Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra ve Bisiklet

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby haphazard » Tue Jan 05, 2010 2:20 pm

Agalar, bisiklet icin yogun -5 derecelerde bile soguk gecirmeyen taytlar var, ustune birde leggings denilen naneden atiyorsun. Akabinde yine ruzgar gecirmeyen ceketler neyim var. En onemlisi eller ve yuz tabii ki. Eller icin iki kat eldiven sart ayrica yuz icin maskeler var yoksa arabanin caminin uzerinde ki su taneciklerini donduran soguk mazallah kulak mulak herseyi dusurebilir erkut hoca!

ben arabayi fazla kullanmiyorum ama gece bir iki inip marsa basiyorum bir iki tur atiyorum (yerler karli buzli ise spinde atiyorum guzel oluyor) getirip birakiyorum. mars basmayi birak mazallah karteri catlatirsin daha buyuk zarar olur!
haphazard
ROGER WATERS

New postby haphazard » Mon Jan 18, 2010 9:41 am

Bugun uzun aradan sonra bir daha deniyeyim dedim bisiklete binmeyi malum hava sicakliklari 0in ustunu gormeye basladi. 8:30 civari havayi 4 derece gosteriyordu yaklasik 20 dakikalik surusun ardindan cigerler sicak hava solumaya alisamadi bir turlu...
haphazard
ROGER WATERS

New postby hcho » Tue Jul 13, 2010 10:44 am

TFL Paris'teki velib isini Londra'da da hayata gecirecekmis. Kullanacaklari bisikletler de bunlar:

Calinmasinlar diye cirkin yapiyorlar sanirim.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby cazkedisi » Tue Jul 13, 2010 2:01 pm

cazkedisi
ROGER WATERS

New postby hcho » Thu Jul 22, 2010 3:41 pm

Bizim evin oraya bisikletlerin park edilecegi izgaralardan yapmislar. Yapmislar yapmasina da o sokakta senede en az 10 bisikletli mefat olur, 3u de bizzat benim elimden. 2 arabanin yan yana gecerken zorlandigi darlikta bir sokak, ve dik bir yokus soz konusu. Hata kaza bir bisikletli oldu mu, arkasinda 1.5 kilometre kuyruk olusuyor. Orada surekli bir bisiklet trafigi dusunemiyorum.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby attollos » Fri Aug 06, 2010 11:41 pm

Ben yillik abone oldum bu "cycle hire" olayina: £45 + £3 depsito. Ilk yarim saat beles, yarim saatten fazla ise ucretlendirmeye basliyorlar. Bisikletler fena degil, biraz agir ayrica 3 vites biraz az gibi. En buyuk vitese getirseniz bile yeterince hizlanmiyor. Belki bilincli olarak yapilmis biseydir.

Zone 1 disinda simdilik depot yok ama zone 1 icinde cok yararli. Iki haftadir neredeyse hic tube ya da otobus kullanmadim desem yeridir. Aman bisikletim calincak derdi de yok.

Night bus yerine kullandim bir iki defa cok zaman kazandirdi.

Android telefonlar icin cok guzel bir uygulama var, en yakin depotlar nerde ayrica kac bisiklet var ve kac bos slot var gosteriyor.

Yalniz sole bu durum var, bu is biraz daha yayginlasip turistler yararlanmaya baslayinca nolur bilemiyorum... Londrada bisiklet kullanmak kesinlikle herhangi bir bati Avrupa sehrine gore cok daha zor.
attollos

New postby Flavio Briatore » Sat Aug 07, 2010 10:26 am

attollos : Belediye başkanı 3 vites olmasını ve çok ağır olmasının sebebini açıklamıştı geçenlerde. Çalınmaması için yapmışlar...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby based » Thu May 05, 2011 9:36 pm

Bu başlığa tam uyuyor mu bilmiyorum ama Adalar, BelgradOrmani kivaminda bisiklet turu yapabilecegim bir organizasyon araniyordum.
Kendi bisikletim, aracim, ekipmanim olmadigi ve etrafida pek bilmedigimden dolayı http://www.ridelines.co.uk sitesini buldum.
Bu konuda bilgisi olan, sitedeki fiyatlara yorum yapabilecek olan var mi?

Tesekkurler
based

New postby hcho » Fri May 06, 2011 6:47 pm

Richmond Park bisikletle gezilebilecek en guzel ormanlardan biri. Icinde geyikler falan var, o derece orman.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby based » Sat May 07, 2011 12:14 am

Cevabın için teşekkürler hcho

Etap gayet uzun ve güzel görünüyor. Kiralamada yapılabiliyormuş.
http://www.richmondparklondon.co.uk/cyc ... ehire.html

Halihazirda işşizken bu hafta ici gidip takılayım bi. Tabi önce malzeme almam lazım, şorttur kasktır...
based

New postby yatayzeka » Mon May 09, 2011 9:02 pm

bisikletlileri cok severiz sayariz ancak ama maazallah bi gun ezicem birini trafikte ondan korkuyorum. e malum bizde bisiklete genelde sokak aralarinda cocuklar biner! ozellikle londra icinde cok dikkat etmek, hafife almamak, aynalara iyi bakmak gerek...
yatayzeka

New postby Sylvan » Tue May 17, 2011 8:45 pm

TR' yle kiyaslanmicak kadar rahat. nadiren de olsa otobus yolunu kullanmak isteyen taksiciler uzerinize kiriyor, ama deneyimliler, nasil carpmicaklarini iyi biliyorlar :)

otobusler heybetli ama profesyoneller (genellikle).
Sylvan

New postby hcho » Wed May 18, 2011 7:53 am

Burada bisiklet kullanirken korkmaniz gereken arabalar degil(benim kullandigim haric), daha cok panelvan, minibus, kamyon ve otobus tipi araclara dikkat edin. Olen bunlarin altinda kalip oluyor genelde. En sik gorulen olum sekli de, sola donen vasita ile yol kenarindaki parmakliklar arasinda sikisarak olmek.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Sylvan » Wed May 18, 2011 5:00 pm

En risk aldigim yerlerden biri de orasi. Sokaktan baska yola baglanirken 'ben surdan bi kivrilim amca sen saga bakarken' dusuncesi galip geliyor ve kontrollu bir bicimde donuyorum.
Ultra kor nokta.
Arac kullanan birinin de bunu yazmasi, isi vahimlestirdi benim icin :)
Sylvan

Previous

Return to Hyde Park