Board index Alaturka Londra Hyde Park

Banker, rhymes with wanker

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby hcho » Thu Apr 19, 2007 5:44 pm

hcho wrote:Merakla vallahi bize oyle bir yanit gelmedi ayagina yatip yatmayacaklarini gormeyi bekliyorum.

Ayaga yatmadilar. Bugun yine haddinden kalin bir mektup geldi; ucretsiz hesaba gectigim icin beni tebrik ediyorlar. Ulan manyak misiniz? Ben hep oradaydim...
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby MmarlonN » Thu Apr 19, 2007 5:49 pm

Garip bir pazarlama yontemleri oldugunu soylemek isterim. Biraz kafa karistirici gibi...
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby merci » Mon Apr 14, 2008 7:53 am

@Flavio
Türkiye 'den bir firmayla İngiltere'den kontrat kapsamında çalışabilir miyim?
Çalışabiliyorsam, kontrat'ın şekil şartları nasıl olmalı?
Anladığım kadarıyla Türkiye'deki gibi Fatura kesmek için faturayı bir yerlere tasdik ettirmeme gerek yok. Faturayı hazırlıyorum, gönderiyorum. onlarda ödüyorlar, sonra bunun vergisini ödüyorum İngiltere'de. Bu vergileri aylık mı ödüyorum yıllık mı? bununla ilgili bir link var mı bilgi edinebileceğim. Şirket kurmalı mıyım? yoksa self employment kapsamında sadece gelir giderimi temizce tutup vergimi mi ödemeliyim?
merci
ROBERT PLANT

New postby merci » Mon Apr 14, 2008 8:02 am

@Flavio
Birde sormayı unuttum, bu paralar ille de UK bankalarına mı yatmalı yoksa TR hesaplara ödeme yaptırabilir miyim?
merci
ROBERT PLANT

New postby Flavio Briatore » Mon Apr 14, 2008 2:48 pm

merci ben Türkiyedeki firmayla çalışırken Fatura filan kesmiyordum,kayıt dışı oluyordu yani...O yüzden tam olarak bilmiyorum...

Ödemeyi Türkiyedeki banka hesaplarıma yapıyorlardı,ben ordan bir şekilde alıyordum.

Diğer konular için Muhasebeciyle görüşmen en iyisi olucak.Ben Self Emloyment olarak şirket kurdum ama kağıt üzerinde şimdilik...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby merci » Thu Apr 17, 2008 6:05 am

@flavio

sağol flavio yine de :)
arkadaşlar aranızda sorularıma cevap verebilecek biri var mı?
Hsmp extension da kullanılmak üzere yurtdışı gelirlerinin ingiliz kanunlarına uygun şekilde tutulması ve bankalar nezdinde para akışının ilişkilendirilmesi ile ilgili fikri/deneyimi olan? :wink:
merci
ROBERT PLANT

New postby MITOKONDRI » Mon May 19, 2008 2:35 pm

Ne var olum, demek ki hesabina o kadar cook para giriyor ki aylik, Citi bank senin hesabi otomatik olarak golden account olarak update etmek istemis haliylen... Size de iyilik yaranmiyor... bir de wanker demissin! babababa....
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby haphazard » Mon Nov 03, 2008 12:10 pm

Ben de Barclays tan muzdaribim son zamanlarda. Hesap hareketlerimi internet uzerinden takip ediyorum. Ama bu kadar verimsiz, bu kadar ozensiz, bu kadar berbat bir internet bankaciligi daha olmazdi sanirim..

En son cuma gunu bankamatikten para cektim, bunun ustune bugunde bir account fee birde interest hareketi olmus amma velakin cleared balance ile son hareketten sonra kalan balance arasinda £40 kadar bir fark var. Ve ben bu son 3 gun icerisinde oyle bir harcama da yapmadim. Gercekten anlamak mumkun degil.

Gidip Natwest yada HSBC de yeni bir hesap actirmayi dusunuyorum. Bu iki bankadan birinde current ve savings hesabi olan ayrica internet bankaciligini kullanan arkadaslardan yorumlarini merak ediyorum..
haphazard
ROGER WATERS

New postby abbulu » Mon Nov 03, 2008 1:07 pm

Abbey in internet bankaciligi da berbat...
abbulu
ROGER WATERS

New postby haphazard » Mon Nov 03, 2008 1:23 pm

Ah ah.. Nerede garanti'nin internet bankaciligi abbulu?
haphazard
ROGER WATERS

New postby baris » Mon Nov 03, 2008 3:15 pm

natwest su ana kadar bir terslik cikarmadi. turkiyedeki yapi krediye benziyor mantiklari. ne kadar bireysel yakalarsam o kadar para yaparim gibi bir mantiklari var o yuzden subelerinde de ilgiyi eksik etmiyorlar.
Internet bankaciligi da isimi goruyor ve atm'lerle eszamanli calisiyor.
nationwidedan uzak durun derim, henuz iyi bir tecrube yasayamadim kendileriyle, her sey kotu oglu kotu gitti.
baris
ROGER WATERS

New postby haphazard » Mon Nov 03, 2008 3:56 pm

Benim barclays'ta en kil oldugum sey acik provizyon olan islemlerin bir sekilde gorunmuyor olmasi. yani bank statement'te son yapilan islemden sonra bakiyeniz x lira fakat cleared balance denilen yerde ise x-100 lira ise acik provizyonda bir sey var fakat bunun ne oldugu belirsiz. garanti bunu cok guzel gosteriyordu. en azindan kim almis parayi nereye gitmis biliyordunuz. zaten 1 hafta icinde o para cekilmez ise iade ediliyor. isin garibi bankayi ariyorum boyle bir islem yapilmis ama para hala cekilmemis fakat kimin aldigini bilmiyoruz diyorlar. valla tebrikler, savurun paralari, basin leylaya
haphazard
ROGER WATERS

New postby mephistopheles » Mon Nov 03, 2008 7:25 pm

Aslinda banker genelde investment banekr lar icin kullanilir. Senin bu muhattap oldugun kisiler banker degilde officer, clerk vs.

Ha sonucta haklisin bankaci milleti rezalettir. Ama napalim ekmek parasi ben de bankaciyim :D Genelleme yapmamak lazim hepsi de ayni degil aralarindan iyi insanlar da cikiyor bazen :D

Natwest bence Citi'den bile kotu. Bir ara hesabimda 10 pound varken 20 poundluk alis veris yapmisim. Hesap -10'a dusmus. Ondan sorna overdrawn diye bende 40 pound ceza parasi aldilar. Ulan amdem ehsabimda 10 pound var neden izin evriyorsun 20 poundluk alisveris yapmama. Hem kendi hatalari hem bir de para aliyorlar. Neyse kardesim ben vazgectim zaten artik sinirlenmekten.

Argos'tan bir sofabed aldim. Iki tane tasiyici getirdi sofabed'i. Kapinin icine biraktilar. Kurmayacak misiniz dedim? Yooo dediler. Gittiler. Ulan dev gibi sofabed ben onu tek basima nasil kurayim. Vallaha iyi ki muhendislik okumusuz aksi takdirde onu kapidan geciremezdim :D Belim kolum kirildi ama zor zor kurduk. Abi ben her seyi gectim yaw insanlik da mi yok be? Ustune bir de ben adamlar iceri gelecekler diye. Portakal suyu hazirlamistim onceden. Lokum, baklava falan ikram edecektim. Zikkim yesinler! Ha tamam belki isin raconu bu ama yanlis. Eve kadar getiriyorsan iki dakka da zahmet edip kuracaksin. Bir de bu sonucta sandalye masa degil hazir gelen bir sey. Kurmayacaklar sadece tasiyacaklar. Neyse...
mephistopheles

New postby kuzeykirdar » Mon Nov 03, 2008 10:38 pm

Natwest kullaniyorum, hesap acilisi eylul basi ve hala elimde debit kartimin sifresi yok. islem sirasi soyle
- sifreniz ayri gonderilecektir ibaresiyle gelen bir debit card
- 10 gun sonra sifre yok; banka aranir; tekrar gonderelim; kac gune gelir 4 bilemedin 5 is gunu, OK.
- 10 gun sonra sifre yok; ayni islemler tekrar
- 10 gun sonra sifre yok tekrar
- En son bankaya gidilir, ya lanet olsun gonderin su sifremi bari buraya. O sirada internet subesinin sifresi anlasilmaz bir sekilde bloke olmustur, bu yuzden telefon bankaciligini da kullanamicaginizi ogrenirsiniz. Ee debit cardin da sifresi yok zaten kullanamiyosun, ne yapacagiz; kira falan odemelerini ben internetten yapmayi planliyordum. Peki nasil kalkacak bu internet sifresinin blokesi; eve aktivasyon kodu gonderecegiz. pin numarasi gibi yapmasin allah onun talihini.
- Butun bunlardan sonra en son nokta; eh peki neyse hazir subeye geldim bari su daha onceden tanimladigim aliciya para gonderim. Hangi alici; alici yok ki. Nasil yok telefondan tanimlamistim; internette de gorunuyor; haa o mu internetten tanimlananlari biz goremiyoruz; neden baska bankadan mi tanimlamis oluyoruz.

O sirada yan bankodaki teyze de lanet olsun kacinci keredir kartimi istedim bi kart basip gondereceksiniz yav diye soyleniyodu; artik dicek bisey bulamadim; thank you diyip ciktim.

Gozunu sevim Turkiye'nin; garanti bankasinin cep telefonuma yukledigim sifrematigi ile catir catir Turkiyedeki ailemin kirasindan; arabanin kaskosuna odeyip millete kontor gonderiyorum.
Kuzey Kirdar
kuzeykirdar

New postby baris » Tue Nov 04, 2008 9:35 am

Turkiyedeki banka deneyimlerimiz burdakinden kat kat iyidir. Gozlemledigim kadariyla Ingilteredeki her sektor boyle isliyor. Eleman kendine dusen isi yapip isi devam ettirecek calisana veriyor. Ilk eleman eksik bir sey yaptiysa basvuru isleme alinmiyor. 2. eleman tatildeyse yerine bakacak birisi olmuyor.
Kimse kimsenin ne is yaptigini bilmiyor acikcasi. Adam yan masasinda oturuyor ama ne yaptigi umrunda degil.
Biz de zincirin halkalarini bulamadigimiz icin sorunu cozemiyoruz.
Gerci sanki sorunu cozmek bizim isimiz..

Simdi orda bir Nuran abla, bir Kamil abi olsa oyle mi olur? Her sirkete bir abi bir abla lazim kanimca.
baris
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Hyde Park