Board index Alaturka Londra Hyde Park

Political Correctness

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby baris » Tue Sep 16, 2008 12:07 pm

Aptallarin akillilara empoze ettigi kavram olarak tanitiliyor bu PC davasi.
Turkiyede bir arkadasi gorunce "ne o kiz, duba gibi olmussun!" demek gayet arkadasca bir yaklasimdir. Burda adami dava ediyorlar bu tarz seyler icin. bunalima giriyorlarmis sismansin denilince.
Benim de kafa hafiften kel. Kel diyor arkadaslar. Ne desinler, sirma mi desinler?
Sagir adama "audibly challanged" diyecekmisiz. Ne dersen de, adam buz gibi SAGIR. zaten desen de duyamaz seni cunku sagir.

Dogal olarak bir turkun verecegi tepkiyi verdikten sonra sorarim size;
bu tarz konusmalardan basima bir sey gelir mi? (zira her gun en az 1 tane pot kiriyorum)
baris
ROGER WATERS

New postby merci » Wed Sep 17, 2008 9:55 pm

@baris
turkce de duyma engelli yada gorme engelli deniyor ya da sismanlarimiza kibarca balik etli deniyor.:) dikkatinden kacmis demek ki

bence basinin derde girmesini beklemeden degismeye calis onlarin bize benzemesini bekliyorsan tabi baska :lol:
merci
ROBERT PLANT

New postby kazandibi » Thu Sep 18, 2008 7:09 am

@baris
"ne o kız, duba gibi olmuşsun" sözüne koptum baris, sen cok yasa e mi :D

Seni bilmem ama tr'da çevremdeki kadınlardan herhangi birine (canciğer dostum da olsa-hatta kardesim bile olsa!!!) bu lafi etsem tokadi yerim gibi geliyor, ya da iyi ihtimalle dostluğumuz o an sona erer. Cesaretini takdir ettim.
Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç beklemek aptallıktır. -Einstain-
kazandibi

New postby hcho » Thu Sep 18, 2008 8:18 am

Baris en buyuk tehlike dayak yemen olur, kazandibi'nin dedigi gibi. Patronuna sikayet edip isten cikarttirabilirler diger bir ihtimal olarak. Ama sirketin sahibi, ortagi veya ust duzey yoneticisi degilsen sana kisisel olarak dava acmazlar.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Thu Sep 18, 2008 10:43 pm

tam ergenlik caginda olur ya, bi kac ay seni gormeyen bi teyze gorur seni, "ay ay ay,ne guzel de buumus,etlenmis" sekilli salak bi cumleyle sismanladigni vurur yuzune. igrenc bi andir...
davsan
BAŞKAN

New postby merope » Wed Oct 08, 2008 10:54 am

ya valla ben oraya geldigimde herhalde britanya semalarında saglam çam kalmaz, zira ben bu tarz seyler hep unuturum
merci, türkçede gayet güzel sagır diyoruz yani, kabalık gibi olmuyor ki. haberlerde duyuyorum anca işitme engelli kalıbını :)
hmm bu tarz sık kullanımını bildiginiz tecrubeleriniz varsa okumak isterim.
benim böyle olmasa da söyle bi anım var :p "apartment" i flat degil de apartman sanıyodum, evlendikten sonra annemlerle aynı apartmanda yasadıgımızı bu kelime ile anlatınca şoka girmişlerdi de sonra yanımdaki arkadaş toparladı hatamı anlayıp.
merope
ROGER WATERS

New postby olamalam » Wed Oct 08, 2008 11:41 am

olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

Return to Hyde Park