Board index Alaturka Londra Hyde Park

Turkishman In London

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby dejas » Tue Feb 20, 2007 5:59 pm

Selamlar 18 Mart itibariyle Londra'da olacağım. Benim gibi bir acemiye neler tavsiye edersiniz site sakinleri ;) :lol:
dejas

New postby nvr » Tue Feb 20, 2007 6:02 pm

Gelis sebebin ne olacak? Seyahat mi? Yoksa buraya yerlesmek icin mi geliyorsun?
nvr

New postby dejas » Tue Feb 20, 2007 6:03 pm

nvr wrote:Gelis sebebin ne olacak? Seyahat mi? Yoksa buraya yerlesmek icin mi geliyorsun?

Şimdilik Eğitim için :wink:
dejas

New postby nvr » Tue Feb 20, 2007 6:07 pm

Saniyorum kalacagin yeri ve bir takim masraflari sirketin karsilayacaktir. Ama yine de burasi Turkiye'ye kiyaslayinca inanilmaz pahali; hazirlikli ol derim.
nvr

New postby dejas » Tue Feb 20, 2007 6:10 pm

nvr wrote:Saniyorum kalacagin yeri ve bir takim masraflari sirketin karsilayacaktir. Ama yine de burasi Turkiye'ye kiyaslayinca inanilmaz pahali; hazirlikli ol derim.

Hmm evet çok pahalı olduğunu duydum ekşi sözlükten :lol: En önemli özelliği çok pahalı olması mı yoksa 8)
dejas

New postby nvr » Tue Feb 20, 2007 6:11 pm

Ilk akla geleni o...Baska ne ozellik lazimdi? :)
nvr

New postby dejas » Tue Feb 20, 2007 6:21 pm

nvr wrote:Ilk akla geleni o...Baska ne ozellik lazimdi? :)

Ne bileyim bir heyecan var, bambaşka bir ülke, bambaşka bir kültür merak ediyor insan nasıl geçecek günler orada diye
dejas

New postby nvr » Tue Feb 20, 2007 7:30 pm

Madem kultur dedin oradan baslayalim. Dunyanin milletlerinin bulusma noktasidir bu sehir. Aklina gelebilecek her ulkeden birileri ile tanisman mumkun. Eger yemek konusunda maceraci bir insan isen dunya mutfaklarinin buyuk bir cogunlugunu deneme sansina ulasabilrisin burada.

Eger has Ingiliz kulturunun pesinde isen artik o bu sehirde azinliktir.
nvr

New postby dejas » Tue Feb 20, 2007 7:45 pm

nvr wrote:Madem kultur dedin oradan baslayalim. Dunyanin milletlerinin bulusma noktasidir bu sehir. Aklina gelebilecek her ulkeden birileri ile tanisman mumkun. Eger yemek konusunda maceraci bir insan isen dunya mutfaklarinin buyuk bir cogunlugunu deneme sansina ulasabilrisin burada.

Eger has Ingiliz kulturunun pesinde isen artik o bu sehirde azinliktir.

Hmmm :roll: bu başlık altında güzel şeyler öğreneceğim gibi geliyor
dejas

New postby Feri Ats » Wed Feb 21, 2007 10:51 am

Pub'lar da guzeldir simdi, hakkini yememek lazim. Sanirim haziranda sigara icmeyi de yasaklayacaklar, daha da guzel olacak.
Feri Ats

New postby dejas » Wed Feb 21, 2007 11:26 am

Feri Ats wrote:Pub'lar da guzeldir simdi, hakkini yememek lazim. Sanirim haziranda sigara icmeyi de yasaklayacaklar, daha da guzel olacak.

Hmm o zaman öncelikle cebime para ve yanıma şemsiye öncelikle alınması gereken şeyler yazılarınızdan okuduğum kadarıyla :lol:
dejas

New postby davsan » Wed Feb 21, 2007 6:56 pm

oncelikle dejan'a hosgeliosun diyelim madem : ))

bence burayla ilgili ogrenmen gereken ilk sey stres yapmaman gerektigi :) geldiginde her seyi ogrenecek kadar vaktin olacak, hele de ogrenciysen.

benim tavsiyem havaalanindan kalacagin yere taksiyle gideceksen bunu muhakkak onceden ayarlaman ve asla benim gibi salaklik yapip £30'a gidilebilecek yere £65 bayilmak durumunda kalmamandir. yok taksiyle gitmeyeceksen de az valiz getirmendir :) gerci koydugun resim seninse ve sen tipik bi erkeksen zaten cok valizin olmaz ama, just in case...
davsan
BAŞKAN

New postby dejas » Wed Feb 21, 2007 7:43 pm

davsan wrote:oncelikle dejan'a hosgeliosun diyelim madem : ))

bence burayla ilgili ogrenmen gereken ilk sey stres yapmaman gerektigi :) geldiginde her seyi ogrenecek kadar vaktin olacak, hele de ogrenciysen.

benim tavsiyem havaalanindan kalacagin yere taksiyle gideceksen bunu muhakkak onceden ayarlaman ve asla benim gibi salaklik yapip £30'a gidilebilecek yere £65 bayilmak durumunda kalmamandir. yok taksiyle gitmeyeceksen de az valiz getirmendir :) gerci koydugun resim seninse ve sen tipik bi erkeksen zaten cok valizin olmaz ama, just in case...

Hoşbulduk şimdiden :) resimdeki de benim saol önerilerin için
dejas

New postby kalamaria » Thu Feb 22, 2007 10:47 pm

taksi dediniz de aklima geldi,, aman sakin, nasilsa yoldan taksi cevirir atlar giderim diyerek gidecegin yere gecikme yapma,,, taksiye binmek icin en az yarim saat onceden taksi duragina telefon edip adini , adresini ve telefon numarani verip taksi icin bir guzel randevu yapman gerekiyor.. benden soylemesi:))
merhaba herkese
kalamaria
ANNIE LENNOX

New postby MITOKONDRI » Wed Apr 25, 2007 1:43 pm

ee noldu 4 ay gecmis uzerinden.. Londra ile ilgili dusuncelerin neler?
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

Next

Return to Hyde Park