haftasonlari burda unlu olmaya calisan dar pantolonlu, birbirine benzeyen ingiliz oglanlarinin kurduklari indie gruplari dinleyebilirsiniz. Sahsen bir kac tanesini begendim.

Curtain road ile old street in bulustugu noktada 'Trafik' tekno vs. sevenler icin eh iste.

Great Eeastern st. uzerinde 'East Village', bu aralar innnanilmazzzz populer. iki kat var alt ust ayri caliyor.
House, tekno, drum&bass falan dinleyip kafayi siyirmak istiyosaniz tam size gore.

daha asagi gidelim mesela brick lane uzerine,

'Vibe Bar' Truman Brewery'de bulunan bu mekan da Brick Lane'in en populer clublarindan biri. Haftanin her gunu bahcesi dolar tasar. Hafta sonlari her turlu serserilik yapmak icin ideal.

Vibe'dan asagi ilerleyip hemen koseyi donunce 'Big Chill' var. Hafta ici Cars. Pers. Caz vari seyler takiliyorlar. Ben sahsen sadece orda Mojito icmeye gidiyodum ama tanesi £7.50 olmus... Kafayi yesinler.

Brick Lane uzerinde son 2-3 senede bi dolu abuk subuk yer acildi onlari yazmaya dahi luzum gormuyorum, hepsi mekanin bokunu cikarmak icin kasiyolar anyway.

Yanliz ozellikle bahsetmeden gecemeyecegim bir yer varsa orasida Liverpool St. e cok yakin Haz Restaurant'tir (http://www.hazrestaurant.co.uk/)

Soyle diyim: ben turkiye'de kebabin, sisin dibine vurmus biri olarak soyleyebilirim ki ben boyle guzel kuzu sis yemedim arkadas!

Her hafta cuma gunleri esimle fiks mekanimizdir. Ascilik super duzeyde, yapilan her yemek, meze, sos vs. ust kalite.

Ufak rakiyi acarsaniz iki kisi £50 civarinda bir hesapla cikarsiniz ama sadece sise abanirsaniz gayet uygun bir mekan.

Ortam olarak biraz up market bir goruntu sergilese de fiyatlar hic fena degil.

Hazir turk mekanlarindan bahsederken Brick Lane'deki 'Harem' i de bos gecmiyim. Temiz cocuklar islerini elinden geldigi kadar yapiyolar. Her ne kadar kebap ve sis Haz ile karsilastirilamasa da, burasi Cupra yemek isteyen arkadaslar icin daha iyi bir secenek. (Ben sahsen kahvaltida cupra yedigimi bilirim, o derecde hastasiyim)

Bi de son olarak baska bir Turk mekani, muthis eglenceli bir yer, newington green'deki 'Pelikan', Cok guzel eski balikci lokantasi seklinde tasarlanmis biryer, hafta sonlari Mehmet abi ve orkestrasi (Kanun, Banjo, Darbuka ve Keman) damardan girip milleti ucuruyolar.

Fasil vs. gibi olayda ustlerine yok kesinlikle,
outsider

New postby outsider » Tue Aug 05, 2008 8:21 pm

Reklamimi yapmazsam catliycam!...

Bi de 1-2 aya kadar Shoreditch te bir klupte nacizane (-degil-, canavar gibi olacak) muzigizimizi yaymaya baslayacagiz tekrar. Tarihler belli oldugu zaman burdan iletirim.

Temiz, puruzsuz, analog cihazlarla Rock calacagiz, uzerine de 15-20 dakikalik emprovize caz varyasyonlari dusunuyoruz. simdilik bu kadar soyleyim!

Long live fusion rock!
outsider

New postby davsan » Tue Aug 05, 2008 11:29 pm

@ outsider

merakla bekliyorum :) kesinlikle dinlemeye gelecegimdir! hasret kaldim guzel muzik dinlemeye... (ama bu asla londra'da guzel muzik bulamiyorum anlamina gelmesin- araYAmiyorum hala... )
davsan
BAŞKAN

New postby mehmet_nt » Mon Aug 11, 2008 12:29 am

ya o Haz'da ben de bi kuzu sis yedim, olmaz boyle sey ya...

corbali kuzu sis menu 9 pound du sanirim...
bilgi paylastikca cogalir...
mehmet_nt

New postby haphazard » Mon Aug 11, 2008 8:23 am

@mehmet_nt

Olmaz boyle sey demen lezzetli olmasindan dolayi mi yoksa berbatligindan mi? :) Ona gore gidip deniyecegim bende birgun..
haphazard
ROGER WATERS

New postby diyab » Mon Aug 11, 2008 9:42 am

Ben de bir kere kuzu sis yemistim Haz'da, harikaydi hala tati damagimdadir.
diyab
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Thu Feb 19, 2009 1:45 pm

Yolu Covent Garden taraflarina dusenlere Food for Thought'i oneririm. Sevgilinizi alip ozel bir gunde gidebiliceginiz bir yer degil. Aksine ufak tefek bir yer. Genelde oglenleri gidip take-away aliniyor ama oturmak icinde ufak bir salonlari vari.

Gelelim yemeklere. Butun yemekler vejeteryan. Amma velakin bunca yillik hayatimda etsiz yemegi yemek kategorisinde saymayan ben, her ogle gidip buradan yemek aliyorum. Genelde 3 tarz yemek cikiyor ve her gun degisiyor; Stew, Bake, Stir-Fry Vegs. Cok cesitli sebze/meyveleri bir arada bulabilirsiniz. Ama bu cesitliligin butunlesmesi gercek cok lezzetli oluyor. Insana tabakta gorse geri cevirecegi seyleri yedirtiyor.
haphazard
ROGER WATERS

New postby davsan » Sun Mar 22, 2009 10:53 am

http://www.beerintheevening.com

pub'larla ilgili guzel yorumlar var gibi...
davsan
BAŞKAN

New postby davsan » Tue Aug 11, 2009 10:53 pm

hep duyuyordum adini ya, denemek ancak bu Pazar nasip oldu- Gelato Mio, italyan dondurmaci.

harika dondurma yapiyorlar, her cesit! porsyonlari da oksuz doyuran! biz notting hill'dekine gittik, mekan da cok guzel. tatli da bir arka bahcesi var. yolunuz duserse siddetle tavsiye ederim.
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Mon Oct 05, 2009 2:22 pm

Son bir hafta icinde iki kere "members only" yerlere gittim. Icerideki doluluk orani, kapida tabela olmamasi, fiyatlar ve saire soyle bir bakinca bu tip yerlerin ayakta kalmasi zor gibi geldi bana. Bunlarin farkli bir vergilendirme sekli falan mi var acaba?
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby cazkedisi » Sun Apr 04, 2010 8:16 pm

birkac yer hakkinda fikirlerimi yazmak isterim ben de:

gallipoli: angel istasyonundan cikip dumduz 10 dakika kadar yuruyunce karsi sirada kaliyor. yalniz mitokondri'nin dedigi gibi en iyisi birincisiymis, metrodan cikinca ilk karsiniza cikan yani. cok kucuk ama sevimli, cosy bir yer. dekoru meyhanemsi, tavani kapalicarsida satilan cam lambalarla suslu, duvarlarda yakup 2 usulu binlerce kucuk cerceveli fotograf. garsonlari sicak, hemen ahbap olunacak turden. mezeleri cok taze. kebap ne ahim sahim, ne kotu, londra ortalamasinda, standart denebilir. fiyatlari da cok uygun, tikabasa yedik, house wine dahil 13.50 verdik kisibasi. house wine pek biseye benzemiyordu gerci bence, ama cankaya da satiyolar. en guzeli de yemek sonunda dansoz kemeri getirip musterileri masalarin uzerinde oynattiriyorlar. sirin bir yerdi, kesinlikle tavsiye ederim.

cafe rouge, st katharine docks: davsan'in onerdigi super manzarali st katharine docks subesine gittik. yedigimiz hersey cok lezzetliydi, midye ve camembert au four (firinda, eritilmis camembert peyniri) ozellikle. creme brulee pek iyi degildi sadece.

beirut express, south kensington: sanirim daha once bahsedilen maroush'un subesi burasi. londra'da guzel turk doneri bulamadigimiz donemlerde giderdik. lokanta kismi da var, donerin onune oturdugunuz tabureli kisimda da 4 pounda durum yenebiliyor. tavuk etten daha guzel. bir de durumun icine humus konuyor, fena da olmuyor. icli kofte bile var, ama adi farkli.

opuz kitchen, soho: daha sonra buyuk bir sevincle opuz kitchen'i kesfettik. londra'daki tek yaprak doneri yaptiklarini iddia ediyorlar. gorup gorebildigimiz temiz, eli yuzu duzgun olan londra'daki tek donerci fast-food'u. simdiye kadar yedigimiz en guzel doneri (hakikaten yaprak hem de) aylarca orada yedik. zaten ishtar'a aitmis. ancak son gidisimizde donerin tadi bir garipti, hic begenmedik. uzulduk de, guzel bir yer bulmustuk, bozuldu diye.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Sun Apr 04, 2010 8:19 pm

bu arada bosphorus kebaps'i merak ediyordum, gecen gun gittim, gece gittigim icindir belki, bilemiyorum ama, hicbir ozelligini goremedim adanasinin.
cazkedisi
ROGER WATERS

Previous

Return to Hyde Park