Board index Alaturka Londra Hyde Park

paket tatiller

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby davsan » Sun May 18, 2008 8:31 pm

hani su thompson falan yapiyor ya, gidis donus ucak bileti ve otel dahil bir fiyat veriyorlar.

gideniniz var mi? ne kadar guvenilirdir? nelere dikkat etmeli??

malum, yaz geldi. buranin puslu havasina bir dereceye kadar dayaniyor gonul. gunes lazim, deniz, kum...
davsan
BAŞKAN

New postby MmarlonN » Mon May 19, 2008 11:55 am

Ben de araştırıyorum bilen paylaşsın yaz ayları bayram olsu yahu : )
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby 386-DX » Mon May 19, 2008 2:25 pm

Güvenilirler gayet ona bir şey yok da, bence gereksiz yere kısıtlı ve pahalılar. Çoğu zaman otelden dışarı çıkmıyorsunuz, doğru dürüst bir şey görmüyorsunuz. Çuvalla da para veriyorsunuz.

Onun yerine atlayın bir uçağa arabaya karavana, ister otelde pansiyonda ister çadırda kalın, kafanıza göre gezin paşalar gibi. Geçen yaz biz aynen böyle yaptık, çok eğlendik. Gördüğüm kadarıyla Avrupa'da çok da yaygın bir şey zaten. Örneğin Hırvatistan'da yabancı plakadan geçilmiyordu ortalık.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby erkut » Tue May 20, 2008 7:46 am

cuvalla para mi?

Paket tatilden bahsediyoruz, first class tatilden degil..

Normalde ucakla herhangi bir yere gidis gelis fiyatina 1 ya da 2 hafta, tam ya da yarim pansiyon tatil yapiyorsun. Otelden cikip cikmamak senin insiyatifine kalmis bir sey. Kimse sana disari cikamazsin demiyor.
erkut
ROGER WATERS

New postby firetrappp » Tue May 20, 2008 7:16 pm

aslinda bu konu cok da yabanci degil bana.uzun sure turizmde calismis olmam ve esim de ayni zamanda thomsonun ege bolgesi call center bolge sorumlusuydu.

biraz deginelim

paket tatiller aslinda yaz sezonu itibariyle sadece ucak bileti alip gitmekten daha avantajli;avantajlari soyle erken rezervasyonlarda bayagi bi indirim oluyor ve yaz sezonunda ucak biletlerinin pahali olmasi itibariyle ucak bileti alacaginiz paraya aslinda bir hafta tatil yapabiliyorsunuz.

Benim gormus oldugum her sey icinde olanlar (all inclusive) pek yarali bir olay degil sebebine gelirsek genelde otellerin yemeklerinden musterilerin sikayetleri oluyor cunku gittiginiz ulkenin lokal yemekleri maliyet aciindan daha az masrafli oldugu icin tercih sebebi oluyor damak tadi farkli geldiginden genelde disarda yemek zorunda kaliyorsunuz ama hepsi icin gecerli mi ;hayir guzel olanlarida oluyor icinde ama tercih tabiki sizin.
ama ben alkolde sinir tanimiyorum ne olsa icerim tarzinda bi tatil dusleyenler icin bence her sey dahil sistemi uygundur derim.

all inclusive bildigimiz her sey dahil sistemi ,full board kahvalti oglen ve aksam yemegi ,half board sadece kahvalti ve aksam yemegi,bed and breakfast adi ustunde sadece kahvalti olayi

haaa benim en sevdigim self catering bildigimiz apart tarzi oteller.icinde iste ocagi ,kettle .buzdolabi ve genelde 1 oda 1 salondan olusan ev sistemi.guzel tarafi bence ;otel yemeklerine bagli kalmadan ozgurce istediginizi yiyebiliyorsunuz ve odalarin genis olmasi acisindan daha ferah ve rahat diyebiliriz

gittiginiz yerde genelde otelde welcome meetingler olur aslinda cevreyi tanimak acisindan faydali atraksyonlar diyebiliriz fakat genelde tur sirketleri yada rehberler bu islerden iyi komisyonlar aldigindan onarin tavsiye ettgi yerlere pek gitmeniz tavisye olunmaz.genelde gezi turlari satmaya calisirlar fakat fiyat farki gercekten cok yuksek oldugundan hic yanasmayin bence derim.Disarda cok daha ucuza ve daha guzelini bulabilirsiniz

zaten bi kac gun icinde cevreyi taniyacaginizdan kendi bulacaginiz yol en guvenilir olanidir

Ayrica otele geldiginizde havuz hangi saatte aciliyor yemke hangi saatte onlari bi kontrol etmekte fayda var.

Birde tatil bitmeye yakin 3 4 gun once saat kacta otelden alinacaginiz saat kacta otel odasini bosaltmaniz gerekecegi onlara dikkat ederseniz faydali olur

Esim calistigindan biliyorum thomson cok iyi musteri hatti falan var en ufak problemde yarimci oluyolar.benim bildigim turkiyede sadece thomson da vardi

son olarak gittginiz yerin para kuruna cok dikkat edin genelde insanlar orda yanilgiya dusuyor kandirmaca dolandirmaca olaylari oldugundan hesabinizi iyi yapin ve paranizi sadece gitiiginiz ulkede banka disinda bi yerde bozdurmayin derim ben
eger ingiltereden gidiyorsaniz euro alacam falan diye kasmayin kendiniz cunku gittiginiz yerde daha yuksek fiyata bozdurabilir yada paranizi pound olarak harcayabilirsiniz
bence burdan bozdurup gitmek anlamsiz orda gittiginizde bi banka subesinde bozdurabilirsiniz ,banka diyorum cunku genelde change office ler aralarinda anlastigindan kur hepsinde ayni gorunur fakat normalden cok assagidir.hani yuksek meblaglarda iyi bi rakam farkeder o acidan tercih tabiki sizin

simdilik aklima gelenler bu kadar
geldikce yine yazarim
firetrappp

New postby davsan » Sat May 24, 2008 6:55 pm

walla biz Thompson'la Misir'a bir tatil ayarladik. yakinda gidiyoruz. bakalim, tecrubelerimizi aktaracagizidir gelince : ))

Misir'a gideniniz var mi bu arada? bildigim kadariyla vizeyi havaalanindan kolayca alabiliyoruz. ama detaylarini tecrubesi olan biri aktarirsa super olur.
davsan
BAŞKAN

New postby 386-DX » Sat May 24, 2008 9:07 pm

Maalesef hayır. Türk vatandaşıysanız gitmeden önce vizeyi buradaki konsolosluktan almalısınız. Son günlere bırakmayın, vakit alabiliyor.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby davsan » Sat May 24, 2008 10:10 pm

cok tesekkurler 368-DX ya! inan, biz sozde bakmistik ve cok da kanitdik vize sIkIntimiz olmadigina- simdi senin soylemenle baktim da tekrar... mecbur sali sabahtan konsolosluk kapisina dayanacam!
davsan
BAŞKAN

New postby davsan » Tue Jun 03, 2008 11:09 pm

Misir Konsoloslugu'nun sitesine bakarsaniz bizler gibi Ingiltere vatandasi olmayanlara vize vermek icin gerekli kosullardan birinin de UK vizenizde 6 kalmis olmasi oldugunu gorursunuz- inanmayin!

tek aradiklari pasaportunuzun 6 ay gecerli olmasi ;-)
davsan
BAŞKAN

Return to Hyde Park