Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra ve Bisiklet

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby baris » Tue Dec 09, 2008 10:53 am

Aptal Ingiliz olumu; Hypothermia.
Usumemeye alismis insan dondugunda da rahatsiz olmaz. Huzur icinde hayata gozlerini yumar.

Sabah bir tanesini eziyordum nerdeyse. Solda bus lane var, sag taraf cizgili refuj. Ben de motorla sagdan gidiyorum, arabalarin arasindan pat diye onume atladi bir tanesi. Ezmiyim diye frene abandim bu sefer de kayip arka tekeri kaldirima surttum. Zor tuttum motoru yolda.
Guzel kardeslerim niye bus lanede gitmiyorlar. Carpsam suclu bisikletli ama katil de ben oluyorum.
baris
ROGER WATERS

New postby babutine » Tue Dec 09, 2008 11:18 am

Muhtemelen kaldirimdan yola cikmaya calisti vs, yoksa sagdan surecegini sanmiyorum akli basinda bi bisikletlinin... ayni sekilde bir yaya da olabilirdi. benim gozlemlerim lambalari/farlari genellikle acik tutmanin iyi oldugu yonunde, ozellikle sabahlari millet tam ayilamamisken.
babutine

New postby baris » Tue Dec 09, 2008 11:59 am

Motorda far kapama secenegi yok ki. Anahtari cevirince aciliyor farlar.
Bu sabah bir tane daha olay geldi basima bisikletlilerle ilgili. Bu seferki tehlikeli degil.
sag seridin ortasindan gidiyorum 10 mille. Sag seridin en saginda da bir bisikletli sol eliyle sinyal veriyor. kolunu oyle bir cikardi ki, benim sag koluma deydi. Baya bir korktu, salladi bisikleti ama etraf bombostu, tehlike yaratacak bir sey yoktu.
Heralde sinyal vermeden once arkasina bakmayi iyicene ogrenmistir bu olaydan sonra.
baris
ROGER WATERS

New postby baris » Wed Feb 25, 2009 11:43 am

Londra-Brighton bisiklet turu kayitlari icin son 5 gun.
Tur temmuzda olacak sanirsam, ilgilenenler bir google yapiversin.

Bir de bir ricam var :)
Bisiklete binenler lutfen agzini, yuzunu kapasinlar, gozluk taksinlar.
Sonra suratlari zimpara kagidi gibi oluyor, 45 yasinda kraterden gecilmiyor.
Hic degilse nemlendirici surun. Hadi ter kokusuna alistik ama korkuyoruz vallahi frankenstein gibi geziyorsunuz.
baris
ROGER WATERS

New postby haphazard » Wed Feb 25, 2009 1:41 pm

Eh bir de dikkat etsinler bolca. Bizim sirkette alman bir kiz var bisiklet ile gidip geliyordu ise, bir kac gundur goremedim. Megersem araba carpmis kolu kirmis. Gecende evden mesaj atmis Oyster almaya gidiyorum simdi diye.
haphazard
ROGER WATERS

New postby baris » Wed Feb 25, 2009 2:03 pm

Her sabah Camdenda kirmizi isiklarda gelip tam onumde duran bir kiz vardi. 3 gundur hic onumde durmadi. Ayni kiz olmasin?
Eger ayni kizsa ben kina begenmeye gidiyorum.
baris
ROGER WATERS

New postby Leon » Wed Feb 25, 2009 3:40 pm

hayat orada bu kadar dakik diyorsunuz yani. :)
Leon

New postby baris » Wed Feb 25, 2009 4:56 pm

Dakiklikten degil. Bahsettigim yol 5-6km dumduz giden ve kirmizi isik dolu bir yol. Kiz heralde yarim saatte geciyordur o yolu. Ben de 5-10 dakikada. Birimiz ise anormal derecede gec kalmazsak karsilasiyoruz.
Ya da kiz camdan bakip "aha baris geliyo, hemen kirmizida onune atliyim da ayar olsun" diye firliyo evden.
gunaydin dedigim motorcular bile var artik, sonumuz hayir olsun.
baris
ROGER WATERS

New postby haphazard » Tue Apr 21, 2009 1:08 pm

Bisiklet ile ise gidip gelmek isteyenler icin Ride2Work adinda devlet destekli bir program varmis. Basitce sirket size bir voucher veriyor gidiyor bisikletinizi aliyorsunuz. Daha sonra vergi indirimi vs. olduktan sonra bunu 1 yil icinde taksitler halinde oduyorsunuz. Sadece bisiklet degil, bisiklet ile beraber alicaginiz kilit, kask, mont gibi seyleride ekstra harcamalar olarak kaydedebiliyorsunuz. Toplam fiyat uzerinden %50"ye kadar indirim oluyor. Asagida ki adresten biraz inceleme yapabilirsiniz.

http://www.evanscycles.com/ride2work/saving-calculator
haphazard
ROGER WATERS

New postby hcho » Mon Jan 04, 2010 5:31 pm

Son gunlerde nasil gidiyor bisiklet isleri haphazard baskan? Sabah arabanin termometresi -2 diyordu.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby haphazard » Tue Jan 05, 2010 9:37 am

hocam bisiklet islerini bir sure rafa kaldirdik. bu havalarda bisiklet surmek icin iyi ekipmanlara ihtiyacin var. gecenlerde sicaklik 5 derecelerdeyken ustte 4 kat aldim, ayrica ozel ruzgar gecirmez eldivenler almistim ama 20 dakikadan sonra cekic gibi vurdu.

amma velakin sabahin korunde hala sort ile bisiklet surenleri gorebilirsiniz. bigun birini durdurup sorucam.
haphazard
ROGER WATERS

New postby orange » Tue Jan 05, 2010 9:51 am

bizim ofise bir abla hala bisikletle gelip gidiyor (liverpool street -> victoria)
yagmur camur kar demiyor.. boyle daha hizli, hem sabah sporu oluyor dedi, ofiste klimali ortamda ceketini ustunden cikarmiyor ama burasi cok soguk diye.. manyak olabilir, uzak duruyorum simdilik :)
orange

New postby erkut » Tue Jan 05, 2010 11:30 am

bisikleti birak pazar günü bi 100 metre yürüyeyim dedim, kulak düsüyodu yere valla. Son 100 yilin en soguk kisi oluyormus.. Radyo da elemanlar "more to come" dediler.. Yeni model arabalarin bile bu sogukta marsi basmiyormus...

Yani more to come olayi olursa, ise gidebilmek icin back to the bisiklet olabilir. Arabaya güvenenleri o zaman görücem ben. :)

Bi de hep su bicycle'in türkce'ye tercümesi kafami karistirmistir. Bunun bi mantigi var ingilizce'de. Neyse bizde bicycle bi sekilde bisiklet olmus. Üc tekerlekli bisiklet nasi olmus o zaman? Ona niye trisiklet dememisiz? Kafayi yiycem. Acil yardim!!!!
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Tue Jan 05, 2010 11:41 am

Bisiklet yerine velespit diyebilirsin hocam, sayiyla ilgili bir sorunun olmaz o zaman :)

Arabayi calistiramayacak kadar soguk olursa ise de gitmeyiveririz. Force majeure netekim.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Tue Jan 05, 2010 2:00 pm

Onu bunu bilmemde pokum dondu bu sabah. Bi yandan iyi oluyor dışarda sigara içemiyorum en az 3-4 tane azaldı.Akşam 9 gibi kar başlıcakmış...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Hyde Park